Iš viso plaukime dalyvavo 8 atletai: pirmas finišavo ir tiesioginį bilietą į A finalą iškovojo vokietis Maxas Hoffas, o 2-7 vietas užėmę irkluotojai pateko į pusfinalį.

1.Max HOFFVokietija00:03:29.440
2.Fernando PIMENTAPortugalija00:03:34.308
3.Jošt ZAKRAJšEKSlovėnija00:03:35.004
4.Dietrich MIIKASuomija00:03:38.084
5.Bálint NOÉVengrija00:03:38.200
6.Daniel SALBUNorvegija00:03:38.216
7.Mindaugas MALDONISLietuva00:03:38.516
8.Gheorghe SADOVNICMoldova00:03:47.348

Kiek vėliau į trasą išplaukė Ričardo Nekrošiaus ir Andrejaus Olijniko duetas. Lietuviai dalyvavo dviviečių baidarių 1000 metrų atrankoje. Pirmame plaukime jie finišavo ketvirti ir taip pat prasibrovė į pusfinalį. Užfiksuotas laikas – 3:18.964 min.

1-3 vietas užėmusios poros iškart pateko į finalą, o 4-7 pozicijose finišavę sportininkai įgijo teisę varžytis pusfinalyje.

9.Bartosz JONKISZ / Grzegorz BIERZALOLenkija00:04:04.856

Pirmasis iš kanojininkų pasirodymą pradėjo Henrikas Žustautas. Pasaulio jaunimo čempionui tai buvo debiutas suaugusiųjų Europos čempionate. Jis irklavo vienviečių kanojų 500 metrų rungties atrankoje. Pirmame plaukime mūsiškis nuotolį įveikė per 1:53.084 min. ir finišavo ketvirtas bei pateko į pusfinalį.

Tiesiai į finalą pateko pirmi trys sportininkai, o 4-7 pozicijose finišavę atletai iškovojo bilietus į pusfinalį.

1.Martin FUKSAČekija00:01:49.364
2.Mikhail PAVLOVRusija00:01:50.892
3.Pavlo ALTUKHOVUkraina00:01:50.964
4.Henrikas ŽUSTAUTASLietuva00:01:53.084
5.Romain BEUGNETPrancūzija00:01:53.196
6.Matej RUSNÁKSlovakija00:01:54.500
7.Nicolae CRACIUNItalija00:01:54.660
8.Condrat PETRERumunija00:01:56.132