Tarp gausaus varžybų dalyvių galima išvysti visus geriausius šiuo metu Lietuvoje besitreniruojančius plaukikus Rūtą Meilutytę, Daną Rapšį, Andrių Šidlauską, Deividą Margevičių, Povilą Strazdą ir kitus gabius jaunus sportininkus.

Varžybos įtrauktos į 2017 metų pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų sąrašą. Jose taip pat galima vykdyti normatyvus į visas svarbiausias šio sezono varžybas.

19-metė R. Meilutytė ketvirtadienio rytą dalyvavo 50 metrų plaukimo krūtine atrankoje. Kaunietė nuotolį įveikė per 32,76 sek. ir geriausiu rezultatu pateko į finalą. Antrą vietą atrankos varžybose užėmė Agnė Šeleikaitė (33,18 sek.), trečia buvo baltarusė Julija Lemke (33,31 sek.).

9. Goda Overlingaitė (Kauno Centro sporto mokykla) – 34,82 (606, atsarginė);
10. Evita Mudėnaitė (Ignalinos PK) – 34,98 (598, atsarginė).

Vėliau ketvirtadienį R. Meilutytė dalyvavo ir antroje savo dienos rungtyje – 50 metrų laisvu stiliumi. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė distancijoje užtruko 26,47 sek. ir užėmė antrą vietą. Atrankoje nugalėjo kita kaunietė Diana Jaruševičiūtė (26,52 sek.), kuri aplenkė favoritę laikomą R. Meilutytę 0,32 sek. Trečia finišavo šiaulietė Greta Pleikytė (27,47).

7. Roberta Kuzaitė (Kauno plaukimo mokykla) – 27,67 (630);
8. Justina Dilkaitė (Vilniaus MSC) – 27,87 (617).
---
9. Ainė Povilaikaitė (Kauno Centro sporto mokykla) – 28,02 (607, atsarginė);
10. Anastasija Rogožina (Vilniaus MSC) – 28,62 (570, atsarginė).

R. Meilutytė Lietuvos žiemos čempionate startuos dar penkiose rungtyse.

Moterų 400 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje aukso medalį iškovojo Greta Gataveckaitė (4 min. 35,02 sek.). Antra finišavo Liepa Kluonytė (4.35,30), o trečia buvo Ema Balčiūtė (4.37,83).

Moterų 200 metrų plaukimo peteliške rungtyje triumfavo Beatričė Kanapienytė (2 min. 22,42 sek.). Sidabras atiteko Dominykai Rapšytei (2.24,77), o bronza - Alinai Taran (2.27,91).

Vyrų 400 m kompleksinio plaukimo finale nugalėjo Erikas Kapočius (4.42,87). Antras finišavo Lukas Rutkauskas (4.48,83), trečias - Deividas Ivanauskas (4.56,37).

Analogiškoje rungtyje tarp moterų aukso medalį iškovojo Erika Martišiūtė (5.08,35), sidabro - Ieva Jacevičiūtė (5.08,80), bronzos - Agnė Sorakaitė (5.19,92).