Prezidentė nesuteikė I.Tobias Lietuvos pilietybės išimties tvarka, D.Stagniūnui trūksta žodžių

 (1554)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Konstitucinio Teismo pateiktais išaiškinimais, Pilietybės įstatymu, atsižvelgusi į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą ir įvertinusi visas aplinkybes, Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Isabellai Tobias nesuteikė pilietybės išimties tvarka.
Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Griežtesni reikalavimai ir apribojimai pilietybės suteikimui išimties tvarka pradėti taikyti po 2003 metų gruodžio 30 dienos Konstitucinio Teismo nutarimo. Kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybės suteikimui išimties tvarka, dar kartą patvirtinta 2006 metų lapkričio 13 dienos Konstitucinio Teismo išaiškinime.

Pagal Pilietybės įstatymo 20 straipsnį, LR pilietybė išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, kurie turi neginčijamų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę ir su Lietuva yra susiję nuolatiniais faktiniais ryšiais.

LR pilietybės suteikimas išimties tvarka asmenims, neatitinkantiems nors vieno iš įstatyme numatyto reikalavimo, pažeistų ne tik Pilietybės įstatymą, bet ir Konstitucijos 84 straipsnio 21 punktą.

Taip praneša Lietuvos Prezidentės spaudos tarnyba.

„Ką galiu pasakyti? Trūksta žodžių“, – sužinojęs, kad jo partnerei pilietybė nebus suteikta ir jis negalės dalyvauti Sočio olimpiadoje, DELFI teigė D. Stagniūnas.

Antrą kartą užtvėrė kelią į olimpiadą

Neigiamas prezidentės sprendimas atėmė iš šokių ant ledo poros I. Tobias ir Deivido Stagniūno galimybę dalyvauti 2014 metų Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse. Priešingai nei Europos ar pasaulio čempionatuose, olimpiadoje poros, sudarytos iš dviejų skirtingų šalių piliečių, startuoti neturi teisės.

Rudenį viešėdama Lietuvoje, 21-erių I. Tobias buvo užsiminusi, jog negavusi lietuviško paso ji turės persvarstyti tolesnę savo karjerą.

„Reikėtų susėsti ir labai rimtai apie tai pasikalbėti. Bet apie tai nenoriu nė pagalvoti – mes labai palaikome vienas kitą ir esame nusiteikę optimistiškai. Man tikrai didelė garbė atstovauti jūsų šaliai, iš kurios sulaukiame daug nuoširdaus palaikymo. Sakau labai atvirai: visiškai nenoriu čiuožti su kuo nors kitu“, – paklausta, ar negavusi pilietybės ir toliau atstovautų Lietuvai, tuomet kalbėjo I. Tobias.

Primename, kad 27-erių D. Stagniūnui neigiamą prezidentūros atsakymą tenka išgirsti jau antrą kartą. 2010 metais sportininkas neteko galimybės dalyvauti Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse, kai D. Grybauskaitė išimties tvarka Lietuvos pilietybės nesuteikė jo buvusiai partnerei Katherine Copely.

Tuomet lietuvio ir amerikietės pora iširo, o čiuožti su I. Tobias D. Stagniūnas pradėjo 2010 metų birželį. Užpernai Europos čempionate jie užėmė dvyliktąją, o pernai - devintąją vietas. Pasaulio pirmenybėse Lietuvos duetas užpernai buvo keturioliktas, o pernai - aštuonioliktas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 

Kitos sporto šakos

„Energija“ neatsilaikė prieš Latvijos čempionus

Trečiadienį Elektrėnų ledo rūmuose vietos sirgalių numylėtiniai Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai pratęsė pasiruošimą Baltarusijos aukščiausiosios lygos ir Lietuvos ledo ritulio lygos kovoms bei žaidė pirmąsias draugiškas rungtynes.

G. Bagdonas „Vuelta a Espana“ etape buvo arti 100-uko

71–ą kartą Ispanijoje vykstančių daugiadienių „Vuelta a Espana“ dviratininkų lenktynių vienuoliktajame etape 107–as finišavo Prancūzijos „Ag2r La Mondiale“ komandai atstovaujantis Gediminas Bagdonas.

Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė nepadoriu rezultatu pralaimėjo Čekijai (1)

Antrą pralaimėjimą iš eilės Čekijos sostinėje Prahoje vykstančių pasaulio lygos varžybų atrankos pirmajame turnyre, kuris tuo pat metu yra ir vienas iš atrankos į 2020 metų Tokijo vasaros olimpines žaidynes etapų, patyrė Lietuvos vyrų rinktinė.

J. Jefimova toliau gerina rekordus ir maudosi prabangoje – gavo auksinę dovaną (388)

24-erių metų Rusijos plaukimo žvaigždė Julija Jefimova po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių tiesiog deginasi šlovės spinduliuose – ją valstybės vadovai apibėrė prabangiomis dovanomis, o žurnalistai tokiu dėmesiu, kad rusė vos spėja dalinti interviu.

Mirė septyniskart olimpinė čempionė, sovietinės sistemos priešė V. Časlavska (9)

Anapilin iškeliavo viena garsiausių pasaulio sportininkių gimnasčių – septyniskart olimpinė čempionė Vera Časlavska. Moteris mirė gimtojoje Prahoje, jai buvo 74-eri. Gimnastė pagarsėjo ne tik savo pasiekimais, bet ir viešais protestais prieš sovietinę imperiją, sukėlusiais tarptautinį skandalą.