R.Meilutytė iškovojo sidabrą!pagerintas Lietuvos rekordas

(257)
Rūta Meilutytė (kairėje)
© Reuters/Scanpix

Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė, Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir po puikaus finišo užėmė antrą vietą bei pagerino Lietuvos rekordą!

Lietuvė nuotolį įveikė per 0:58,79 ir nusileido tik pasaulio čempione tapusiai vengrei Katinkai Hosszu (0:58,49).

Bronzos medalį iškovojo Kinijos sportininkė Zhao Jing (0:58,80).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Pasveikino ir prezidentė
„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi tavo pasiekimais, didžiuojuosi tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją“, - teigiama prezidentės sveikinime čempionei.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Golfo paslapčių besimokančio Vigilijaus Aleknos sūnums sportas yra kasdienybė: Martynas mėto diską, o Mykolas lanko lengvosios atletikos ir futbolo pratybas. Su V. Alekna sportas.info susitiko per Lengvosios atletikos asociacijos organizuojamas Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto jaunųjų disko metikų taurės varžybas „Vingio“ stadione.

Lietuvos baidarių slalomo taurės varžybose – S. Mažeikio ir E. Baranauskaitės pergalės (1)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 14:47
Baidarių slalomas
Organizatorių nuotr.
Grigiškėse baidarių slalomo taurės varžybose triumfavo Vilniaus klubo „Regata“ lyderis Simantas Mažeikis. Pagrindinėje K-1 laivų klasėje varžęsis vilnietis, finale įveikė antroje ir trečioje vietoje likusius Latvijos sportininkus Kasparą Pakerį ir Tomą Karlivaną.

Startuoja Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios ir Mažosios taurės turnyrai

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 13:05
Tinklinis
Startuoja Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios ir Mažosios taurės turnyrai. Iki 2014 metų spalio 6 dienos vyks registracija į vienas svarbiausių šių metų Lietuvos tinklinio sezono varžybų – LTF Didžiosios ir Mažosios taurės turnyrus. Prestižinėse Didžiosios taurės varžybose dalyvaus pajėgiausi Lietuvos vyrų ir moterų čempionatų klubai, tuo tarpu Mažosios taurės turnyre kviečiamos varžytis įvairiausio lygio komandos, pradedant moksleiviais ir baigiant senjorais.

Vilniuje įvyko Lietuvos šaudymo į skrendančius taikinius dupletų rungties čempionatas

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 11:06
Šaudymo sportas
AP/Scanpix
Vilniuje, Lietuvos olimpinio sporto centro šaudykloje, įvyko Lietuvos šaudymo į skrendančius taikinius dupletų rungties čempionatas. Jame dalyvavo 24 sportininkai bendroje šaulių ir mėgėjų įskaitose. Sportininkai kvalifikacijoje šaudė po 5 serijas - iš viso 150 lėkštučių.

Prezidentė už nuopelnus Lietuvai apdovanoja sportininkus ir jų trenerius (2)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 10:55
Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus sportui Kūno kultūros ir sporto dienos proga apdovanoja du sportininkus ir jų trenerius. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanojamas lengvaatletis Mindaugas Bilius – šių metų Europos neįgaliųjų čempionato aukso ir sidabro medalių laimėtojas, 2013 metų pasaulio neįgaliųjų čempionato sidabro medalio laimėtojas, 2012 metų Europos neįgaliųjų čempionato dviejų aukso medalių laimėtojas.