Iš treniruočių stovyklos JAV tiesiai į Švediją atvykusi R. Meilutytė šeštadienį nesėkmingai startavo 200 metrų laisvu stiliumi rungties atrankoje.

Mūsiškė nuotolį įveikė per 2:07,03 min., savo plaukime buvo devinta iš dešimties dalyvių ir į finalą nepateko. Bendroje įskaitoje kaunietė užėmė 22-ą vietą.

R. Meilutytė šį sezoną tokią distanciją yra plaukusi per 2:03,48 min.

Šeštadienį R. Meilutytė dar plaukė 50 metrų peteliške rungties atrankoje ir čia pasirodė dar prasčiau. Ji liko 45-a bendroje įskaitoje tarp 49-ių varžovių (29,40 sek.) ir finale nedalyvaus. Kita lietuvė Beatričė Kanapienytė šioje rungtyje užėmė 29-ą vietą (28,56 sek.).

Jau Rio olimpiada parodė, kad pajėgiausia Lietuvos plaukike tituluojama R. Meilutytė kol kas dar yra psichologiškai pažeidžiama.

Moterų 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos rezultatai:

1. Michelle Coleman (Švedija) – 1 min. 58,02 sek.
2. Katinka Hosszu (Vengrija) – 1:58,40
3. Sarah Koehler (Vokietija) – 2:00,41
------------------------
22. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 2:07,03

Moterų 50 metrų plaukimo peteliške atrankos rezultatai:

1 Sarah Sjoestroem (Švedija) – 25,63 sek.
2 Emilie Beckmann (Danija) – 26,67
3 Amalie Mikkelsen (Danija) – 26,87
---
29. Beatričė Kanapienytė (Lietuva) – 28,56
---
45. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 29,40

Lietuvos rinktinės vyrams Stokholmo baseine sekėsi daug geriau. Giedrius Titenis 200 metrų krūtine atrankoje nuotolį įveikė per 2:17,23 min. ir ketvirtu rezultatu pateko į finalą.

Andrius Šidlauskas (2:22,77 min.) bendroje įskaitoje užėmė 15-ą vietą ir į finalą neplauks.

Danas Rapšys 200 metrų plaukimo nugara atrankoje buvo greičiausias (2:00,26) ir užtikrintai žengė į finalą.

Dar vienas Lietuvos atstovas Deividas Margevičius 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje distanciją įveikė per 24,59 sek., užėmė 7-ą vietą bendroje įskaitoje ir kovos dėl varžybų medalių.

Vyrų 200 metrų krūtine atrankos rezultatai:

1. Erik Persson (Švedija) – 2 min. 11,32 sek.
2. Ilja Šymanovič (Baltarusija) – 2:15,53
3. David Verrasto (Vengrija) – 2:16.19
4. Giedrius Titenis (Lietuva) – 2:17,23
--------
15. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 2:22,77

Vyrų 200 metrų nugara atrankos rezultatai:

1. Danas Rapšys (Lietuva) – 2 min. 00,26 sek.
2. Geoffroy Mathieu (Prancūzija) – 2:00,81
3. David Verrasto (Vengrija) 2:01,44

Vyrų 50 metrų peteliške atrankos rezultatai:

1. Jevgenij Čurkin (Baltarusija) – 23,70 sek.
2. Jegor Dodalev (Baltarusija) – 24,14
3. Jesper Bjoerk (Švedija) – 24,29
-------------
7. Deividas Margevičius (Lietuva) – 24.59

Finalų pradžia šeštadienį 17.30 val. Lietuvos laiku.

Dėl penktadienį Stokholmo centre įvykusio teroristinio išpuolio plaukimo varžybų organizatoriai susilaukė pageidavimų atšaukti turnyrą, tačiau jie patvirtino, kad visi dalyviai yra saugūs ir renginys vyks kaip ir planuota.

Varžybų prizų fondas yra 65 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos - 300 eurų, trečios - 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelė gaus po 7 500 eurų, antros vietos laimėtojai po 5 000 eurų, trečios - po 2 500 eurų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)