R. Meilutytė pasiekė pasaulio rekordą ir iškovojo teisę plaukti čempionato finalerekordo video ir fotoalbumai

(347)
Rūta Meilutytė
© AP/Scanpix

Pirmadienį kovą dėl 2013 metų pasaulio plaukimo čempionato Barselonoje, Ispanijoje, medalių tęsė didžiausia Lietuvos viltis - 16-metė Rūta Meilutytė. Lietuvė dalyvavo moterų 100 m plaukimo krūtine antrame pusfinalyje. Mūsiškė nuotolį įveikė per 1 min. 04.35 sek. ir pagerino planetos rekordą. Naujas pasiekimas 10 šimtųjų sekundės geresnis už ankstesnį 2009 metų amerikietės Jessicos Hardy rezultatą.

R. Meilutytė įtikinamai pirmavo nuo pat starto ir antrą vietą plaukime bei pusfinalio bendroje įskaitoje užėmusią rusę Juliją Jefimovą aplenkė beveik sekunde.

Tai - kol kas pirmas pasaulio rekordas pasaulio čempionate Barselonoje.

16. Kim Janssens (Belgija) - 1:08.73

R. Meilutytė pirmadienio rytą įspūdingai startavo atrankos varžybose, kur pagerino Europos ir planetos pirmenybių rekordą - 1:04.52 min. bei pirmu numeriu žengė į pusfinalį.

R. Meilutytė stipriausiame plaukime pralenkė amerikietę J. Hardy (1:05.18), taip pat - rusę J. Jefimovą (1:05.24) ir danę Rikkę Moller Pedersen (1:06,30). Beje, mūsiškei rytą iki pasaulio rekordo (1:04.45), gyvuojančio nuo 2009 metų, pritrūko vos 0.07 sek.

Šios rungties finalas vyks antradienio vakarą.

R. Meilutytė Barselonoje iš viso dalyvaus keturiose rungtyse - 50 ir 100 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi.

Medaliai perpus trumpesnėje distancijoje krūtine bus dalinami tik sekmadienį, rugpjūčio 4 d.

Plaukimo laisvu stiliumi rungtyse lietuvė sau jokių ypatingų tikslų nekelia.

Kiti Lietuvos atstovai finalų nepasiekė

Pirmadienį nepasisekė 18-mečiui panevėžiečiui Danui Rapšiui, kuris vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacinėse varžybose takelyje užtruko 55:68 sek. ir tarp 16-os pusfinalininkų neprasibrovė - liko 25-as. Tiesa, jis dar dalyvaus ir perpus ilgesnėje distancijoje - 200 m plaukime nugara.

Vyrų 200 laisvo stiliaus kvalifikacinėse varžybose tarp 69 dalyvių 37-as finišavo ir tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių nepateko 17-metis Povilas Strazdas. Jis trečiame atrankos plaukime buvo antras - 1:50.86 min.

Sekmadienį į vyrų 100 m krūtine rungties finalą nepavyko patekti 24-erių metų Giedriui Titeniui, kuris pusfinalyje (1 min. 00,14 sek.) tarp šešiolikos dalyvių buvo dvyliktas.

Kiti du mūsiškiai neįveikė atrankos barjero: P. Strazdas vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje tarp 48 dalyvių finišavo 28-as (3 minutės 56,29 sekundės - asmeninis plaukiko rekordas). Tadas Duškinas vyrų 50 m peteliške rungties kvalifikacinėse varžybose liko 30-as tarp 78 dalyvių.

Lietuvai pirmenybėse Barselonoje atstovauja devyni plaukikai.

Danas Rapšys (200 m nugara);

Povilas Strazdas (200 ir 400 m laisvu stiliumi).

347
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Lietuvos moterų rankinio lygoje – įspūdingas rezultatyvumas (4)

2014 gruodžio mėn. 21 d. 20:49
Sekmadienį rezultatyviausiose moterų rankinio sezono rungtynėse šalies čempionė Kauno „ACME-Žalgiris“ komanda Vilniuje rezultatu 55:32 (29:14) nugalėjo vietos LEU „Šviesa-Eglė“ ekipą ir surinkusi 16 taškų susigrąžino lyderės poziciją, kurią prieš tai buvo perėmusios „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ rankininkės.

R. Meilutytė: šis turnyras taps gražia tradicija taurę vėl laimėjo Girčių šeimyna (13)

2014 gruodžio mėn. 21 d. 15:34
Rūtos Meilutytės šeimų plaukimo turnyras
DELFI (R.Tenio nuotr.)
Jau antrus metus iš eilės organizuojamas Rūtos Meilutytės šeimų plaukimo turnyras. Šiais metais dėl Pasaulio plaukikės taurės varžėsi 48 komandos. Antrus metus iš eilės nugalėtojų taurė nukeliauja į tas pačias rankas – komandai „Būsiu sveikas“.

Ritasi žemyn: „Devils“ NHL pirmenybėse pralaimėjo jau 23-ią kartą D. Zubrus vis dar gydosi traumą

2014 gruodžio mėn. 21 d. 13:49
Dvidešimt trečią pralaimėjimą 35-osiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos reguliariojo sezono rungtynėse patyrė ir į keturioliktą vietą šešiolikos ekipų Rytų konferencijoje nukrito Dainiaus Zubraus atstovaujamas Naujojo Džersio „Devils“ (30 tšk.) klubas.

Kaune – įspūdinga R. Meilutytės medalių kolekcija (6)

2014 gruodžio mėn. 21 d. 12:16
Rūtos Meilutytės medalių kolekcija
Sekmadienį beveik 200 plaukikų dalyvauja pasaulio, Europos ir olimpinės plaukimo čempionės bei rekordininkės Rūtos Meilutytės šeimų turnyre ir siekia iškovoti taurę. Kol kas vyksta atrankinės varžybos, po kurių paaiškės 16 komandų, kurios pateks į pusfinalį.

Legendinis boksininkas M. Ali atsidūrė ligoninėje (6)

2014 gruodžio mėn. 21 d. 09:50
Vienas geriausių visų laikų boksininkų Muhammadas Ali paguldytas į ligoninę dėl pneumonijos (plaučių uždegimas). Tiesa, neatskleidžiama, kurioje ligoninėje yra prižiūrimas buvęs sportininkas, rašo CNN.