Rumunijos regbininkai nutraukė Gruzijos dominavimą ir tapo Europos čempionais

(3)
Rumunijos regbio rinktinė pateikė staigmeną paskutinėse Europos čempionato rungtynėse ir dramatiškai tapo pirmenybių nugalėtoja. Sekmadienį Rumunijos komanda savo aikštėje po atkaklios kovos 8:7 nugalėjo daugkartinę Europos čempionę Gruzijos ekipą.
Europos regbio čempionai

Rumunijai pirmą kartą per septynerius metus atiteko Antimo Ivireanu trofėjus, skiriamas šios poros nugalėtojai. Gruzijos regbininkai Europos čempionais buvo tapę šešis kartus iš eilės, bet pralaimėjimas Rumunijoje šią seriją nutraukė.

Abi komandos patyrė po vieną pralaimėjimą ir surinko po 19 taškų, bet dėl pergalės tarpusavio akistatoje čempionų taurė atiteko rumunams.

Rumunijos rinktinės veteranas Catalinas Fercu jau rungtynių pradžioje prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir išvedė rumunus į priekį 5:0. Nesėkminga diena buvo abiejų komandų smūgiuotojams koja.

Florinas Vlaicu nerealizavo dviejų baudos smūgių, o gruzinas Merabas Kvirikašvilis - vieno.

Vis dėlto 37-ąją min. gruzinas Merba Šarikadzė išlygino rezultatą, o M. Kvirikašvilis realizacijos smūgiu išvedė Gruziją į priekį 7:5. Lemiamas momentas buvo 51-ąją min.

F. Vlaicu nutraukė savo nesėkmingų smūgių seriją ir tiksliu spyriu sugrąžino persvarą šeimininkams 8:7. Iki mačo pabaigos rezultatas nepakito ir Rumunija šventė vieną svarbiausių pergalių savo istorijoje.

Kitose rungtynėse Ispanijos rinktinė namuose 30:0 nugalėjo Belgijos komandą. Su 13 taškų ispanai čempionate užėmė trečiąją vietą, o belgai (2 tšk.) liko paskutiniai - šešti.

Dėl teisės ir kitą sezoną žaisti aukščiausiame Europos čempionato divizione belgai kovos su Portugalijos regbininkais.

Rungtynėse dėl ketvirtosios vietos Rusijos komanda savo aikštėje 52:25 nepasigailėjo vokiečių, nors įpusėjus rungtynėms pirmavo tik 12:7.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kitos sporto šakos

J. Ruddas patikėjo, kad R. Meilutytė susigrąžinti rekordą gali ir Lietuvoje specialiai DELFI iš Budapešto  (65)

Kai prasilenkia „Duna“ arenos koridoriuose, „Plymouth Leander“ klubo žiedas gali pasidalinti tik bendrais prisiminimais – ateities planus kiekvienas jau kuria savarankiškai. Bet Jonas Ruddas iki šiol didžiuojasi patarimu, kurį atsisveikindamas davė buvusiai savo auklėtinei Rūtai Meilutytei.

Sensacija Budapešte – „auksinė“ amerikietė K. Ledecky pirmą kartą liko antra (18)

Vengrijos sostinėje vykstančiame FINA pasaulio čempionate trečiadienį moterų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale favorite laikyta Katie Ledecky netikėtai nusileido italei Federicai Pellegrini ir liko antra. 20-metė amerikietė pirmą kartą per savo karjerą planetos pirmenybėse patyrė pralaimėjimo kartėlį. Iki šiol ji visose savo rungtyse buvo iškovojusi tik aukso medalius.

Lietuvos badmintonininkai kurčiųjų žaidynėse pateko į vienetų ir dvejetų varžybų aštuntfinalius

Samsune (Turkija) vykstančių kurčiųjų olimpinių žaidynių badmintono turnyro vyrų dvejetų varžybų šešioliktfinalyje trečiadienį lietuviai Tomas Dovydaitis ir Ignas Reznikas 2-0 (21:7, 21:18) nugalėjo vokiečius Janą Burike ir Oliverį Witte.

M. Bilius: rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate vertinu aštuonetu

Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) vadovas Mindaugas Bilius aštuonetu įvertino Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinės pasirodymą Londone vykusiame pasaulio čempionate, kuriame mūsų šalies lengvaatlečiai iškovojo du medalius. Abu apdovanojimai iškovoti rutulio stūmimo rungties finale, kuriame M. Bilius pagerino pasaulio čempionato rekordą (16 m 26 cm) ir laimėjo aukso medalį, o Donatas Dundzys su asmeniniu rekordu (13 m 13 cm) pasipuošė bronzos apdovanojimu.

Ledo ritulio legenda D. Kasparaitis gins Elektrėnų „Energijos“ garbę (8)

Trečiadienį daugkartinė Lietuvos čempionė Elektrėnų „Energija“ ir buvęs Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) žaidėjas bei olimpinis čempionas 44 metų Darius Kasparaitis pasiekė susitarimą dėl ateinančio sezono.