50 metrų krūtine plaukimo finale 19-metė R. Meilutytė distanciją įveikė per 30,73 sek. ir artimiausią savo persekiotoją Agnę Šeleikaitę pralenkė daugiau nei 2 sek. (32,97 sek.). Bronza atiteko Baltarusijos atstovei Julijai Lemkei (33,07 sek.).

30,73 sek. – geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje. Jis iki šiol priklausė britei Sarah Vasey (30,78 sek.).

Ryte vykusioje 50 metrų plaukimo krūtine atrankoje R. Meilutytė nuotolį įveikė per 32,76 sek. Antrą vietą atrankos varžybose užėmė A. Šeleikaitė (33,18 sek.), trečia buvo baltarusė Julija Lemke (33,31 sek.).

Rūta įtikinamai laimėjo ir 50 metrų laisvuoju stiliumi plaukimo varžybas. Distancijoje finale ji užtruko 25,98 sek. ir revanšavosi Dianai Jaruševičiūtei, kuri atrankoje už Rūtą buvo greitesnė. Diana finale distanciją įveikė per 23,31 sek. Bronza atiteko Robertai Kuzaitei (27,34 sek.).

Atrankos varžybose R. Meilutytė buvo antra, distancijoje užtrukusi 26,47 sek. D. Jaruševičiūtė atrankoje 50 metrų įveikė per 26,52 sek.

Varžybose dalyvauja rekordinis dalyvių skaičius – 297 plaukikai. R. Meilutytė penktadienį ir šeštadienį varžysis dar keturiose rungtyse.

Tarp gausaus varžybų dalyvių galima išvysti visus geriausius šiuo metu Lietuvoje besitreniruojančius plaukikus R. Meilutytę, Daną Rapšį, Andrių Šidlauską, Deividą Margevičių, Povilą Strazdą ir kitus gabius jaunus sportininkus.

Varžybos įtrauktos į 2017 metų pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų sąrašą. Jose taip pat galima vykdyti normatyvus į visas svarbiausias šio sezono varžybas.

„Šešios rungtys man yra tam tikras iššūkis, bet negalvoju, kad tai yra per daug. Toks buvo mano ir trenerio planas. Siekiame visas varžybas išnaudoti kaip galima pilnavertiškiau, todėl didelis rungčių skaičius leidžia įvertinti treniruotėse įdėto darbo rezultatus“, – sakė R. Meilutytė.