© "Lietuvos žinios"
Be to, Kalmanovičius turės Romanovui sumokėti 34 tūkstančių litų žyminį mokestį.

Pastaruoju metu tai jau antras pažeminimas, kurį patyrė buvęs Kauno "Žalgirio" krepšinio ir futbolo klubų savininkas Kalmanovičius. Prieš kelias savaites Kalmanovičius nebuvo įleistas į VIP (ypač svarbių asmenų) tribūnas stebėti istorinio Lietuvos ir Vokietijos futbolo rinktinių mačo.

Lietuvos futbolo federacijos vadovai Maskvoje gyvenančiam verslininkui pasakė, kad tokiam žmogui, kaip jis, negalima sėdėti vienoje tribūnoje kartu su šalies Prezidentu.

Dviejų garsių sporto mecenatų - Romanovo ir Kalmanovičiaus - nesutarimai prasidėjo prieš keletą metų, kai maskvietis nutarė įsigyti Kauno "Žalgirio" krepšinio klubą. Tuo metu Kalmanovičius kreipėsi pagalbos į neoficialiu Ūkio banko savininku laikomą Romanovą, mat "Žalgirio" klubas bankui buvo skolingas 140 tūkstančių JAV dolerių (490 tūkstančių litų dabartiniu kursu).

Vaikystės draugu Romanovą vadinantis Kalmanovičius paprašė, kad bankas kuriam laikui atidėtų skolos išieškojimą. Kalmanovičius įtikinėjo, kad finansiškai sustiprėjęs klubas visas skolas grąžins. Kalmanovičius net raštu buvo įsipareigojęs padengti skolas bankui.

Tačiau netrukus buvo įkurtas Arvydo Sabonio "Žalgirio" krepšinio centras, kuris iš "Žalgirio" krepšinio klubo perėmė visą turtą. Taip paaiškėjo, kad "Žalgirio" krepšinio klubas negali bankui grąžinti kredito.

Tada Kalmanovičius ėmėsi naujo manevro - pažadėjo finansiškai paremti "Kauno" futbolo komandą, kurios neoficialiu savininku taip pat laikomas Romanovas. Kelis mėnesius maskvietis Kauno verslininką maitino pažadais į futbolo klubo sąskaitą pervesti pirmuosius 100 tūkstančių JAV dolerių (350 tūkstančių litų). Kalmanovičius vis aiškino, kad jam reikia pasižiūrėti į banko sąskaitas, "kiek ten yra pinigų".

Vis dėlto 1999 metų vasarą pinigai buvo pervesti ir Romanovas su Kalmanovičium pasirašė Kauno futbolo ir beisbolo klubo, kuriam priklausė ir "Kauno" komanda, pardavimo sutartį. Pagal šią sutartį abu verslininkai turėjo valdyti po 50 procentų klubo akcijų ir dalytis pelnu, kuris būtų gaunamas pardavus žaidėjus arba laimėjus tarptautinius turnyrus.

Nauju savininku tapęs Kalmanovičius pakartojo tokį patį manevrą, kokį buvo padaręs su "Žalgirio" krepšinio klubu - "Kauno" futbolo klubą jis "perkrikštijo" "Žalgiriu" ir daugelį žaidėjų įkalbėjo pasirašyti naujas sutartis.

Pradžioje Romanovas nekreipė dėmesio į pertvarkymus. Konfliktai prasidėjo Kalmanovičiui pradėjus užsienio klubams pardavinėti žaidėjus. Pagal sutartį pusę gautų pinigų Kalmanovičius turėjo pervesti Kauno futbolo ir beisbolo klubui, tačiau maskvietis to nesiruošė daryti.

Negavusi šių pinigų, Kauno futbolo ir beisbolo klubo valdyba pradėjo reikalauti, kad sutartis būtų panaikinta, o buvusiems "Kauno" žaidėjams uždrausta žaisti už Kalmanovičiaus "Žalgirio" komandą. Nesutarimai grėsė tarptautiniu skandalu ir UEFA sankcijomis.

Po ilgų derybų Kalmanovičius sutiko Romanovui grąžinti klubą, tačiau pareikalavo, kad kaunietis jam grąžintų 100 tūkstančių JAV dolerių. "Tada pareikalavau, kad Kalmanovičius grąžintų visus žaidėjus, kuriuos buvo pardavęs užsienio komandoms, ir atiduotų iš Ūkio banko paimtą kreditą", - sakė Romanovas.

Vis dėlto 2000 metų vasarą Kalmanovičius pasirašė sutartį, pagal kurią Romanovui grąžino futbolo klubą. Tačiau paaiškėjo, kad iš buvusios komandos nieko nelikę - visi geriausi žaidėjai buvo parduoti, likę tik jauni arba silpnesni futbolininkai.

"Komandą, kurią išdraskė Kalmanovičius, praktiškai reikėjo kurti nuo nulio", - prisimena Romanovas.

Matydamas, kad iš Kalmanovičiaus perimta komanda geresnių rezultatų nepasieks, Romanovas buvo priverstas pirkti Šiaulių "Karedos" futbolo klubą. Tik tada, kai geriausi Šiaulių žaidėjai sustiprino "Kauną", ši vėl tapo stipriausia Lietuvoje.

Tačiau netikėtai 2000 metų gruodį Kalmanovičius kreipėsi į Kauno apygardos teismą ir pareikalavo, kad Romanovas jam sumokėtų 796 tūkstančius litų. Maskvietis teigė, kad tiek pinigų neteko grąžindamas Romanovui komandą.

Byla buvo nagrinėjama beveik dvejus metus. Vieni teisėjai priimdavo Romanovui palankius sprendimus, kiti - Kalmanovičiui. Praėjusį antradienį šalies Apeliacinis teismas nusprendė, kad Kalmanovičiaus pretenzijos nepagrįstos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (244)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (98)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (277)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (67)

Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą –...

Kodėl Kembridžo kunigaikštienė niekada nedalija autografų? (1)

Kate Middleton – viena iš dažniausiai fotografuojamų moterų visame pasaulyje ir galbūt...

Gyvai / Lietuvos triatlono taurės 4-as etapas Veisiejuose (1)

Rugpjūčio 19-ąją šeštadienį vienas gražiausių Pietų Lietuvos krašto miestelių Veisiejai...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (25)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (28)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (122)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...