Vaizdingame Nemuno žiede vykusiose varžybose dviratininkai rungėsi dviejose trasose – 80-ies kilometrų ilgio profesionalų ir 40-ies km ilgio – mėgėjų. Abiejų trasų dalyviams nemenku išbandymu tapo atkarpa su net 20 procentų siekiančiu staigiu pakilimu.

Ilgojoje, profesionalų, distancijoje varžėsi 179 sportininkai. Tačiau ją įveikti pavyko tik 60-čiai iš jų. 16-os ratų trasoje triumfavo Arnoldas Valiauga, atstovavęs „Vasarė-Madaris Team“ komandai. Jis finišavo per 2 val. 4 min. 44, 531 sek. Antras finišavo Ramūnas Valeika iš „Colibri-MOTOTOJA-BOSCH-Cycling team 2“ komandos, kuris trasą įveikė per 2 val. 5 min. 11,368 sek. Keliomis sekundėmis nuo jo atsiliko Eimantas Gudiškis („Velomanija-Niskama“) ir iškovojo trečią vietą (2 val. 5 min. 13,270 sek).

Moterų grupėje vienintelė Ema Manikaitė iš „Panevėžio DSK Fortūnos“ komandos įveikė trasą. Nugalėtoja finišavo per 2 val. 13 min. 6,285 sek.

Pergalę mėgėjų kategorijoje – 40-ies km trasoje - išplėšė Denas Masiulis, atstovavęs „SK pajūrio“ komandai. Aštuonis trasos ratus nugalėtojas įveikė per 1 val. 1 min., 53,709 sek. Įnirtinga kova vyko dėl antros vietos. Antras per 1 val. 1 min. 54, 063 sek. finišavo Itenos „Sporto centro“ komandai atstovavęs Paulius Valiukas. Nuo jo vos dešimta sekundės dalimi atsiliko Romas Zumbreckas iš „Vėtrungės“ komandos 1 val. 1 min. 54,135 sek.).

Moterų grupėje triumfavo „Panevėžio DSK fortūna“ komanda. Greičiausia buvo Monika Rastauskaitė (1 val. 3 min. 3,575 sek.). Kotryna Vaičytė trasą įveikė antra (1 val. 3 min. 4,870 sek.). Kiek daugiau nei sekunde nuo jos atsiliko trečią vietą iškovojusi Akvilė Gedraitytė (1 val. 3 min. 5,977 sek.).

8 ratų lenktynėse dalyvavo 301 dviratininkas.

„Itin palankus varžyboms oras sportininkams leido sutelkti visas jėgas greičiui išvystyti. Vis dėlto itin sudėtingą ir ištvermės, ir patyrimo, reikalaujančią trasą įveikti pavyko nedidelei daliai sportininkų“, – pasakojo Plento taurės varžybų organizatorius Deividas Vileniškis. – Nepaisant to, puikus oras, vaizdinga varžybų trasa dovanojo gražų reginį susiruošusiems sekmadienį praleisti gamtoje ir taip palydėti vasarą dviračių sporto entuziastams.“

Po kiek mažiau nei trijų savaičių dviratininkų laukia paskutinis „Bigbank Lietuvos plento taurės 2015“ varžybų etapas. Penktas etapas, skirtas asmeniniams laiko rezultatams įvertinti, vyks rugsėjo 20 d. sostinėje. Jo metu paaiškės visų varžybų nugalėtojas.

Visų varžybų etapų metu pernai jėgas išbandė daugiau nei 2000 dviratininkų. Šiais metais tikimasi dar didesnio dalyvių skaičiaus.