S.Krupeckaitė rekordiniu tempu iškovojo pasaulio čempionės titulą

(281)
Lenkijoje trečiadienį prasidėjusiame dviračių treko pasaulio čempionate itin sėkmingai startavo Lietuvos atstovės. Jau pirmą varžybų, vykstančių Pruškovo „BGZ Arena“ velodrome, dieną Simona Krupeckaitė pagerino pasaulio rekordą ir iškovojo aukso medalį.
© AFP/Scanpix
26-erių metų Lietuvos dviratininkė 500 metrų atskiro starto lenktynėse pranoko visas varžoves. Distanciją ji įveikė per 33,296 sek. (vid. gretis 54,060 km/h) ir pasiekė naują planetos rekordą, senąjį pagerinusi 0,292 sek.

Antra finišavo buvusio pasaulio rekordo autorė australė Anna Meares (33,796 sek.), bronzos medalis atiteko britei Victoriai Pendleton (34,102 sek.).

Varžybose dalyvavo 23 sportininkės.

Čempionato organizatoriai pažymėjo, kad tokioje trumpoje trasoje pagerinti pasaulio rekordą daugiau nei 2 dešimtosiomis sekundės dalimis yra tiesiog neįtikėtinas rezultatas. Senasis A. Meares rekordas laikėsi beveik dvejus metus - nuo 2007 metų kovo 31-osios.

Trečiadienio vakarą moterų asmeninėse 3000 m persekiojimo lenktynėse bronzos medalį iškovojo Vilija Sereikaitė.

Pernai pasaulio čempionate Mančesteryje (Anglija) S. Krupeckaitė pasidabino dviem sidabro medaliais (sprinto varžybose ir 500 m atskiro starto lenktynėse).

Pasaulio čempionate Lietuvai atstovauja S. Krupeckaitė, Svetlana Pauliukaitė, V. Sereikaitė, Gintarė Gaivenytė ir Aušrinė Trebaitė.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

T. Jonkus Taline kovos dėl kelialapio į XFC pasaulio čempionatą

Spalio 21-ą dieną Estijos sostinės Talino „Saku Suurhall“ arenoje devintą kartą vyks К-1, ММА, Muay Thai ir profesionalų bokso varžybos „Xplosion Fight Series“.

Dviratininkei D. Tušlaitei prizinė vieta ir „kalnų karalienės“ titulas

Lietuvos čempionė Daiva Tušlaitė („Inpa-Bianchi“) puikiai pasirodė Prancūzijoje surengtose 20-osiose daugiadienėse lenktynėse „Trophee d'Or Feminin“ (2.2 kategorija). 30-metė lietuvė paskutiniame, penktame, varžybų etape trečiadienį finišavo antra, o galutinėje įskaitoje užėmė trečią vietą.

Pirmus barjerus pasaulio jaunių čempionate įveikė A. Kelmelis ir vaikinų porinė dvivietė

Roterdame (Olandija) antradienį kovas pradėjo 2016 metų pasaulio jaunių (iki 18-os metų) irklavimo čempionato dalyviai.

Po pergalių Rio de Žaneire – italų dovana jaunosioms irkluotojoms (3)

Puikus Lietuvos irkluotojų pasirodymas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse subrandino papildomų vaisių. Italijos irklavimo valčių gamintoja kompanija „Filippi“ nusprendė paskolinti naują porinę keturvietę Lietuvos 16-mečių merginų komandai, kuri šiandien startuos 2016 metų pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempionate.

J. Stoliarenko išvyksta į Japoniją: pasirodymas bušido turnyre buvo lemtingas (6)

Kovo mėnesį vykusiame „KOK World Series 2016“ Julija Stoliarenko kovojo pirmą kartą, tačiau to užteko, kad būtų pastebėta vienos didelės Japonijos organizacijos atstovų. Dabar 23-ejų metų sportininkė jau ruošiasi išvykimui pas juos į Tokiją, kur pusę metų treniruosis ir dalyvaus projekte SEIZA.