Šeštadienį Dusetose vyks tradicinės žirgų lenktynės

Šeštadienį vyks tradicinės, daugiau kaip du šimtus metų kiekvieną žiemą Dusetose rengiamos, žirgų lenktynės. Nuotaikingas renginys, sutraukiantis po keliasdešimt tūkstančių žiūrovų, jau ne pirmus metus dėl plono ledo rengiamas ne ant Sartų ežero, bet ne mažiau slidžiame hipodrome.
Žirgų lenktynės
Kaip ir ankstesnėms, taip ir šioms žirgų lenktynėms ant hipodromo takų išlietas ledas, nugalėtojams fiksuos labai tiksli šveicariška įranga, pasirūpinta rėmėjais bei prizais.

Kaip teigė Lietuvos arklių asociacijos prezidentas bei vyriausiasis varžybų teisėjas Stasys Svetlauskas, šiemet ristūnų žirgų lenktynėse dalyvaus 73 žirgai iš specialiosios UAB "Sartų žirgynas", Zarasų, Širvintų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Alytaus, Jonavos, Kaišiadorių ir kitų rajonų. Praėjusiais metais žirgų lenktynėse dalyvavo 70 žirgų.

Pagrindinė šio renginio rėmėja - Lietuvos Žemės ūkio ministerija, kaip ir pernai, įsteigė "Eikliojo žirgo" prizą. Praėjusiais metais ŽŪM prizą lenktynėse suaugusiais žirgais iškovojo alytiškis Algis Vilkinis su ristūnu "Čerokiu".

Tradicines ristūnų žirgų lenktynes Dusetose remia Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, įsteigęs "Didįjį žiemos prizą". Prezidento Algirdo Brazausko fondas įsteigė "Sartų" prizą. Geriausiai pasirodžiusiems lenktynių dalyviams atiteks ir Utenos apskrities administracijos, Zarasų rajono savivaldybės, Lietuvos Žemės ūkio rūmų, AB "Rokiškio sūris", AB "Vasaknos", "Valstiečių laikraščio", Miškų ir saugomų teritorijų departamento ir kitų rėmėjų įsteigti prizai. Iš viso įsteigta 11 prizų už daugiau kaip 30 tūkst. litų.

Varžybų metu hipodromo prieigose veiks mugė, koncertuos Kauno miesto pučiamųjų orkestras "Ąžuolynas", saviveiklininkų ansambliai.

Tikimasi, jog tradiciškai į žirgų lenktynes Dusetose atvyks ir aukšti valstybės pareigūnai, kurie taip pat stos į varžybų trasą.

Pasibaigus varžyboms Sartų hipodrome, bus demonstruojami nauji automobiliai, o vasario 4 dieną vyks automobilių lenktynės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

„Energija“ nugalėjo „Tigrus“

Lietuvos ledo ritulio čempionate eilinę pergalę iškovojo šalies čempionė Elektrėnų „Energijos“ ekipa. Ji namuose 6:3 (2:0, 3:1, 1:2) įveikė paskutinę vietą turnyro lentelėje užimančią Kauno „Tigrų“ komandą.

Rusų šuolininkas su parašiutu nušoko nuo beveik 8 km aukščio kalno Himalajuose (2)

Pastaruosius trejus metus šuolininkas su parašiutu Valerijus Rozovas svajojo nušokti nuo Čo Oju kalno Himalajuose. Tai šeštas aukščiausias kalnas pasaulyje. Antradienį rusų sportininkui pavyko įvykdyti savo sumanymą. Jis pirmasis istorijoje nušoko su parašiutu nuo 7700 m aukščio kalno ir pagerino pasaulinį rekordą. Kol kas šis rekordas oficialiai neužfiksuotas.

R. Paškauskienė apsisprendė: šis Europos čempionatas – jau paskutinis (5)

Pagal iškovotus medalius 39-erių metų stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė patenka į Europos visų laikų tituluočiausių sportininkių penketuką. Lietuvos stalo tenisininkė per savo karjerą dalyvavo trejose olimpinėse žaidynėse, o Europos čempionatuose iškovojo 17 medalių.

LTOK pagerbė sportui nusipelniusius žmones (1)

Trečiadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė septyniems sportui nusipelniusiems žmonėms įteikė LTOK apdovanojimus. Net trys laureatai – rankinio atstovai.

Lietuvos rankininkų tikslas – žaisti 2020-ųjų Europos čempionate (2)

Jau spalio 28 dieną Lietuvos vyrų nacionalinė rankinio rinktinė renkasi prieš artėjančias itin svarbias atrankos į Europos čempionatą rungtynes. Lapkričio 2 dieną nacionalinė komanda jau skris į Prancūziją, kur kitą dieną susikaus su viena galingiausių pasaulio ekipų – Prancūzijos nacionaline rinktine.