R.Meilutytė iškovojo sidabrą!pagerintas Lietuvos rekordas

(257)
Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė, Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir po puikaus finišo užėmė antrą vietą bei pagerino Lietuvos rekordą!
Rūta Meilutytė (kairėje)
© Reuters/Scanpix

Lietuvė nuotolį įveikė per 0:58,79 ir nusileido tik pasaulio čempione tapusiai vengrei Katinkai Hosszu (0:58,49).

Bronzos medalį iškovojo Kinijos sportininkė Zhao Jing (0:58,80).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Pasveikino ir prezidentė
„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi tavo pasiekimais, didžiuojuosi tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją“, - teigiama prezidentės sveikinime čempionei.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės turnyre Čekijoje liko trečios

Sekmadienį Čekijoje baigėsi keturių komandų moterų rankinio turnyras, kuriame trečią vietą užėmė Lietuvos čempionių Kauno „ACME-Žalgirio“ ekipa. Paskutinę turnyro dieną kaunietėms nepavyko pakartoti penktadienio kontrolinio mačo su Olomouco DHK „Zora“ klubo scenarijaus. Išanalizavusios viešnių silpnąsias ir stipriąsias puses, turnyro šeimininkės įrodė savo jėgą ir nugalėjo kaunietes 37:32 (21:14).

Pekine baigėsi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas komandų rikiuotėje triumfavo Kenijos rinktinė, paskutinės dienos rezultatai (4)

Sekmadienį Kinijos sostinėje Pekine baigėsi planetos lengvosios atletikos pirmenybės - buvo išdalinti septyni paskutinieji apdovanojimų komplektai.

Lietuvos vandensvydžio rinktinė turnyre Vokietijoje liko penkta

Lietuvos vandensvydžio nacionalinė rinktinė ruošiasi Europos čempionato atrankos varžybų antram turui, kuris rugsėjo 25-27 dienomis vyks Izraelyje. Šią savaitę šalies vandensvydininkai dalyvavo turnyre Berlyne, kuriame užėmė penktą vietą.

Turnyre Ukrainoje lietuviams medalius įteikė bokso legenda V. Kličko (7)

Lietuvos boksininkai sėkmingai kovojo Ukrainoje vykusiame tarptautiniame brolių Vitalijaus ir Vladimiro Kličko vardo turnyre ir apdovanojimus atsiėmė iš daugkartinio pasaulio profesionalų bokso čempiono Vitalijaus Kličko rankų.

I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė Portugalijoje iškovojo bronzos medalius čempionėmis tapo šveicarės (18)

Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate Portugalijoje Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė iškovojo bronzos medalius. Mažajame finale sekmadienį lietuvės per 56 minutes po dramatiškos kovos 2:1 (18:21, 27:25, 15:12) įveikė septintas pagal skirstymą Rusijos atstoves Kseniją Dabižą bei Nadeždą Makroguzovą.