R. Meilutytė Barselonoje pagerino Europos 100 m plaukimo krūtine rekordąplaukimo video, fotoalbumas

(115)
R. Meilutytė Barselonoje pagerino Europos 100 m plaukimo krūtine rekordą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Pirmadienį kovą dėl 2013 metų pasaulio plaukimo čempionato Barselonoje, Ispanijoje, medalių pradėjo didžiausia Lietuvos viltis - 16-metė Rūta Meilutytė. Įspūdingai startavusi lietuvė moterų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose iškart pagerino Europos ir planetos pirmenybių rekordą - 1:04.52 min. bei pirmu numeriu žengė į pusfinalį.

R. Meilutytė stipriausiame plaukime pralenkė amerikietę Jessicą Hardy (1:05.18), taip pat - rusę Juliją Jefimovą (1:05.24) ir danę Rikkę Moller Pedersen (1:06,30). Beje, mūsiškei iki pasaulio rekordo (1:04.45), gyvuojančio nuo 2009 metų, pritrūko vos 0.07 sek.

Pusfinalio varžybos vyks pirmadienio vakarą - apie 19:30 val. (Lietuvos laiku), o finalas - antradienio vakarą.

R. Meilutytė Barselonoje iš viso dalyvaus keturiose rungtyse - 50 ir 100 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi.

Ji turės pakankamai laiko atsigauti po pasirodymo 100 m krūtine rungtyje, kadangi pastarosios finalas vyks antradienį, liepos 30 d., o medaliai perpus trumpesnėje distancijoje bus dalinami tik sekmadienį, rugpjūčio 4 d.

Plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse lietuvė sau jokių ypatingų tikslų nekelia.

D. Rapšys, P. Strazdas ir G. Titenis finalų nepasiekė

Pirmadienį nepasisekė 18-mečiui panevėžiečiui Danui Rapšiui, kuris vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacinėse varžybose takelyje užtruko 55:68 sek. ir tarp 16-os pusfinalininkų neprasibrovė - liko 25-tas. Tiesa, jis dar dalyvaus ir perpus ilgesnėje distancijoje - 200 m plaukime nugara.

Vyrų 200 laisvo stiliaus kvalifikacinėse varžybose tarp 69 dalyvių 37-tas finišavo ir tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių nepateko 17-metis Povilas Strazdas. Jis trečiame atrankos plaukime buvo antras - 1:50.86 min.

Sekmadienį į vyrų 100 m krūtine rungties finalą nepavyko patekti 24-erių metų Giedriui Titeniui, kuris pusfinalyje (1 min. 00,14 sek.) tarp šešiolikos dalyvių buvo dvyliktas.

Kiti du mūsiškiai neįveikė atrankos barjero: Povilas Strazdas vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje tarp 48 dalyvių finišavo 28-tas (3 minutės 56,29 sekundės - asmeninis plaukiko rekordas). Tadas Duškinas vyrų 50 m peteliške rungties kvalifikacinėse varžybose liko 30-tas tarp 78 dalyvių.

Lietuvai pirmenybėse Barselonoje atstovauja devyni plaukikai.

Danas Rapšys (200 m nugara);

Povilas Strazdas (200 ir 400 m laisvu stiliumi).

M.Milinio nuotr.
Sekmadienį Baltijos jūroje vyko pirmasis Kuršių marių regatos etapas, pavadintas Klaipėdos miesto taurės vardu. Po varginančios kaitros ir štiliaus, vos 19 sek. aplenkę savo priešininkus, pirmieji finišo juostą kirto jachta „Jigy Jigy“ (kapitonas Š. Sodeika).

Ieties metikas E. Matusevičius pasaulio jaunimo čempionate užėmė 6-ą vietą (3)

2014 liepos mėn. 28 d. 09:30
Oregono valstijoje (JAV) sekmadienį pasibaigusiame pasaulio jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate paskutinę varžybų dieną ieties metimo finale rungtyniavo Edis Matusevičius.

E. Mazurevičiūtė - Europos jaunių dviračių treko čempionė daugiakovės varžybose (5)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:17
Edita Mazurevičiūtė iškovojo aukso medalį Portugalijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionate. Praėjusiais metais Lietuvos dviratininkė džiaugėsi jaunių daugiakovės (omniumo) varžybų sidabro medaliu, o šiais metais įspūdingai laimėjo paskutinę rungtį – 20 km taškų lenktynes – ir tapo planetos jaunių čempione.

Pagrindinį prizą Šiaulių plento lenktynėse iškovojo latvis A. Becis

2014 liepos mėn. 27 d. 22:07
Armands Becis (kairėje) ir Andris Smirnovs
Organizatorių nuotr.
Apie 500 stipriausių šalies plento dviratininkų ir mėgėjų sekmadienį Šiauliuose dalyvavo „BigBank“ plento taurės 2014“ ketvirtajame etape. Šiauliuose dviratininkams teko įveikti ne tik Latvijos ir Estijos dviratininkų konkurenciją, bet ir susidoroti su lietuviška kaitra, termometro stulpelis rodė apie 35 laipsnius.

Auksas išslydo: I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė pasaulio jaunimo čempionate liko antros (41)

2014 liepos mėn. 27 d. 22:26
I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė
LTF nuotr.
Larnakoje (Kipras) vykusiame pasaulio jaunimo iki 21 metų paplūdimio tinklinio čempionate penktos pagal reitingą Lietuvos atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė iškovojo sidabro medalius.