Pradedamos organizuoti devintosios pasaulio lietuvių sporto žaidynės

Pirmame darbo grupės dėl devintųjų pasaulio lietuvių sporto žaidynių, vyksiančių 2013 metais Klaipėdoje, posėdyje aptarti žaidynių organizavimo principai, planuojamos atnaujinti sporto infrastruktūros Klaipėdoje klausimai, patvirtintas priemonių planas, žaidynių nuostatai bei preliminari renginio sąmata.
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas
Pasaulio lietuviai aktyviai sportuoja
© Organizatorių archyvo nuotr.Atsižvelgiant į ankstesnę šių žaidynių organizavimo patirtį, planuojama, jog kitąmet žaidynėse dalyvaus apie 500-600 užsienio lietuvių iš 15-18 šalių, o kartu su Lietuvos sportininkais tikimasi sulaukti apie 3500 dalyvių.

Posėdyje pažymėta, jog žaidynių tikslas – skatinti užsienio lietuvius per sportą tęsti tautinio bendravimo, jaunosios išeivių kartos lietuvybės išsaugojimo tradicijas, taigi siekiama skatinti dalyvavimą ir bendruomeniškumą. Todėl šios žaidynės yra mėgėjiškas renginys, kuriame, siekiant užtikrinti lygiavertę konkurenciją, varžytis galės tik neprofesionaliojo sporto atstovai.

Iš viso numatoma rengti 23 sporto šakų varžybas. Siekiant pakviesti kuo daugiau jaunimo, kitų metų žaidynėse pirmą kartą bus įtrauktas važiavimas riedlentėmis, riedučiais, buriavimas, jėgos aitvarų sportas. Taip pat programoje pirmą kartą numatytos ir rungtys neįgaliesiems – figūrinis važiavimas vežimėliais, rankų lenkimas.

Posėdyje patvirtinta ir preliminari renginio organizavimui reikalingų lėšų sąmata. Kūno kultūros ir sporto departamento strateginiame veiklos plane šių žaidynių organizavimui 2013 m. numatyta skirti 2 mln. litų – po pusę sumos renginio organizavimui bei sporto bazių atnaujinimui ir parengimui.

Šių metų rugpjūčio mėnesį Ministro Pirmininko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta organizuoti devintas pasaulio lietuvių žaidynes. Jai vadovauja vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Darbo grupės nariai – Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Švietimo ir mokslo, Sveikatos, Kultūros, Užsienio reikalų ministerijų, Valstybinio turizmo departamento, Klaipėdos miesto savivaldybės, sporto organizacijų, kelių pasaulio lietuvių organizacijų atstovai.

Atsižvelgdama į 2009 metų pasaulio lietuvių forumo rezoliuciją bei į Lietuvos sporto federacijų sąjungos iniciatyvą, darbo grupė žaidynes pavedė vykdyti šiai organizacijai.

Devintos pasaulio lietuvių žaidynės, vyks 2013 metų birželio 27-30 d. Klaipėdoje. Jos bus skirtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui. Žaidynių metu tradiciškai planuojama surengti ir Pasaulio lietuvių sporto forumą.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės yra Vyriausybės patvirtintos „Globalios Lietuvos“ programos dalis. Žaidynes globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Pasaulio ledo ritulio čempionatas prasidėjo Kanados pergale ir Latvijos pralaimėjimu (9)

Penktadienį dviejuose Rusijos miestuose Maskvoje ir Sankt Peterburge prasidėjo jubiliejinis pasaulio elito grupės ledo ritulio čempionatas. Tai jau 80-os istorijoje planetos pirmenybės.

T. Vaitkus dviratininkų lenktynių Azerbaidžane trečią etapą baigė 49–as

Azerbaidžane vykstančių daugiadienių „Tour d'Azerbaidjan“ dviratininkų lenktynių trečiame etape „Nasr–Dubai“ komandai atstovaujantis Tomas Vaitkus užėmė 49–ą vietą.

Regbio sezonas prasidės taurės varžybomis

Jau šį savaitgalį startuoja atsinaujinęs ir intriguojantis Lietuvos regbio federacijos (LRF) organizuojamas „Viči“ regbio taurės turnyras. Šių metų naujovė - komandos bus suskirstos į Pietų ir Šiaurės divizionus. Abiejų divizionų nugalėtojai superfinale kovos dėl taurės.

Pasirengimas Lietuvos vandenlenčių čempionatui įsibėgėja - laukti liko nedaug

Pernai pirmąkart įvykęs Lietuvos wake čempionatas jau netrukus grįš su dvigubu trenksmu! Išties – jei 2015 m. čempionatas, kurį rengia Lietuvos wake organizacija, susidėjo iš 4 etapų, šiemet jų laukia net 7. Visoje Lietuvoje!

Ir paskutinis Lietuvos imtynininkas L. Adomaitis prarado šansą iškovoti olimpinį bilietą nepasisekė V. Laurinaičiui, A. Kazakevičiui ir M. Knystautui, papildyta 17.00 val. (1)

Stambule (Turkija) tęsiasi imtynių atrankos į Rio olimpines žaidynes turnyras. Pirmi pečius surėmė klasikai. Paskutinis mūsų šalies imtynininkas, dar turėjęs šansą iškovoti olimpinį bilietą, Laimutis Adomaitis (85 kg, 24 dalyviai), suklupo ketvirtfinalyje. Dvikovą pasaulio vicečempionui Robertčiui Kobliašviliui iš Gruzijos joniškietis pralaimėjo rezultatu 1:4.