Kaunietė 0,04 sek. aplenkė danę Rikkę Moeller Pedersen (1:04,73), Australijai atstovaujančią graikų kilmės Sarah Katsoulis (1:04,76; +0,07) ir amerikietę Jessicą Hardy (1:05,26; +0,35).

Ankstesnis Lietuvos rekordas, kuris buvo pagerintas 0,33 sek. taip pat priklausė R. Meilutytei (1:05,02). R. Meilutytė Turkijoje jau septintą kartą pagerino Lietuvos rekordą.

Kita Lietuvos atstovė Raminta Dvariškytė laimėjo šios rungties atrankos ketvirtą plaukimą (1:07,97), 1,42 sek. pagerino savo asmeninį rekordą (1:09,39), bendroje įskaitoje liko 25-a ir į pusfinalį nepateko. Iki pusfinalio 16-uko R. Dvariškytei pritrūko beveik sekundės (+0,99; 1:06,98).

Iš viso 100 metrų plaukimo krūtine rungties atrankos varžybose dalyvavo 59-ios sportininkės.

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Penktadienį R. Meilutytė dalyvaus 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje (20.09 val.) ir 100 metrų kompleksinio plaukimo finale (20.52 val.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (121)