Labiausiai patyręs Lietuvos irkluotojas Mindaugas Griškonis planetos pirmenybėse startavo pergale. Net 41 dalyvį sutraukusiose vienvietininkų varžybose mūsiškis laimėjo pirmąjį atrankos plaukimą ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį.

Per 6 min. 57,56 sek. trasą įveikęs M. Griškonis beveik dešimt sekundžių aplenkė artimiausią konkurentą, daną Sverri Nielseną (7:06.02). Šiose varžybose dalyvauja visas pasaulio vienvietininkų elitas. Šių varžybų ketvirtfinalio plaukimai vyks rugsėjo 2-ąją.

Moterų vienvietininkių varžybose Lina Šaltytė taip pat pateko tiesiai į kitą varžybų etapą – ketvirtfinalį. Savo atrankos plaukime lietuvė iškovojo įspūdingą pergalę, paskutiniuose metruose vos 0,02 sek. aplenkusi kanadietę Carling Zeeman. Mūsiškė finišavo per 7 min. 27,59 min. o kanadietė – per 7:27,61 min.

Moterų lengvo svorio vienviečių rungtyje jaunajai Sonatai Petrikaitei (7:49.45) nepavyko patekti tiesiai į pusfinalį. Tam reikėjo užimti pirmąją vietą, tačiau lietuvę aplenkė Naujosios Zelandijos sportininkė Zoe McBride (7:40.37).

19-metė lietuvė rugsėjo pirmąją stos į dar vieną startą paguodos plaukime, kur bandys pasiekti varžybų pusfinalį.

Vyrų porinio irklo keturviečių (M4x) varžybose Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir Žygimantas Gališanskis pateko tiesiai į pusfinalį.

Savo atrankos plaukime mūsų įgula užėmė antrą vietą (5:45.22), šiek tiek atsilikusi nuo Vokietijos irkluotojų, kurie finišavo per 5:43.32 min.

Pirmadienį varžybas pradės dar trys Lietuvos įgulos. Tai abi mūsų dvivietės, kurios yra tarp pasaulio lyderių – Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. Be to, pirmą kartą Lietuvos istorijoje planetos pirmenybėse startuos neįgalus sportininkas – Augustas Navickas.