Pirmasis į baseiną šoko Giedrius Titenis, kuris sėkmingai įveikė 50 metrų plaukimo krūtine atranką. 26-erių metų anykštėnas nuotolį įveikė per 27,94 sek. ir į finalą žengė su ketvirtu rezultatu.

Geriau už mūsiškį pasirodė tik britas Adamas Peaty (27,68 sek.) ir du brazilai – Joao Luizas Gomesas Jaunesnysis (27,85 sek.) bei Felipe Alvesas da Silva (27,89 sek). Kadangi su sportininkai užfiksavo identiškus laiku, finale varžysis 9 plaukikai.

Giedrius po kiek daugiau nei valandos startavo ir 200 metrų distancijoje bei taip pat pateko į kitą etapą. Su 2:15,67 min. laiku jis užėmė 8-ą vietą ir pateko į finalą.

Greičiausi šioje atrankoje buvo birtas Murdochas Rossas (2:12,26 min.), vokietis Marco Kochas (2:13,27 min.) ir Jarredas Crousas iš Pietų Afrikos Respublikos (2:13,49 min.).

Be didesnio vargo į finalą prasibrovė ir Rūta Meilutytė – 19-metė lietuvė olimpinėje 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje užfiksavo 1:08,05 sek. laiką ir buvo greičiausia.

Artimiausia konkurentė nuo „auksinės žuvelės“ atsiliko beveik puse sekundės – antrą vietą atrankoje užėmė britė Chloe Tutton (1:08,52 min.), trečią – švedė Jennie Johansson (1:08,65 sek.).

Sėkmingai rytinis plaukimas susiklostė ir Mindaugui Sadauskui – 25-erių metų panevėžietis 50 metų laisvuoju stiliumi nuplaukė per 22,81 sek. ir su penktu rezultatu pateko tarp 8 greičiausiu, besivaržysiančių finale.

Pirmas finišavo Andrijus Govorovas iš Ukrainos (22,03 sek.), antras – britas Benjaminas Proudas (22,21 sek.), trečias – Italo Manzine Amaralas Duarte iš Brazilijos (22,54 sek.).

Pagrindiniame finale plauks ir Tadas Duškinas – jis 100 metrų rungtyje peteliške užėmė aštuntą vietą (54,12 sek.). Atrankoje geriausius laikus užfiksavo Chadas le Closas iš Pietų Afrikos Respublikos (52,66 sek.), brazilas Martinas Henrique de Souza (52,72 sek.) ir Vokietijos atstovas Steffenas Deibleris (53,06 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)