„Lietuvos mažųjų žaidynės yra, tarsi, jaunesnysis Lietuvos mokyklų žaidynių brolis. Tačiau čia mūsų tikslas yra sudominti vaikus sportu, skatinti aktyviai leisti laisvalaikį, bendrauti ir būti komandos nariu nuo pat mažumės. Tikimės, kad pamėgę sportuoti darželyje, pajutę judėjimo džiaugsmą, vaikai noriau jungsis į sportinę veiklą mokyklose, o vėliau galbūt ir universitetuose ir bus aktyvūs visą gyvenimą“, - teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.

Tyrimų duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t. y. jie iš viso nesimankština (41,4 proc.) arba mankštinasi retai (12,5 proc.). Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, kai sėdi prie televizoriaus ar kompiuterio. Kadangi ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas, Lietuvos mažųjų žaidynės yra puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.

Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIĮKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė džiaugiasi, kad projekto apimtys ir geografija vis dar plečiasi. Įstaigos įtraukia projektą į savo ugdymo planus ir programas, kaip puikią vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinių galių plėtotės priemonę. Ne mažiau svarbus ir pedagogų bendradarbiavimas.

„Dalyviai aktyviai domisi „Mažųjų žaidynių“ rungtimis ir jų pateikimo metodika, teikia pastebėjimus ir pasiūlymus. Tai rodo, kad projektai kaip šis – puiki priemonė formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniu aktyvumu besidominčių žmonių bendruomenę, gebančią ne tik skleisti žinią, dalintis gerąja darbo patirtimi, ugdyti savo pavyzdžiu, bet ir siekiančią vis ambicingesnių tikslų formuojant vaikų fizinį raštingumą ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą“, - teigia A. Vizbarienė.

Planuojama, kad 2017 metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvaus apie 250 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Kovo mėnesį startuoja pirmas žaidynių etapas – miestų atkrintamos varžybos. Balandį vyks antras – regionų atkrintamos varžybos. O gegužės mėnesį Jonavos sporto arenoje nugriaudės renginio kulminacija – Lietuvos mažųjų žaidynių finalo festivalis. Į jį pateks 24-26 savo miestų atkrintamas rungtynes laimėjusios komandos.

Organizatoriai siekia, kad festivalis taptų dideliu įvykiu ir svarbia švente darželinukų ir jų tėvelių gyvenime, kurią lydėtų tik teigiamos emocijos. Todėl jame pralaimėjusių ir nusiminusių vaikų nebus, nes visi dalyviai pasipuoš atminimo medaliais.

Be sportinės žaidynių dalies vyks ir meninė programa. Dalyviai raginami išradingai fotografuotis ir siųsti savo komandos nuotrauką Lietuvos mažųjų žaidynių organizatoriams. Konkurse nugalės daugiausiai „patinka“ paspaudimų sulaukusi nuotrauka.

Lietuvos mažųjų žaidynes organizuoja LTOK ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.