R.Meilutytė iškovojo sidabrą!pagerintas Lietuvos rekordas

(256)
Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė, Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo kompleksiniu stiliumi finale ir po puikaus finišo užėmė antrą vietą bei pagerino Lietuvos rekordą!
Rūta Meilutytė (kairėje)
© Reuters/Scanpix

Lietuvė nuotolį įveikė per 0:58,79 ir nusileido tik pasaulio čempione tapusiai vengrei Katinkai Hosszu (0:58,49).

Bronzos medalį iškovojo Kinijos sportininkė Zhao Jing (0:58,80).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Pasveikino ir prezidentė
„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi tavo pasiekimais, didžiuojuosi tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją“, - teigiama prezidentės sveikinime čempionei.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kitos sporto šakos

Trys P. Verenio įvarčiai neišgelbėjo „Energijos“ nuo pralaimėjimo

Šeštadienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse 26-erių metų Povilas Verenis surengė dar vieną savo įvarčių šou, tačiau tai neišgelbėjo vienintelės užsienyje rungtyniaujančios Lietuvos komandos.

Lietuvos vyrų rankinio lygoje Šiaulių klubas įveikė uteniškius

Šeštadienį vyko vienintelės Lietuvos "Vivus.lt" rankinio lygos rungtynės. Šiauliuose vykusiame mače susitiko vietos „SM Dubysa-Gubernija“ ir Utenos HC „Utena“. Staigmenos uteniškiai nepateikė, tad rungtynės baigėsi favoritų Šiaulių rankininkų pergale rezultatu 28:22 (17:12).

Lietuvos moterų rankinio lyderių dvikovoje pranašesnės buvo garliavietės (1)

Šeštadienį Garliavos sporto centro salėje buvo baigtos Lietuvos moterų rankinio lygos pirmo turo kovos. Susitiko šalies šios sporto šakos lyderės HC „Garliava SM-Cascada“ ir „ACME-Žalgiris“. Dvikovą laimėjo aikštelės šeimininkės Garliavos rankininkės rezultatu 31:28 (13:11) ir atsirevanšavo už prieš pusantros savaitės patirtą pralaimėjimą Baltijos lygos ture 20:25 (9:12).

Lenkų bėgikas laimėjo sunkiausias pasaulyje lenktynes – Spartatloną

Lenkų bėgikas Andrzejus Radzikowskis šeštadienį pirmąkart laimėjo istorines Spartatlono lenktynes, įveikęs 245,3 km distanciją per 23 val. 1 min. 13 sekundžių.

Lietuvos šokėjų poros – pasaulio reitingo viršūnėje

Rugsėjo mėnesį prasidėjęs naujas sportinių šokių sezonas Lietuvos atstovams žada kaip niekada daug pergalių. Pirmus tris naujo sezono savaitgalius Lietuvos šokėjai aktyviai dalyvavo įvairiose tarptautinėse varžybose, kuriose tapo prizininkais ir finalininkais.