S.Krupeckaitė rekordiniu tempu iškovojo pasaulio čempionės titulą

(281)
Lenkijoje trečiadienį prasidėjusiame dviračių treko pasaulio čempionate itin sėkmingai startavo Lietuvos atstovės. Jau pirmą varžybų, vykstančių Pruškovo „BGZ Arena“ velodrome, dieną Simona Krupeckaitė pagerino pasaulio rekordą ir iškovojo aukso medalį.
© AFP/Scanpix
26-erių metų Lietuvos dviratininkė 500 metrų atskiro starto lenktynėse pranoko visas varžoves. Distanciją ji įveikė per 33,296 sek. (vid. gretis 54,060 km/h) ir pasiekė naują planetos rekordą, senąjį pagerinusi 0,292 sek.

Antra finišavo buvusio pasaulio rekordo autorė australė Anna Meares (33,796 sek.), bronzos medalis atiteko britei Victoriai Pendleton (34,102 sek.).

Varžybose dalyvavo 23 sportininkės.

Čempionato organizatoriai pažymėjo, kad tokioje trumpoje trasoje pagerinti pasaulio rekordą daugiau nei 2 dešimtosiomis sekundės dalimis yra tiesiog neįtikėtinas rezultatas. Senasis A. Meares rekordas laikėsi beveik dvejus metus - nuo 2007 metų kovo 31-osios.

Trečiadienio vakarą moterų asmeninėse 3000 m persekiojimo lenktynėse bronzos medalį iškovojo Vilija Sereikaitė.

Pernai pasaulio čempionate Mančesteryje (Anglija) S. Krupeckaitė pasidabino dviem sidabro medaliais (sprinto varžybose ir 500 m atskiro starto lenktynėse).

Pasaulio čempionate Lietuvai atstovauja S. Krupeckaitė, Svetlana Pauliukaitė, V. Sereikaitė, Gintarė Gaivenytė ir Aušrinė Trebaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kitos sporto šakos

R. Meilutytės treneris papasakojo apie auklėtinės atgimimą ir naujas ambicijas specialiai DELFI iš Budapešto (36)

Mažai kas tikėjosi iš Rūtos Meilutytės tokio konkurencingo pasirodymo Budapešte. Galbūt ir niekas, jei neminėsime Pauliaus Andrijausko. Kuris prieš pusmetį ant kortos pastatė labai daug, ryždamasis savo trenerio karjerą elitiniame sporte pradėti darbu su į nesėkmių ruožą patekusia bene populiariausia Lietuvos atlete.

Nesėkmingas startas: toli už pusfinalio borto likęs S. Bilis atsisakė bendrauti su žurnalistais (15)

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trečiadienio rytą į baseiną nėrė dar viena Lietuvos viltis – 23-ejų metų Simonas Bilis. Startas buvo labai nesėkmingas.

Į R. Meilutytės rekordą amerikietė taikėsi visus metus specialiai DELFI iš Budapešto  (27)

Lilly King pateisino savo pavardę, kuri, išvertus iš anglų kalbos, jai pranašavo karūną. 20-metė amerikietė dabar – ne tik olimpinė 100 m plaukimo krūtine čempionė, bet ir pasaulio čempionė bei planetos rekordininkė. Anksčiau tokį trigubą titulą turėjo Rūta Meilutytė, iš kurios paskutinius „antpečius“ L. King perėmė antradienio vakarą.

Dėl nuvylusio rezultato J. Jefimova kaltino „šaltąjį karą“ su amerikiete: L. King bijo į mane pažiūrėti (251)

Pasaulio čempionate 100 m plaukimo krūtine finale trečia likusi 25 metų Julija Jefimova dėl nuviliančio rezultato buvo linkusi kaltinti žiniasklaidos ir plaukikių gerokai išpūstą jos dvikovą su amerikiete Lilly King. „Sport Ekspress“ leidiniui rusė tvirtino, kad šviežiai iškepta pasaulio rekordininkė bijo į ją net pažiūrėti.

Finale R. Meilutytė liko ir be medalio, ir be pasaulio čempionato rekordo (399)

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate realų šansą Lietuvai iškovoti pirmąjį medalį turėjusi 20-metė Rūta Meilutytė liko prizininkų pakylos papėdėje. 2012-ųjų Londono olimpinė čempionė antradienį 100 m plaukimo finale nuotolį įveikė per 1 min. 5,65 sek. ir užėmė 4-ą vietą. Aukso medalį laimėjo iš lietuvės planetos rekordą paveržusi amerikietė Lilly King.