R. Meilutytė pasiekė pasaulio rekordą ir iškovojo teisę plaukti čempionato finalerekordo video ir fotoalbumai

(347)
Rūta Meilutytė
© AP/Scanpix

Pirmadienį kovą dėl 2013 metų pasaulio plaukimo čempionato Barselonoje, Ispanijoje, medalių tęsė didžiausia Lietuvos viltis - 16-metė Rūta Meilutytė. Lietuvė dalyvavo moterų 100 m plaukimo krūtine antrame pusfinalyje. Mūsiškė nuotolį įveikė per 1 min. 04.35 sek. ir pagerino planetos rekordą. Naujas pasiekimas 10 šimtųjų sekundės geresnis už ankstesnį 2009 metų amerikietės Jessicos Hardy rezultatą.

R. Meilutytė įtikinamai pirmavo nuo pat starto ir antrą vietą plaukime bei pusfinalio bendroje įskaitoje užėmusią rusę Juliją Jefimovą aplenkė beveik sekunde.

Tai - kol kas pirmas pasaulio rekordas pasaulio čempionate Barselonoje.

16. Kim Janssens (Belgija) - 1:08.73

R. Meilutytė pirmadienio rytą įspūdingai startavo atrankos varžybose, kur pagerino Europos ir planetos pirmenybių rekordą - 1:04.52 min. bei pirmu numeriu žengė į pusfinalį.

R. Meilutytė stipriausiame plaukime pralenkė amerikietę J. Hardy (1:05.18), taip pat - rusę J. Jefimovą (1:05.24) ir danę Rikkę Moller Pedersen (1:06,30). Beje, mūsiškei rytą iki pasaulio rekordo (1:04.45), gyvuojančio nuo 2009 metų, pritrūko vos 0.07 sek.

Šios rungties finalas vyks antradienio vakarą.

R. Meilutytė Barselonoje iš viso dalyvaus keturiose rungtyse - 50 ir 100 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi.

Medaliai perpus trumpesnėje distancijoje krūtine bus dalinami tik sekmadienį, rugpjūčio 4 d.

Plaukimo laisvu stiliumi rungtyse lietuvė sau jokių ypatingų tikslų nekelia.

Kiti Lietuvos atstovai finalų nepasiekė

Pirmadienį nepasisekė 18-mečiui panevėžiečiui Danui Rapšiui, kuris vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacinėse varžybose takelyje užtruko 55:68 sek. ir tarp 16-os pusfinalininkų neprasibrovė - liko 25-as. Tiesa, jis dar dalyvaus ir perpus ilgesnėje distancijoje - 200 m plaukime nugara.

Vyrų 200 laisvo stiliaus kvalifikacinėse varžybose tarp 69 dalyvių 37-as finišavo ir tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių nepateko 17-metis Povilas Strazdas. Jis trečiame atrankos plaukime buvo antras - 1:50.86 min.

Sekmadienį į vyrų 100 m krūtine rungties finalą nepavyko patekti 24-erių metų Giedriui Titeniui, kuris pusfinalyje (1 min. 00,14 sek.) tarp šešiolikos dalyvių buvo dvyliktas.

Kiti du mūsiškiai neįveikė atrankos barjero: P. Strazdas vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje tarp 48 dalyvių finišavo 28-as (3 minutės 56,29 sekundės - asmeninis plaukiko rekordas). Tadas Duškinas vyrų 50 m peteliške rungties kvalifikacinėse varžybose liko 30-as tarp 78 dalyvių.

Lietuvai pirmenybėse Barselonoje atstovauja devyni plaukikai.

Danas Rapšys (200 m nugara);

Povilas Strazdas (200 ir 400 m laisvu stiliumi).

347
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kitos sporto šakos

Į tarptautinę areną grįžę Lietuvos žolės riedulininkai praleido net 10 įvarčių (3)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 19:18
Po ilgos pertraukos tarptautinėje arenoje pasirodžiusi Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė per Pasaulio lygos atrankos varžybų pirmojo etapo pirmąsias rungtynes Hradec Kralovės mieste, Čekijoje, pralaimėjo Ukrainai 2:10 (1:4).

Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinė – trečiame Kontinentinės taurės etape (1)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 11:38
Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinė
Organizatorių nuotr.
Belgrade (Serbija) vykstančiose Europos tinklinio konfederacijos Kontinentinės taurės D grupės varžybose Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinė užėmė antrą vietą ir pateko į trečią varžybų etapą. Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis, Motiejus Mėlynis ir Rokas Kondrotas drauge su Azerbaidžano, Bulgarijos ir Albanijos atstovais dalyvavo Kontinentinės taurės antro etapo varžybose.

Be medalių iš pasaulio čempionato grįžę irkluotojai: kažko pritrūko (1)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 19:45
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Stopkadras
Pirmadienį į Lietuvą iš pasaulio irklavimo čempionato sugrįžo Lietuvos rinktinė. Nors Amsterdame medalių iškovoti nepavyko, irkluotojai šypsojosi ir tikėjosi, kad kiti startai bus sėkmingesni, o klaidos iki olimpinių žaidynių – ištaisytos.

„Mes už... Lietuvą!“ režisierius naują filmą kurs „Danske Bank Vilniaus maratono“ finiše (2)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 17:42
Andrius Lekavičius
Filmo „Mes už... Lietuvą!“ režisierius Andrius Lekavičius krepšinį keičia į ilgų nuotolių bėgimą. Prieš dvejus metus kino teatruose rodyto filmo autorius rugsėjo 14 dieną kino kamerą statys ne krepšinio aikštėje, o „Danske Bank Vilniaus maratono“ finiše. Čia gims filmas „After 42“.

Lenkijos kūjo metikė A. Wlodarczyk tapo naujo planetos rekordo autore

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 14:20
Anita Wlodarczyk
AP/Scanpix
Tarptautinėse ISTAF lengvosios atletikos varžybose Vokietijos sostinėje Berlyne dukart Europos ir planetos kūjo metimo čempionė lenkė Anita Wlodarczyk užfiksavo naują šios rungties pasaulio rekordą - 79,58 m.