Prezidentė nesuteikė I.Tobias Lietuvos pilietybės išimties tvarka, D.Stagniūnui trūksta žodžių

 (1554)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Konstitucinio Teismo pateiktais išaiškinimais, Pilietybės įstatymu, atsižvelgusi į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą ir įvertinusi visas aplinkybes, Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Isabellai Tobias nesuteikė pilietybės išimties tvarka.
Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Griežtesni reikalavimai ir apribojimai pilietybės suteikimui išimties tvarka pradėti taikyti po 2003 metų gruodžio 30 dienos Konstitucinio Teismo nutarimo. Kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybės suteikimui išimties tvarka, dar kartą patvirtinta 2006 metų lapkričio 13 dienos Konstitucinio Teismo išaiškinime.

Pagal Pilietybės įstatymo 20 straipsnį, LR pilietybė išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, kurie turi neginčijamų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę ir su Lietuva yra susiję nuolatiniais faktiniais ryšiais.

LR pilietybės suteikimas išimties tvarka asmenims, neatitinkantiems nors vieno iš įstatyme numatyto reikalavimo, pažeistų ne tik Pilietybės įstatymą, bet ir Konstitucijos 84 straipsnio 21 punktą.

Taip praneša Lietuvos Prezidentės spaudos tarnyba.

„Ką galiu pasakyti? Trūksta žodžių“, – sužinojęs, kad jo partnerei pilietybė nebus suteikta ir jis negalės dalyvauti Sočio olimpiadoje, DELFI teigė D. Stagniūnas.

Antrą kartą užtvėrė kelią į olimpiadą

Neigiamas prezidentės sprendimas atėmė iš šokių ant ledo poros I. Tobias ir Deivido Stagniūno galimybę dalyvauti 2014 metų Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse. Priešingai nei Europos ar pasaulio čempionatuose, olimpiadoje poros, sudarytos iš dviejų skirtingų šalių piliečių, startuoti neturi teisės.

Rudenį viešėdama Lietuvoje, 21-erių I. Tobias buvo užsiminusi, jog negavusi lietuviško paso ji turės persvarstyti tolesnę savo karjerą.

„Reikėtų susėsti ir labai rimtai apie tai pasikalbėti. Bet apie tai nenoriu nė pagalvoti – mes labai palaikome vienas kitą ir esame nusiteikę optimistiškai. Man tikrai didelė garbė atstovauti jūsų šaliai, iš kurios sulaukiame daug nuoširdaus palaikymo. Sakau labai atvirai: visiškai nenoriu čiuožti su kuo nors kitu“, – paklausta, ar negavusi pilietybės ir toliau atstovautų Lietuvai, tuomet kalbėjo I. Tobias.

Primename, kad 27-erių D. Stagniūnui neigiamą prezidentūros atsakymą tenka išgirsti jau antrą kartą. 2010 metais sportininkas neteko galimybės dalyvauti Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse, kai D. Grybauskaitė išimties tvarka Lietuvos pilietybės nesuteikė jo buvusiai partnerei Katherine Copely.

Tuomet lietuvio ir amerikietės pora iširo, o čiuožti su I. Tobias D. Stagniūnas pradėjo 2010 metų birželį. Užpernai Europos čempionate jie užėmė dvyliktąją, o pernai - devintąją vietas. Pasaulio pirmenybėse Lietuvos duetas užpernai buvo keturioliktas, o pernai - aštuonioliktas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Į pasaulio irklavimo čempionatą – be J. Šuklino

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai pasaulio čempionate kovos dėl bilietų į olimpiadą. O kas iš jų važiuos į Rio olimpines žaidynes, paaiškės po nacionalinės atrankos.

Pasaulio orientavimosi sporto sprinto varžybose J. V. Gvildys finišavo dešimtas (1)

Škotijoje vykstančiame pasaulio orientavimosi sporto čempionate dešimtą vietą sprinto varžybų finale užėmė Jonas Vytautas Gvildys. Lietuvos trasą įveikė per 13 minučių 26,8 sekundės ir tik 14,7 sekundės nusileido čempionu tapusiam švedui Jonui Leanderssonui.

Bėgimo varžybose Biržuose - aktorius R. Kazlas ir lyderių pergalės

Lietuvos bėgimo taurės 9-asis taurės etapas Biržuose stebino dalyvių gausa ir puikia atmosfera. Vos antrą kartą organizuotame bėgime prie starto linijos stojo apie pusę tūkstančio dalyvių, kurie varžėsi 3,3 km, 9,9 km ir 16,5 km distancijose.

Buriuojančių žiniasklaidos atstovų neišgąsdino ekstremalios oro sąlygos

Įvykusiame žurnalistų regatos antrame etape oro sąlygos buriuojančių žiniasklaidos atstovų nelepino. „Helly Hansen“ vardo žurnalistų regata vyko 11-13 m/sek. vėjyje ir pareikalavo pasitelkti ne tik jėgas, bet ir visus ankstesniame etape įgytus įgūdžius.

Per plauką nuo nelaimės: jachtų kaktomuša mariose ir į šipulius sutrupėjęs stiebas baisiausi regatos kadrai (3)

Lietuvos buriuotojams praėjusią savaitę nebuvo reikalo linkėti vieni kitiems vėjo – net „Kuršių marių regatos“ senbuviai neatsiminė kitų tokiomis įtemptomis oro sąlygomis vykusių varžybų. Ypač vėjuotoje regatoje neišvengta kvapą gniaužiančių incidentų, laimingai pasibaigusių įguloms, bet ne jų laivams.