Ketvirtojo turo rungtynėse penktadienį Lietuvos ledo ritulininkai 5:1 (5:0, 0:1, 0:0) nugalėjo Kroatijos ekipą.

Visus įvarčius mūsiškiai įmušė pirmajame kėlinyje. Jau 11 sek. pirmąjį įvartį įmušė Egidijus Binkulis, 4 min. pasižymėjo Lukas Washco (rez. perd. E. Binkulis), 13 min. – Patrikas Misiukas, 18 min. – Eimantas Noreika (r. p. Herkus Marcinkevičius), 20 min. – dar sykį E. Noreika (r. p. Paulius Macijauskas).

Simbolinį paguodos įvartį kroatams pavyko pelnyti antrajame kėlinyje.

Trečiajame kėlinyje Lietuva tradiciškai neišnaudojo dviejų galimybių įmušti daugumoje, varžovai surengė porą pavojingų antpuolių, viename iš jų čempionate debiutavęs vartininkas Tadas Ramanauskas ritulį atmušė galva. Traumą patyrė Eimantas Steponavičius, kuris po susidūrimo prie borto nebegalėjo tęsti rungtynių.

Šiose rungtynėse žaidimo laikas buvo suteiktas visiems žaidėjams, kurie po rungtynių džiaugėsi savo pasirodymu, o geriausiu rungtynių žaidėju lietuvių gretose pripažintas jauniausias čempionato žaidėjas E. Noreika.

„Esu patenkintas savo pasirodymu. Prieš čempionatą svajojau apie geriausio žaidėjo prizą. Išėjau, pavyko įmušti, paskui dar kartą ir sužaidžiau geras rungtynes“,- sakė E. Noreika.

Vyriausiasis komandos treneris Jamesas Tibbettsas pripažino, jog pasirinktas planas pasiteisino.

„Komanda spaudė varžovus nuo pirmų minučių Jaunimas dirbo gerai, žaidė pagal planą, todėl ir laimėjom. Rungtynės nebuvo tokios lengvos kaip gali pasirodyti iš šalies“,- sakė J. Tibbettsas.

Pagal metimus Lietuva laimėjo 27-19.

Tai buvo jau ketvirtosios lietuvių rungtynės čempionate. Prieš šį mačą mūsiškiai 4:2 nugalėjo Pietų Korėją, 4:3 – Rumuniją ir 1:3 pralaimėjo Didžiosios Britanijos atstovams.

Dabar po 4 rungtynių mūsiškiai savo sąskaitoje turi 8 taškus ir grupėje užima antrąją vietą. Lydere išlieka Rumunijos komanda (10 taškų), kuri pirmose penktadienio rungtynėse 4:2 nugalėjo Didžiąją Britaniją.

Lietuvių vieta grupėje dar gali pasikeisti po paskutinio penktadienio mačo, kuriame susitiks Pietų Korėjos ir Estijos ekipos.

Lietuviams liko sužaisti vieną mačą – šeštadienį, balandžio 8-ąją mūsiškiai susirems su estais. Iškovojus pergalę ir palankiai susiklosčius kitiems rezultatams, Lietuva dar turi galimybių iškovoti aukso medalius.

Turnyro lentelė

(vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai)

Į I diviziono B grupę kelialapį pelnys tik turnyro nugalėtojai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)