Artimiausią varžovę Rūta aplenkė daugiau nei dvejomis sekundėmis. Sidabro medalį iškovojo ukrainietė Viktorija Solnceva (1:07,85), bronza atiteko Vokietijos plaukikei Marlenei Huether (1:09,20).

Šeštadienį pusfinalyje Rūta Meilutytė nuotolį įveikė per 1 minutę 6,92 sekundės ir, pagerinusi čempionatų rekordą, buvo greičiausia pusfinalio dalyvė.

R. Meilutytė šeštadienį du kartus pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo sidabro medalį 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Kiti finalininkai liko be medalių

Sekmadienį finale plaukusi Ugnė Mažutaitytė 100 m nuotolį nugara įveikė per 1 minutę 3,44 sekundės ir užėmė šeštą vietą tarp dešimties finalo dalyvių. Aukso medalį iškovojo Darja Ustinova (1:01,14), sidabro - britė Kathleen Dawson (1:02,21), bronzą - Laura Riedemann (Vokietija).

Per žingsnį nuo medalių paskutinėse čempionato varžybose liko 4 po 100 metrų kompleksinio plaukimo estafetės Lietuvos kvartetas. Lietuviai - Danas Rapšys, Deividas Margevičius, Mantas Auruškevičius bei Povilas Strazdas finale sugaišo 3 minutes 43,56 sekundės ir liko ketvirtoje vietoje.

Nugalėjo čempionatų rekordą pagerinę Rusijos (3:37,93) plaukikai, aplenkę prizininkais tapusius Vokietijos (3:41,45) bei Švedijos (3:42,80) kvartetus.

Povilas Strazdas 200 m laisvu stiliumi finale nuplaukė per 1 minutę 50,77 sekundės ir, aplenkęs tris varžovus, užėmė septintą vietą. Čempionu tapo britas Jamesas Guy'us (1:48,45), sidabras atiteko rusui Aleksandrui Krasnychui (1:49,10), bronza - italui Andrea Mitchellui D'Arrigo (1:49,56).

Taip pat septintas finale liko ir Deividas Margevičius, 100 m peteliške nuplaukęs per 54,59 sekundės ir aplenkęs tris varžovus. Aukso medalį šioje distancijoje iškovojo danas Danielis Steenas Andersenas (53,61 sek.), antras finišavo austras Sascha Subersky's (53,71 sek.), trečiąją vietą užėmė italas Mattia Mugnanis (53,73 sek.).

Komandinėje įskaitoje lietuviai ketvirti

Pasibaigusiame Europos jaunių (17-18 metų vaikinai ir 15-16 metų merginos) plaukimo čempionate penkis apdovanojimus iškovojusi Lietuvos komanda pranoko visų lūkesčius ir medalių lentelėje užėmė ketvirtą vietą tarp 18-os medalius iškovojusių šalių.

Du aukso bei tris sidabro apdovanojimus iškovojusi Lietuvos rinktinė nusileido tik Rusijos (18 aukso; 7 sidabro; 2 bronzos - 27 medaliai), Vokietijos (3; 5; 10 - 18) ir Didžiosios Britanijos (2; 8; 3 - 13) plaukikams.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (191)