R.Meilutytė iškovojo sidabrą!pagerintas Lietuvos rekordas

(257)
Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė, Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir po puikaus finišo užėmė antrą vietą bei pagerino Lietuvos rekordą!
Rūta Meilutytė (kairėje)
© Reuters/Scanpix

Lietuvė nuotolį įveikė per 0:58,79 ir nusileido tik pasaulio čempione tapusiai vengrei Katinkai Hosszu (0:58,49).

Bronzos medalį iškovojo Kinijos sportininkė Zhao Jing (0:58,80).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Pasveikino ir prezidentė
„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi tavo pasiekimais, didžiuojuosi tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją“, - teigiama prezidentės sveikinime čempionei.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

Paplūdimio tinklinio turnyre Vilniuje dominavo latviai

Liepos 5 dieną Vilniuje, „Credit24 arenoje“ prie Baltojo tilto, R. Europos paplūdimio tinklinio čempionato (EEVZA) vyrų etape „Lithuania Open“ nugalėtojais tapo Edgaras Tocis su Rihardu Finsteriu.

Kalnų dviratininkai trijų dienų lenktynes baigė su ultrabėgikais (1)

Sekmadienį prie Geluvos ežero (Šiaulių r.) baigėsi vienintelės Lietuvoje organizuojamos daugiadienės kalnų dviračių lenktynės „MTB-Šiauliai 2015“. Tris dienas stipriausi šalies kalnų dviratininkai ir mėgėjai kovojo ne tik su varžovais, bet ir su alinančiu karščiu.

„Tour de France“: R. Navardauskas antrame etape finišavo 91-as

102-ą kartą vykstančių prestižinių „Tour de France“ dviratininkų lenktynių antrajame etape 91-ą vietą sekmadienį užėmė „Cannondale-Garmin Pro Cycling Team“ komandai atstovaujantis Ramūnas Navardauskas, kuris bendrojoje įskaitoje iš 141-os pozicijos pakilo į 90-ą.

18-metės Europos čempionate startavo pralaimėjimu

Sekmadienį Italijoje prasidėjo žolės riedulio 2015 metų Europos merginų jaunių (iki 18 metų) II diviziono (EuroHockey U18 Championship II) čempionatas. Lietuvos rinktinė per pirmąsias A grupės rungtynes 2:3 nusileido Lenkijos ekipai.

A. Bartkevičiui – pasaulio jaunimo orientavimosi čempionato bronza (2)

Norvegijoje prasidėjusiame Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto čempionate Algirdas Bartkevičius iškovojo bronzos apdovanojimą sprinto trasoje.