Lietuvos plaukikas 100 m laisvu stiliumi rungties (51 dalyvis) finale sugaišo 49,78 sekundės ir finišavo ketvirtas. M. Sadauskas vos 0,06 sekundės atsiliko nuo trečiąją vietą užėmusio 2004 metų olimpinio čempiono Dariano Townsendo iš Pietų Afrikos.

Nugalėtoju tapo šios rungties olimpinis čempionas amerikietis Nathanas Adrianas (48,42 sek.), aplenkęs dukart olimpinį čempioną estafetėse tėvynainį Richardą Berensą (49,06 sek.).

Šios rungties atrankoje M. Sadauskas sugaišo 50,26 sek. ir taip pat buvo ketvirtas.

Sėkmingai moterų 200 m nuotolyje krūtine (27 dalyvės) startavo Raminta Dvariškytė. Ji finale distanciją nuplaukė per 2 minutes 31,59 sekundės ir užėmė septintąją vietą. Antrankoje lietuvė buvo ketvirta - 2 min. 32,24 sek.

Nugalėtoja tapo Londono olimpinių žaidynių čempionė estafetėje 4 po 100 m amerikietė Breeja Larson (2:28,03), antra liko kita JAV atstovė Caitlin Leverenz (2:29,13), trečia - dar viena JAV plaukitė Katlin Freeman (2:29,31).