Atrankos penktame plaukime R. Meilutytė nuotolį įveikė per 56,20 sek., užėmė ketvirtą vietą ir pateko į pusfinalį. Bendroje atrankos įskaitoje kaunietės rezultatas buvo devintas.

100 m laisvu stiliumi atrankos penkto plaukimo rezultatai:

1. Siobhan Haughey (Honkongas) - 55,89 sek.
2. Darija Mullakajeva (Rusija) - 56,03
3. Nastja Govejsek (Slovėnija) 56,09
4. Rūta Meilutytė (Lietuva) - 56,20
5. Lena Kreundl (Austrija) - 56,32
6. Marlies Ross (Pietų Afrika) - 57,30
7. Nur Marina Shi Min Chan (Singapūras) - 57,44

Greičiausios atrankoje buvo kinės Duo Shen (54,44 sek.) ir Yuhan Qiu (54,65). Iš viso šioje rungtyje varžėsi 32 sportininkės.

15. lisbet Gamez (Kuba) - 57,25;
16. Ilknur Nihan Cakisči (Turkija) - 57,30.

Sekmadienį R. Meilutytė įveikė 50 m krūtine plaukimo atranką ir pusfinalio etapą ir pateko į finalą.

Pirmadienio vakaro varžybose (dieną - Lietuvos laiku) R. Meilutytė dalyvaus ir 50 m plaukimo krūtine finale, ir 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties pusfinalyje.

P. Strazdas plauks finale

Kitas Lietuvos atstovas Povilas Strazdas pateko į 200 metrų kompleksinio plaukimo rungties finalą. Trečiame atrankos plaukime P. Strazdas distanciją nuplaukė per 2 min. 03,50 sek., savo plaukime užėmė antrą vietą, o bendroje atrankos įskaitoje buvo ketvirtas.

200 m kompleksinio plaukimo trečios grupės rezultatai:

1. Norbert Szabo (Vengrija) - 2:02,95;
2. Povilas Strazdas (Lietuva) - 2:03,50;
3. Guillermo Sanchez Gutierrez (Ispanija) - 2:03,59;
4. Christopher Patrick Reid (Pietų Afrika) - 2:04,19;
5. Khoi Tran Duy (Vietnamas) 2:04,56;
6. Nic Groenwald (Australija) - 2:05,12.

Greičiausi atrankoje buvo vengras Benjaminas Gratzas (2:02,06 sek.), amerikietis Patrick Mulcare'as (2:02,66) ir kitas Vengrijos rinktinės narys Norbertas Szabo (2:02,95). Iš viso šioje rungtyje kovojo 20 dalyvių.

8. Khoi Tran Duy (Vietnamas) - 2:04,56.

Finale P. Strazdas plauks 14.10 val. Lietuvos laiku.

Irkluotojas A. Lapatiukas iškovojo kelialapį į pusfinalį

Irkluotojas Andrius Lapatiukas antru bandymu iškovojo kelialapį į Kinijoje vykstančių vasaros jaunimo olimpinių žaidynių irklavimo varžybų pusfinalį.

Pirmadienį vykusiuose vienviečių valčių paguodos plaukimuose lietuvis 1000 m nuotolyje sugaišo 3 minutes 23,95 sekundės ir trečiame plaukime aplenkė tris varžovus bei užėmė antrą vietą. A. Lapatiukas 0,54 sekundės nusileido tik lenkui Mateuszui Swietekui, su kuriuo ir pateko į pagrindinių varžybų pusfinalį.

Merginų vienviečių valčių varžybose startavusi Sonata Petrikaitė dar sekmadienį laimėjo laimėjo ketvirtą plaukimą ir pateko į pusfinalį.

Dviratininkė E. Strainytė liko aštuoniolikta

Antra iš dviratininkių startavusi Ernesta Strainytė pirmadienį asmeninėse 3 km lenktynėse plente laikui sugaišo 6 minutes 22,76 sekundės ir, užėmusi aštuonioliktą vietą tarp 31-os dalyvės, liko be įskaitinių taškų.

Jaunimo olimpinėse žaidynėse dviratininkai startavo iki šiol niekur neregėtose jungtinėse komandų varžybose, kai nugalėtojas paaiškės po trijų rungčių - kalnų dviračių kroso, lenktynių plente ir mažųjų dviračių kroso (BMX).

Sekmadienį pirma iš lietuvių dviratininkių startavusi Ema Manikaitė kalnų dviračių kroso varžybose buvo vienuolikta iš iškovojo 8 įskaitinius taškus.

Po dviejų rungčių su tais pačiais 8 įskaitiniais taškais Lietuvos merginų komanda smuktelėjo į 18-ą poziciją tarp 32-ų porų.

Lyderėmis po dviejų rungčių tapo trečią vietą asmeninėse lenktynėse laikui užėmusios Danijos sportininkės. Danės surinko 145 taškus ir įtikinamai lenkia Japonijos (106 tšk.) bei Čekijos (100 tšk.) dviratininkes.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)