Lietuvos irklavimo federacija (LIF) šeštadienį iškilmingoje šventėje uždarė jubiliejinį, jau 130-ąjį, sezonas ir apdovanojo geriausius metų sportininkus, pagerbė irklavimo legendas. Geriausiais metų irkluotojais pripažintas Rolandas Maščinskas bei pirmąją vietą tarp moterų pasidalijusios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
© DELFI / Tomas Vinickas

Jubiliejinis sezonas 2015 metais buvo vienas sėkmingiausių šio sporto istorijoje ir be konkurencijos geriausias nepriklausomos Lietuvos metais. Šiemet net 10 mūsų šalies irkluotojų iškovojo teisę varžytis 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tai absoliutus rekordas.

Kitų metų olimpinėse žaidynėse Brazilijoje didesnę delegaciją už irkluotojus greičiausiai turės tik krepšinis ir lengvoji atletika.

Apdovanojimai

Geriausiu 2015 metų irkluotoju pripažintas planetos vicečempionas Rolandas Maščinskas, kuris aplenkė savo porininką Saulių Ritter bei Mindaugą Griškonį, kuris šiemet pirmą kartą karjeroje iškovojo pasaulio čempionato medalį, laimėjo bronzą.

Geriausios irkluotojos prizą pasidalijo Europos vicečempionės Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. Trečia vieta atiteko Linai Šaltytei, kurią LIF prezidentas Dainius Pavilionis pavadino „pavyzdine sportininke mėgėja“, mat L.Šaltytė kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo nepaisant to, kad siekia profesinės karjeros, o treniruojasi tik po darbo.

Vis dėlto, prieš apdovanojant metų geriausius sportininkus, buvo prisiminti senieji. Pirmiausia ant scenos lipo tikra Lietuvos irklavimo legenda, olimpinių žaidynių Romoje prizininkas, pasaulio vicečempionas, Europos čempionas, Antanas Bagdonavičius. Jam D.Pasvilionis suteikė Lietuvos irklavimo federacijos Garbės nario vardą – jis tik šeštasis LIF istorijoje taip pagerbtas sportininkas.

Vėliau pagerbtos ir specialiais atminimo medaliais apdovanotos kitos irklavimo legendos, jiems atiteko žurnalistės ir irklavimo metraštininkės Marytės Marcinekvičiūtės knygos. Po jų ant scenos lipo vis dar sportuojančių veteranų būrys. Jie pagerbti už puikius 2015 metų startus ir rezultatus.

Už 2015 metų pergales Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos įteiktos aštuoniems irkluotojams – Armandui Kelmeliui, Sonatai Petrikaitei, Ievai Adomavičiūtei, Rolandui Maščinskui, Sauliui Ritter, Mildai Valčiukaitei, Donatai Vištartaitei ir Mindaugui Griškoniui.

Padėkos įteiktos ir jų treneriams – Kęstučiui Kebliui, Tomui Valčiukui, Algirdui Kazimierui Areliui, Mykolui Masilioniui ir Robertui Tamulevičiui.

Taip pat buvo apdovanoti geriausi jaunųjų sportininkų treneriai bei metų teisėjai.

Geriausiais jaunimo teisėjais tapo Vytautas Domarkas (3 vt.), Vydūnas Banelis (2 vt.) ir Vytautas Valiauskas (1 vt.). Aktyviausia nacionaline teisėja pripažinta Rasa Busilaitė, o geriausiais teisėjais tapo Inga Daukantienė (3 vt.), Kąstytis Kmitas (2 vt.) ir Edmundas Daukantas (1 vt.).

Trumpa Lietuvos irklavimo istorija

Kaip irklavimo metraštyje rašė pirmasis LIF prezidentas Juozas Obelienius, 1885 metais tuomet dar Kaizerinei Vokietijai priklausiusioje Klaipėdoje į Dangės upę buvo nuleistos akademinės aštuonvietės. Tai buvo pirmoji Lietuvos irklavimo treniruotė, surengta „Neptūno“ sporto klubo. Nuo jo įsteigimo ir prasideda mūsų šalies irklavimo sporto istorija.

1907 m. irklavimas pasiekė Kauną, kur įkurta „Sakalų“ sporto organizacija, o trečiuoju irkluojančiu miestu dabartinės Lietuvos teritorijoje tapo Šilutė. Čia apie 1912-1913 m. įkurta Šilutės irklavimo draugija.

1920 m. irklavimas pasiekė tuomet Lenkijai priklausiusią sostinę Vilnių, tarpukariu bazė atsirado Trakuose, o 1939 m. – Šiauliuose. Vis dėlto, pastariesiems sutrukdė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas, o irklavimo sportas į Saulės miestą sugrįžo tik 1954 m.

Jau sovietiniais metais prie irklavimo šeimos prisijungė Birštonas (1972 m.), o kito miesto-naujoko laukėme beveik tris dešimtmečius. Jau XXI amžiaus pradžioje bazė įkurta Prienuose. 2014 m. dar vienu Lietuvos irklavimo centru tapo Kupiškis, o šiemet įkurta jauniausia bazė Telšiuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (49)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (87)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (160)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

A. Navalnas: bedarbis V. Putino atstovo sūnus demonstruoja įspūdingus turtus (4)

Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno Kovos su korupcija fondas ketvirtadienį publikavo...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (1)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (3)

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (28)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

Vandens butelio automobilyje geriau nepalikite: pažiūrėkite, kas nutiko

Vienas baterijų meistras buvo išėjęs pietauti, kai pastebėjo, kad iš jo sunkvežimio salono...

Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (13)

Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

R. Karbauskis tapo seneliu (81)

Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...