Liūtys, visą liepą kiaurai merkusios Rytų Aukštaitiją, liovėsi pirmąjį rugpjūčio sekmadienį, kuris giedrą su maloniai pakedenančiu vėjeliu dovanojo ir tradicinių respublikinių ristūnų žirgų lenktynių „Utena 2009“ vadeliotojams bei žiūrovams. Tarp šių neteko išvysti tik Aukštaitijos legendos, žirgininkės Viktorijos Jovarienės, kuri hipodromo trasoje jau nebelenktyniauja, bet su savo auginamais žirgais mėgsta žiūrovus karieta pavėžinti.
© "Ūkininko patarėjas"

„Turėjau neatidėliotinų reikalų, – sakė vakar kalbinta Viktorija, – padariau „grieką“ lenktynes apleidusi. O kai jau būnu, tai tribūnos nezulinu, dar ant pasostės manoji vieta.“

Pasak lenktynių šventę paskelbusio organizacinio komiteto pirmininko Žemės ūkio ministerijos vyriausiojo patarėjo Vytauto Grušausko, nors dabarties sunkmetis verčia taupyti, tačiau lietuvių mėgstamai žirgininkystei rėmėjų radosi – šiųmetėms įsteigta dešimt prizų, kurių keturis skyrė hipodromo šeimininkai uteniškiai.

Deja, nė vienas prizų nepasiliko namuose. Pirmąjį, įsteigtą Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, nuskynė varėniškis Eimantas Klebauskas su Amerikos ristūne Čile, o kitoje distancijoje su Indiana – AB „Pieno žvaigždės“ prizą. Utenos apskrities viršininko administracijos įsteigtas „Utenos krašto“ prizas taip pat iškeliavo į Varėną. Jį su Gigolo Hiorda laimėjo Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorius, pernykštis šių lenktynių nugalėtojas Stasys Kėrys.

Šis vadeliotojas, laimėjęs tris distancijas, liko dėkingas ir bėriui Sakalui, laimėjusiam net du prizus – Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie ŽŪM ir „Vasaros didįjį“, įsteigtą Žemės ūkio ministerijos.

Be abejo, daug emocijų sulaukia vadeliotojai, besivaržantys su savosiomis atžalomis. Žingsnis po žingsnio finišo juostos link lėkė ukmergiškių Kastyčio Trotos vadeliojama Verdžio Opera, vos 48 sek. pralenkusi tėvo Kazio valdomą Veroną. Šį kartą AB „Utenos mėsa“ prizą išsivežė Kastytis. Nors ukmergiškiai Edvardas ir Monika Vinskai varžėsi dėl skirtingų prizų, šį kartą fortūna buvo palankesnė Monikai Vinskutei – ji su ristūne Gotika pelnė dar vieną Utenos krašto prizą, kurio steigėjas –AB „Utenos melioracija“. Antroji hipodromo dama, pelniusi „Paryžiaus“ prizą, įsteigtą Chevalo Francaiso, tapo Justina Našlėnaitė su prancūzų ristūne Pom de Garone.

„Eikliojo žirgo“ prizas (steigėjas – Žemės ūkio konsultavimo tarnyba) iškeliavo į Širvintas pas Juozą Kvakšį, o toje pačioje distancijoje rungtyniavusi jo dukra Diana su Gajumi buvo trečia. Kaip visada, be nieko į Panevėžį nesugrįžo ir Algimantas Pamarnackas, kuriam Portas nuskynė „Kūno kultūros ir sporto departamento“ prizą. Be abejo, šiųmečiai favoritai buvo dzūkai – be minėtų pagrindinių prizų varėniškiai dar laimėjo ir prizinių vietų.

Nepaisant švystelėjusios saulės, mažai uteniškių susigundė pačiame mieste tyvuliuojančiais dviem ežerais – daugumos keliai vedė į Rašę. Kur laukdami starto nekantravo žirgai, aplinkui šurmuliavo tautodailininkų kermošius, skambėjo ne pirktinė, o uteniškių meno saviveiklos kolektyvų muzika. Tik vienintelis svečias – vilnietis dainininkas Vytautas Šiškauskas – traukė dainas apie sodžių, noriai fotografavęsis su aukštaitėmis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (77)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (3)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Populiariausioje Barselonos gatvėje sunkvežimis rėžėsi į minią: yra žuvusiųjų nuolat pildoma (48)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (221)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (55)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (24)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Pirmosios Bundeslygos istorijoje teisėjos moters netrikdo keisti F. Ribery pokštai

Po dešimtmečio Vokietijos antrame futbolo divizione Bibiana Steinhaus taps pirmąja moterimi...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (117)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (551)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...