R.Berankis kitais metais žada kovoti ne tik jaunių turnyruose

 (18)
Ričardas Berankis ir Remigijus Balžekas
© ELTA

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis, praėjusią savaitę JAV, Floridoje, tapęs jaunių teniso turnyro "Orange Bowl" - neoficialaus pasaulio jaunių teniso čempionato - berniukų iki 14 metų varžybų nugalėtoju, kitais metais ketina išbandyti jėgas ne tik jaunių iki 16 ir iki 18 metų turnyruose, bet ir keleriose tarptautinėse vyrų varžybose.

Sausio pradžioje R.Berankis su treneriu dešimčiai dienų išvyks treniruotis į teniso akademiją Paryžiuje. Galbūt Prancūzijoje bus pasirašyta sutartis, padėsianti Lietuvos tenisininkui žengti į profesionalų sportą.

14-metis R.Berankis "Orange Bowl" turnyre nugalėjo septynis varžovus iš Meksikos, JAV, Argentinos, Didžiosios Britanijos ir Portugalijos. Finale pirmąja turnyro rakete buvęs lietuvis 6:4, 6:0 įveikė trečiąją varžybų raketę amerikietį Chase'ą Buchananą ir iškovojo sidabrinę taurę.

Pagrindiniame "Orange Bowl" berniukų iki 14 metų turnyre dalyvavo 128 tenisininkai iš 50 šalių. Atrankos varžybose kovojo 256 žaidėjai, iš kurių į pagrindinį turnyrą pateko 16.

Latvijos atstovas Peteris Vinogradovas pasiekė ketvirtfinalį.

Prieš tai Floridoje R.Berankis laimėjo "Eddie Herr" turnyrą ir pasiekė "Pince Cup" turnyro pusfinalį. Per viešnagę už Atlanto jaunasis Lietuvos tenisininkas iš 21 mačo pralaimėjo tik vieną.

R.Berankis, kuris daugiausiai laiko treniruojasi Šiauliuose, šiais metais iš 98 mačų pralaimėjo tik 11. Beje, Ričardas šiemet Italijoje laimėjo ir Europos jaunių (iki 14 metų) "Masters" turnyrą, kuriame dalyvavo aštuoni geriausi Senojo žemyno tenisininkai.

"Sezonas mums buvo labai sėkmingas. Tokio stabilumo Ričardui galima tik pavydėti", - spaudos konferencijoje naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje antradienį sakė jaunojo tenisininko treneris Remigijus Balžekas. Šiaulietis prisipažino, kad nelabai tikėjęsis, jog jo auklėtiniui Floridoje pavyks taip gerai sužaisti. "Mačai buvo labai įtempti. Per tris turnyrus Ričardas sunešiojo net keturias poras sportbačių", - pažymėjo R.Balžekas.

"Tikrai nesitikėjau laimėti", - Eltai sakė R.Berankis. - "Tačiau viskas laikina - netrukus laukia nauji išbandymai". Tenisininkas sakė, kad dalyvavimas "Orange Bowl" turnyre jam davė labai daug patirties ir pasitikėjimo savimi.

"Ričardui pavyko įrodyti, kad jis stipriausias pasaulyje tarp keturiolikmečių. Šis laimėjimas labai svarbus. Tai - puiki jo karjeros pradžia", - teigė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Liutauras Radzevičius. Anot jo, svarbiausia, kad talentingasis tenisininkas jau pradėjo garsinti Lietuvą.

R.Berankį ir jo trenerį pasveikinęs Lietuvos teniso sąjungos (LTS) Garbės prezidentas Darius Mockus tenisininkui įteikė čekį, suteikiantį teisę "Teniso pasaulio" aikštyne Vilniuje žaisti tenisą nemokamai net 4 tūkst. valandų.

ELTA
 
18
Registruoti (0) Anonimiški (18)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Geriausių Kauno sportininkų viršūnėje – R. Meilutytė (1)

2015 sausio mėn. 26 d. 13:56
Geriausių Kauno sportininkų viršūnėje – R. Meilutytė
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Pirmadienį Kauno rotušėje pagerbti geriausi 2014 metų laikinosios sostinės sportininkai. Kaip ir buvo galima tikėtis, geriausia praėjusių metų sportininke tapo plaukikė Rūta Meilutytė.

G. Petronytė iškovojo Lenkijos taurę

2015 sausio mėn. 26 d. 12:23
Lenkijos moterų krepšinio taurę trečią kartą per pastaruosius ketverius metus ir dešimtą kartą klubo istorijoje iškovojo šalies čempionė bei pirmenybių lyderė Krokuvos „Wisla Can-Pack“ komanda su Gintare Petronyte.

Grandioziniai Sniegos dienos renginiai neaplenkė Ignalinos žiemos sporto trasų (1)

2015 sausio mėn. 26 d. 12:14
Grandioziniai Sniegos dienos renginiai neaplenkė Ignalinos žiemos sporto trasų
Organizatorių nuotr.
Lietuvoje minint pasaulinę Sniego dieną įpusėjo šiam renginiui skirti žiemos sporto renginiai. Po praėjusį savaitgalį vykusių Sniego dienos renginių Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Anykščiuose, Druskininkuose ir Kuršėnuose šį savaitgalį estafetę perėmė Ignalinos miestas.

Lietuvos moterų rankinio čempionate autsaiderės privertė prakaituoti lyderes

2015 sausio mėn. 26 d. 10:45
Sekmadienį Lietuvos moterų rankinio čempionate sužaistos trejos rungtynės. Šįkart susitiko skirtingų reitingų kolektyvai, tačiau autsaiderėmis vadintos komandos parodė nagus, tad aukščiau turnyro lentelėje įsitaisiusioms ekipoms, siekiant pergalių, teko paprakaituoti.

K. Navickas ir A. Stapušaitytė Islandijoje pateko į ketvirtfinalį

2015 sausio mėn. 26 d. 09:46
Akvilė Stapušaitytė
Organizatorių nuotr.
Islandijoje vykstančiame „Iceland International 2015“ turnyre savo priešolimpinį sezoną pergalėmis pradėjo olimpiečiai Akvilė Stapušaitytė ir Kęstutis Navickas.