Prasideda paskutinis akrobatinio skraidymo pasaulio taurės etapas

 (1)
Šeštadienį Japonijos Montegi lenktynių trasoje prasideda p askutinis - ketvirtasis - 1999-2000 metų ciklo akrobatinio skraidymo "Grand Prix" pasaulio taurės varžybų etapas. Kad pirmą kartą taptų pasaulio taurės laimėtoju, Jurgiui Kairiui šiose varžybose pakanka užimti penktąją vietą.
Lietuvos lakūnas iki šiol laimėjo visus tris varžybų etapus ir surinko maksimalią (36) taškų sumą. Antrojoje vietoje (24 taškai) yra Vengrijos pilotas Peteris Besenyei (Peteris Bešenėjus), trečiojoje (20 taškų) - Rusijos pilotas Nikolajus Timofejevas.

Varžybų Japonijoje metu lėktuvai kils ne iš pačios Montegi trasos, bet iš automobilių stovėjimo aikštelės, paverstos aerodromu. Kilimo ir nutūpimo tako ilgis - tik 400 metrų, nors daugumos dalyvaujančių lėktuvų instrukcijose nurodytas maždaug 1,5 karto ilgesnis minimalus nutūpimo tako ilgis. Sąlygos pilotams tikrai sudėtingos, nes abiejuose tako galuose nėra pievų, o tik skardžiai.

Varžybų išvakarėse neapsieita ir be incidento, tiesa, laimingai pasibaigusio. Rusijos pilotė S vetlana Kapanina ketvirtadienį po treniruotės nusileido šiek tiek per greitai. Privažiavusi tako galą, stipriai stabdė, lėktuvas vos neapvirto, atsirėmė sraigtu į žemę ir liko stovėti ant priekinių ratų ir sraigto. Sraigtas, žinoma, sulūžo, bet lakūnei nė plaukas nuo galvos nenukrito.

Penktadienis buvo oficiali treniruočių diena. Pilotai skrido pagal varžybų programą - atliko 4 minučių akrobatinius skrydžius su muzika. J. Kairys šioms varžyboms pasirinko tą pačią muziką, kaip ir praėjusioms, - Mocarto "Elvira Madigan", tačiau skrisdamas atliko nemažai naujų, nematytų ir labai sudėtingų figūrų.

Šeštadienį vyks kvalifikacinės varžybos. Pilotai skris be muzikos, o teisėjai vertins profesionalumą ir manevrų sudėtingumą. Per kvalifikacines varžybas paaiškės tvarka, kuria pilotai skris sekmadienį, per pagrindines varžybas. Geriausia pozicija laikoma paskutinė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

Turnyro Kinijoje finale – čekės ir slovakės akistata (1)

Kinijoje prie pabaigos artėja WTA serijos tarptautinis „2016 Dongfeng Motor Wuhan Open“ moterų teniso turnyras, kurio prizų fondą sudaro 2,288 mln. JAV dolerių.

SSRS reklamuoti ėmusiai J. Jefimovai nepavyksta parduoti BMW – nepadėjo nė vilionės „pasivėžinti kartu“ (88)

Rusijos plaukikė Julija Jefimova toliau provokuoja. 24-erių sportininkė, viešinti Kinijoje, pasidalino iškalbinga nuotrauka su rūbais, ant kurių puikuojasi nebeegzistuojančios sovietinės imperijos reklama – raidės „SSSR“. Visgi, nors J. Jefimova spinduliuoja puikia nuotaika, jos planai Maskvoje nesiklosto taip, kaip tikėjosi pati rusė.

Dar vienas skandalas bokse: čempiono T. Fury organizme – kokaino pėdsakai (3)

Bokso pasaulyje – dar vienas skandalas. Pasaulio sunkaus svorio čempiono Tysono Fury dopingo testas buvo teigiamas, 28-erių sportininko organizme aptikta narkotinės ir draudžiamos medžiagos kokaino.

Lietuvos pankrationo federacija bendradarbiaus su kubiečiais

Vienas labiausiai patyrusių Lietuvos pankrationo meistrų Konstantinas Mokšinas lankėsi Kuboje ir sudarė Lietuvos pankrationo federacijos (LPF) bendradarbiavimo sutartį su pirmuoju vietos kovos menų klubu „Evelio MMA Vedado“.

Kraupus incidentas ringe: 25-erių boksininkas – kritinės būklės, varžovas griebėsi už galvos (39)

Škotijoje, Glazgo „Radisson Blu“ viešbutyje surengtas bokso turnyras baigėsi kraupiu incidentu ir buvo nutrauktas. Po penktame raunde pralaimėtos kovos 25-erių boksininkas Mike‘as Towellas komos būsenos su deguonies kauke buvo išgabentas į ligoninę – medikai kovoja dėl sportininko gyvybės.