Nugalėtojams du įvarčius pelnė Michalas Repikas (26:52 ir 48:03 min.), po kartą tiksliai pasižymėjo Davidas Pastrnakas (8:32 min.), Janas Rutta (37:01 min.) ir Tomas Zohorna (58:56 min.).
Prancūzijos komandoje ritulį į varžovų vartus po sykį pasiuntė Stephane'as Da Costa (20:53 min.) ir Antoine'as Rousselas (50:38 min.).
Toliau gana vangiai rungtyniauja pasaulio vicečempionai Suomijos ledo ritulininkai, kurie ir vėl laimėjo tik po pratęsimo – 3:2 (1:2, 0:0, 1:0, 1:0) nokautavo Šveicarijos rinktinę.
Būtent pastarieji ir mušė pirmuosius du mačo įvarčius: 4:40 min. įvarčiu pasižymėjo Fabrice'as Herzogas, o 10:30 min. – Joelis Genazzi. Tiesa, dar pirmame kėlinyje suomiai, po tikslaus Juuso Hietaneno smūgio (19:01 min.), sušvelnino atsilikimą.
Antrame kėlinyje žiūrovai įvarčių neišvydo, o trečiajame Suomijos ekipa sugebėjo išlyginti rezultatą – pratęsimą išplėšė Mikko Rantanenas (47:40 min.). Jame sėkmė šypsojosi būtent šiai rinktinei, kuriai pergalę padovanojo Valtterio Filppulos įvartis (62:24 min.).
A grupėje bent trumpam į pirmą poziciją šoktelėjo JAV ledo ritulininkai, be didesnio vargo 6:1 (1:0, 3:1, 2:0) sutriuškinę Slovakijos komandą.
Amerikiečių gretose dublį atliko Johnny Gaudreau (25:57 ir 42:16 min.), po vieną įvartį pridėjo Claytonas Kelleris (8:12 min.), Christianas Dvorakas (36:04 min.), Jacobas Trouba (38:01 min.) ir Andersas Lee (47:23 min.).
Slovakams, kurie dar tęsia kovą dėl išlikimo elite, paguodos įvartį įmušė Martinas Gernatas (30:40 min.).
Antrame grupės mače pergale džiaugėsi ir vietą ketvirtfinalyje užsitikrino Švedijos rinktinė, rezultatu 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) įveikusi danus.
Po Joelio Lundqvisto (2:19 min.) ir dviejų Williamo Nylanderio (35:20 ir 39:06 min.) įvarčių pirmavo net 3:0, tačiau Danijos komanda nepasidavė ir atsakė dviem tiksliais šūviais – po kartą pasižymėjo Mortenas Madsenas (49:11 min.) ir Markusas Lauridsenas (55:57 min.).
Visgi po kiek daugiau nei pusantros minutės bet kokią pratęsimo galimybę nutraukė ritulį į danų vartus pasiuntęs Nicklasas Backstromas.
A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai, pralaimėjimai po pratęsimo, įvarčių santykis, taškai):
1. | JAV*** | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 26:11 | 15 |
2. | Rusija*** | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 27:5 | 14 |
3. | Švedija*** | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 25:11 | 13 |
4. | Latvija | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 11:9 | 9 |
5. | Vokietija | 6 | 2 | 1 | 1 | 2 | 16:20 | 9 |
6. | Danija | 6 | 0 | 2 | 0 | 4 | 11:22 | 4 |
7. | Slovakija | 6 | 0 | 1 | 2 | 3 | 10:24 | 4 |
8. | Italija | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 6:30 | 1 |
B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai, pralaimėjimai po pratęsimo, įvarčių santykis, taškai):
1. | Kanada | 5 | 4 | 0 | 1 | 0 | 22:8 | 13 |
2. | Čekija | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 22:11 | 13 |
3. | Šveicarija | 6 | 2 | 2 | 2 | 0 | 19:13 | 12 |
4. | Suomija | 6 | 2 | 2 | 1 | 1 | 18:17 | 11 |
5. | Norvegija | 5 | 2 | 0 | 2 | 1 | 10:10 | 8 |
6. | Prancūzija | 6 | 1 | 2 | 0 | 3 | 19:18 | 7 |
7. | Baltarusija | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 11:24 | 4 |
8. | Slovėnija* | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 12:32 | 1 |
*** – užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose, į kurias patenka po keturias geriausias grupės komandas
* – iškrito į žemesnį divizioną