S.Krupeckaitė rekordiniu tempu iškovojo pasaulio čempionės titulą

(281)
Lenkijoje trečiadienį prasidėjusiame dviračių treko pasaulio čempionate itin sėkmingai startavo Lietuvos atstovės. Jau pirmą varžybų, vykstančių Pruškovo „BGZ Arena“ velodrome, dieną Simona Krupeckaitė pagerino pasaulio rekordą ir iškovojo aukso medalį.
© AFP/Scanpix
26-erių metų Lietuvos dviratininkė 500 metrų atskiro starto lenktynėse pranoko visas varžoves. Distanciją ji įveikė per 33,296 sek. (vid. gretis 54,060 km/h) ir pasiekė naują planetos rekordą, senąjį pagerinusi 0,292 sek.

Antra finišavo buvusio pasaulio rekordo autorė australė Anna Meares (33,796 sek.), bronzos medalis atiteko britei Victoriai Pendleton (34,102 sek.).

Varžybose dalyvavo 23 sportininkės.

Čempionato organizatoriai pažymėjo, kad tokioje trumpoje trasoje pagerinti pasaulio rekordą daugiau nei 2 dešimtosiomis sekundės dalimis yra tiesiog neįtikėtinas rezultatas. Senasis A. Meares rekordas laikėsi beveik dvejus metus - nuo 2007 metų kovo 31-osios.

Trečiadienio vakarą moterų asmeninėse 3000 m persekiojimo lenktynėse bronzos medalį iškovojo Vilija Sereikaitė.

Pernai pasaulio čempionate Mančesteryje (Anglija) S. Krupeckaitė pasidabino dviem sidabro medaliais (sprinto varžybose ir 500 m atskiro starto lenktynėse).

Pasaulio čempionate Lietuvai atstovauja S. Krupeckaitė, Svetlana Pauliukaitė, V. Sereikaitė, Gintarė Gaivenytė ir Aušrinė Trebaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kitos sporto šakos

Ledo ritulininkas M. Armalis AHL rungtynėse praleido 7 įvarčius

JAV ledo ritulio lygoje (AHL) šeštadienį „San Jose Barracuda“ klubas, kuriam atstovauja vartininkas Mantas Armalis, išvykoje 2:7 (1:2, 1:1, 0:4) nusileido „Ontario Reign“ komandai.

Pakeliui link medalių: R. Meilutytė Belgijoje užtikrintai pateko į finalus (11)

Belgijoje vykstančiose „Flanders Speedo Cup“ varžybose sekmadienį Rūta Meilutytė 50 m plaukimo krūtine atrankoje nuotolį įveikė per 31,01 sek. ir pirmu rezultatu iškovojo vietą vakare vyksiančiame finale.

NHL lyderiai iškovojo pergalę Dalase

Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) čempionate šeštadienį absoliuti lygos lyderė „Washington Capitals“ komanda svečiuose po pratęsimo 4:3 (1:1, 0:2, 2:0; 1:0) įveikė „Dallas Stars“ ledo ritulininkus.

Pasaulio sklandymo čempionatą Australijoje lietuvis baigė 14-as

Šeštadienį Australijoje pasibaigusio pasaulio sklandymo čempionato 15 metrų klasės varžybose lietuvis Gintas Zubė užėmė 14-ąją vietą.

Šimtai kauniečių įveikė 340 minučių sporto iššūkį (2)

Muzika, šviesos ir sporto išsiilgę kauniečiai šeštadienį karaliavo Kauno sporto halėje. Į antrą kartą rengiamą „Sporto iššūkį – įkvėptą Nike ir Impuls“ susirinko daugiau nei puse tūkstančio sporto išsiilgusių žmonių. Jie išbandė tiek ramias, jogos, tiek ir aktyvesnes, funkcines bei kovos elementais pasižyminčias treniruotes.