R.Meilutytė iškovojo sidabrą!pagerintas Lietuvos rekordas

(257)
Rūta Meilutytė (kairėje)
© Reuters/Scanpix

Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė, Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir po puikaus finišo užėmė antrą vietą bei pagerino Lietuvos rekordą!

Lietuvė nuotolį įveikė per 0:58,79 ir nusileido tik pasaulio čempione tapusiai vengrei Katinkai Hosszu (0:58,49).

Bronzos medalį iškovojo Kinijos sportininkė Zhao Jing (0:58,80).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Pasveikino ir prezidentė
„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi tavo pasiekimais, didžiuojuosi tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją“, - teigiama prezidentės sveikinime čempionei.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

257
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kitos sporto šakos

Pasaulio jaunių paplūdimio tinklinio pirmenybių grupės varžybas lietuvės baigė pergale vaikinai grupėje liko penkti

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 17:26
Aštuoniolikmetės Simona Vaičiukynaitė ir Urtė Andriukaitytė planetos jaunių (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio čempionate Portugalijoje šešių ekipų F grupės varžybose su keturiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu užėmė antrą vietą.

Pasaulio buriavimo čempionas vidury Kuršių marių regatos varžybų atskleidė savo paslaptis

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 16:56
Raimundas Šiugždinis
Organizatorių nuotr.
Likus vos vienam etapui iki Nidoje vykstančios Kuršių marių regatos pabaigos, daugkartinis šios regatos nugalėtojas ir pasaulio buriavimo čempionas Raimondas Šiugždinis sutiko viešai atskleisti, kaip jam pavyksta aplenkti savo varžovus ir priartėti prie pergalės. Tiesa, vargu ar padės tai jo varžovams šiemet – čempiono patarimai patvirtina seną lietuvių patarlę: roges reikia ruošti vasarą.

Pasaulio jaunimo čempionui tobulėti padeda treniruotės su olimpiečiu

2014 rugpjūčio mėn. 1 d. 14:54
Kanojininkas Henrikas Žustautas
Asmeninio archyvo nuotr.
Pasaulio jaunimo čempionas ir rekordininkas H. Žustautas savo pasiekimais nustebino patį save, o prie to prisidėjo ir treniruotės su J. Šuklinu. Pasaulio jaunimo (iki 23 m.) kanojų irklavimo čempionas ir rekordininkas Henrikas Žustautas, jau kurį laiką besitreniruojantis kartu su stipriausiu šalies kanojininku, Londono olimpinių žaidynių vicečempionu Jevgenijumi Šuklinu, jau vadinamas rimčiausiu olimpiečio konkurentu.