Pirmoji į baseiną įšoko 19-metė Rūta Meilutytė. Geriausia šalies plaukikė buvo nepralenkiama olimpinėje 100 m plaukimo krūtine rungtyje ir pasidabino aukso medaliu – 1:06,57 min.

Nuo pat pirmųjų distancijos metrų į priekį įsiveržusi „auksinė žuvelė“ artimiausią savo varžovę aplenkė daugiau nei sekunde: sidabro medalį iškovojo turkė Viktoria Zeynep Gunes (1:07,73 min.), bronzą – Sophie Hansson iš Švedijos (1:07,85 min.).

Geriausias sezono rezultatas pasaulyje vis dar priklauso rusei Julijai Jefimovai (1:05,7 min.), kuri prieš mėnesį buvo pagauta vėl vartojanti neleistinus preparatus.

Rutos Meiltytės plaukimo rezultatai

Iškart po to savo jėgas finale, plaukiant 50 m laisvuoju stiliumi, išbandė Mindaugas Sadauskas. Tačiau 25-erių panevėžiečiui sekėsi ne taip gerai – jis užfiksavo 22,87 sek. laiką ir liko tik septintas.

Verta pažymėti, kad atrankos plaukime Lietuvos plaukikas buvo greitesnis – 22,72 sek.

Nugalėtojo vardą šioje rungtyje pasidalijo du sportininkai: rusas Jevgenijus Sedovas ir suomis Ari-Pekka Liukkonenas, abu distanciją įveikę per 22,37 sek. Ant apdovanojimų pakylos dar lipo Andrejus Grečinas iš Rusijos (22,38 sek.).

Mindaugo Sadausko finallo rezultatai

Paskutinis baseine pasirodė Giedrius Titenis, stojęs į kovą dėl medalio 50 m plaukimo krūtine finale. Nuotolį įveikęs per 27,77 sek. ir nusileidęs tik olimpiniam čempionui Cameronui van der Burghui iš Pietų Afrikos Respublikos (27,08 sek.), jis užėmė antrą vietą.

Atrankoje 26-erių anykštėnas taip pat plaukė kiek greičiau – 27,59 sek.

Giedriaus Titenio finalo rezultatai

R. Meilutytė dar triumfavo 50 m rungtyje plaukiant krūtine ir užfiksavo geriausią sezono laiką pasaulyje (30,13 sek.), o M. Sadauskas, plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi, finišavo penktas (49,96 sek.), nors atrankoje buvo užfiksavęs geresnį laiką (49,82 sek.).

Tuo metu G. Titenis dar spėjo sudalyvauti dviejose rungtyse plaukiant krūtine: 100 m varžybose jis liko penktas (1:01,38 min.), nors atrankoje buvo greitesnis (1:00,44 sek.), o 200 m rungties finale, pasiekęs geriausią asmeninį sezono rezultatą, finišavo trečias (2:13,33 min.).

Varžybų Švedijoje prizų fondą sudarė 80 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojui atiteko po 600 eurų, antros vietos laimėtojas gavo 300 eurų, o trečios – 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai pagal reitingo taškų lentelę gavo 10 tūkst. eurų.

Tiek R. Meilutytė, tiek G. Titenis, tiek M. Sadauskas yra Lietuvos plaukimo rinktinės nariai – jie ruošiasi rugpjūčio 5-21 dienomis Rio de Žaneire vyksiančioms olimpinėms žaidynėms. Jose Rūta gins 2012-ais Londone iškovotą čempionės vardą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (346)