R.Meilutytė iškovojo sidabrą!pagerintas Lietuvos rekordas

(256)
Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė, Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir po puikaus finišo užėmė antrą vietą bei pagerino Lietuvos rekordą!
Rūta Meilutytė (kairėje)
© Reuters/Scanpix

Lietuvė nuotolį įveikė per 0:58,79 ir nusileido tik pasaulio čempione tapusiai vengrei Katinkai Hosszu (0:58,49).

Bronzos medalį iškovojo Kinijos sportininkė Zhao Jing (0:58,80).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Pasveikino ir prezidentė
„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi tavo pasiekimais, didžiuojuosi tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją“, - teigiama prezidentės sveikinime čempionei.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Abi Lietuvos paplūdimio tinklininkų poros prasibrovė į pasaulio jaunių čempionato atkrintamąsias varžybas (4)

Puikų pasirodymą Larnakoje (Kipras) vykstančiame pasaulio jaunių (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio čempionate tęsia Lietuvos sportininkai. Abi Lietuvos poros penktadienį žaidė be pralaimėjimų ir pateko į atkrintamąsias varžybas.

Geriausi Lietuvos vandenlenčių atletai ruošiasi finalui (1)

Jau šį savaitgalį, Splash wake parke, Vilniuje, geriausi Lietuvos vandenlenčių sportininkai Jonas Kriščiūnas ir Domantas Kazickas aiškinsis, kuris yra geresnis atletas. Jau šį šeštadienį - šeštasis, prieš paskutinis Lietuvos vandenlenčių čempionato etapas.

Pasaulio kariuomenių parašiutininkai demonstravo savo meistriškumą ore (1)

Penktadienį baigėsi 2016 metų pasaulio karinių parašiutininkų čempionatas, kuris vyko šalia Maskvos. Čempionate dalyvavo komandos iš tokių šalių, kaip Vokietija, Kataras, Čekijos Respublika ir, be abejo, Rusija. Dalyviai varžėsi pavieniui ir grupėse, buvo vertinami jų aerobatikos bei tikslaus nusileidimo įgūdžiai.

Kuriozas: į Prienus atvykusio prancūzo sklandytuvą iš ežero traukė poilsiautojai (9)

Šeštadienį, 17.00 val., Prienų Laisvės aikštėje vyks oficiali pasaulio sklandymo čempionato atidarymo ceremonija. Čempionate, kuris vyks nuo liepos 31 d. iki rugpjūčio 14 d., dalyvaus 134 pilotai iš 29 šalių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Du Lietuvos penkiakovininkai žengė į Europos jaunių čempionato finalą

Barselonoje (Ispanija) vykstančiame Europos 19-mečių šiuolaikinės penkiakovės čempionate vaikinų varžybų atrankos barjerą peržengė 2 iš 3 Lietuvos sportininkų.