R.Berankis kitais metais žada kovoti ne tik jaunių turnyruose

 (18)
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis, praėjusią savaitę JAV, Floridoje, tapęs jaunių teniso turnyro "Orange Bowl" - neoficialaus pasaulio jaunių teniso čempionato - berniukų iki 14 metų varžybų nugalėtoju, kitais metais ketina išbandyti jėgas ne tik jaunių iki 16 ir iki 18 metų turnyruose, bet ir keleriose tarptautinėse vyrų varžybose.
Ričardas Berankis ir Remigijus Balžekas
© ELTA

Sausio pradžioje R.Berankis su treneriu dešimčiai dienų išvyks treniruotis į teniso akademiją Paryžiuje. Galbūt Prancūzijoje bus pasirašyta sutartis, padėsianti Lietuvos tenisininkui žengti į profesionalų sportą.

14-metis R.Berankis "Orange Bowl" turnyre nugalėjo septynis varžovus iš Meksikos, JAV, Argentinos, Didžiosios Britanijos ir Portugalijos. Finale pirmąja turnyro rakete buvęs lietuvis 6:4, 6:0 įveikė trečiąją varžybų raketę amerikietį Chase'ą Buchananą ir iškovojo sidabrinę taurę.

Pagrindiniame "Orange Bowl" berniukų iki 14 metų turnyre dalyvavo 128 tenisininkai iš 50 šalių. Atrankos varžybose kovojo 256 žaidėjai, iš kurių į pagrindinį turnyrą pateko 16.

Latvijos atstovas Peteris Vinogradovas pasiekė ketvirtfinalį.

Prieš tai Floridoje R.Berankis laimėjo "Eddie Herr" turnyrą ir pasiekė "Pince Cup" turnyro pusfinalį. Per viešnagę už Atlanto jaunasis Lietuvos tenisininkas iš 21 mačo pralaimėjo tik vieną.

R.Berankis, kuris daugiausiai laiko treniruojasi Šiauliuose, šiais metais iš 98 mačų pralaimėjo tik 11. Beje, Ričardas šiemet Italijoje laimėjo ir Europos jaunių (iki 14 metų) "Masters" turnyrą, kuriame dalyvavo aštuoni geriausi Senojo žemyno tenisininkai.

"Sezonas mums buvo labai sėkmingas. Tokio stabilumo Ričardui galima tik pavydėti", - spaudos konferencijoje naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje antradienį sakė jaunojo tenisininko treneris Remigijus Balžekas. Šiaulietis prisipažino, kad nelabai tikėjęsis, jog jo auklėtiniui Floridoje pavyks taip gerai sužaisti. "Mačai buvo labai įtempti. Per tris turnyrus Ričardas sunešiojo net keturias poras sportbačių", - pažymėjo R.Balžekas.

"Tikrai nesitikėjau laimėti", - Eltai sakė R.Berankis. - "Tačiau viskas laikina - netrukus laukia nauji išbandymai". Tenisininkas sakė, kad dalyvavimas "Orange Bowl" turnyre jam davė labai daug patirties ir pasitikėjimo savimi.

"Ričardui pavyko įrodyti, kad jis stipriausias pasaulyje tarp keturiolikmečių. Šis laimėjimas labai svarbus. Tai - puiki jo karjeros pradžia", - teigė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Liutauras Radzevičius. Anot jo, svarbiausia, kad talentingasis tenisininkas jau pradėjo garsinti Lietuvą.

R.Berankį ir jo trenerį pasveikinęs Lietuvos teniso sąjungos (LTS) Garbės prezidentas Darius Mockus tenisininkui įteikė čekį, suteikiantį teisę "Teniso pasaulio" aikštyne Vilniuje žaisti tenisą nemokamai net 4 tūkst. valandų.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

V. Motūza laimėjo antrą pasaulio sklandymo čempionato pratimą (2)

Pociūnuose vykstančiame pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje buvo sėkmingai atliktas antras pratimas. Belaukiant palankesnių sąlygų skraidymui, pakilimo startas vėlavo vieną valandą, bet dauguma pilotų liko patenkinti ir sėkmingai susitvarkė su užduotimis.

S. Krupeckaitės mėgstamiausiame treke sportininkus sutinka kilometrinės gerbėjų eilės

Daugiau nei 20 metų dviračių treku važinėjanti profesionali Lietuvos sportininkė Simona Krupeckaitė tikina, kad dar ir šiandien prieš kiekvienas varžybas patiria tą patį didžiulį norą važiuoti ir kupinas laimės akis lyg tada, kai lipo ant dviračio pirmąjį kartą.

„Velomaratono“ nuotaiką palaiko crazy komandų pavadinimai

„Puft ir laimėjom“, „Cool cool klanas“, „Kubas ir Dantė“, „Šernai ant ratų 2. Šernai vėl puola“, „Penelopių klubas“, „Pi Geltonas“, „Darom judesiuko“, „Ž999“, „Barzdų klubas“, „Žvairio drąsa“, „Auksiniai reanimacijos klientai“, „Skaudžiai“.

Plaukimo naujienų portalai prognozuoja R. Meilutytės pergalę prieš rusę 100 metrų rungtyje nėra tikti dėl 50 m distancijos (6)

Pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė vėl varžysis su jau puikiai pažįstama varžove – Rusijos plaukike Julija Jefimova. Rusijos sportininkė, tik šių metų vasario pabaigoje sugrįžusi į tarptautinę plaukimo areną po šešiolika mėnesių trukusios diskvalifikacijos, Kazanėje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate 100 metrų krūtine rungties pusfinalyje parodė geriausią rezultatą - 1:05,60 min., R. Meilutytę aplenkusi 0,04 sekundės, - rašo „TonyBet Media“.

Ar R. Meilutytė paruošusi atsaką namuose rungtyniaujančiai J. Jefimovai? (40)

Olimpinei čempionei, pasaulio rekordininkei Rūtai Meilutytei užtikrintai patekus į pasaulio čempionato plaukimo krūtine rungties finalą, Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Algimantas Juozaitis „Žinių radijui“ sakė tikintis jos pergale. Antradienio vakarą R. Meilutytė Kazanėje varžysis visų pirma su savo pagrindine konkurente – ruse, rungtyniaujančia namuose, Julija Jefimova.