Buvusi pasaulio čempionė ir rekordininkė, daugkartinė Europos čempionė ir ketverių olimpinių žaidynių dalyvė 34-erių metų Simona Krupeckaitė, 21-erių metų Miglė Marozaitė ir 22-ejų metų Vasilijus Lendelis dalyvaus sprinto ir keirino rungtyse, 28-erių metų Aušrinė Trebaitė registruota skreče ir grupinėse lenktynėse dėl taškų, o 18-metė Olivija Baleišytė – daugiakovės (omniumo) varžybose ir 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse. Lietuva dar turi vietą moterų 500 metrų pavienio starto lenktynėse. Ar M. Marozaitė jose dalyvaus, paaiškės vėliau.

Pirma iš lietuvių Honkonge startuos dabartinė Europos skrečo čempionė A. Trebaitė. Ji trečiadienį dalyvaus būtent skrečo rungtyje, kuri vyks 19.00 val. (14.00 val. Lietuvos laiku) prasidėsiančioje vakarinėje dalyje.

Čempionate, kuriame per penkias dienas bus išdalinta 20 medalių komplektų, dalyvaus 370 sportininkų (220 vyrų ir 150 moterų) iš 42 šalių. Varžybas transliuos ir „Eurosport” televizija. Pasaulio dviračių treko čempionatas Azijoje vyks tik antrą kartą. 1990 metais planetos pirmenybės buvo surengtos Maebašyje (Japonija).

Mūsų šalies atstovai pasaulio pirmenybėse yra iškovoję 20 medalių – 2 aukso, 8 sidabro ir 10 bronzos. Pastarąjį kartą pasaulio treko čempionate ant prizininkų pakylos kopė S. Krupeckaitė. Prieš penkerius metus Melburne (Australija) vykusiame planetos čempionate S. Krupeckaitė iškovojo sidabro medalį (sprinte).

P. Šiškevičius lenktynėse Maroke finišavo devintas

Maroke vykstančių 30-ų daugiadienių dviračių lenktynių „Tour du Maroc“ (UCI II kategorija) ketvirtame etape pirmadienį geriausiai iš Lietuvos komandos „Staki-Technorama“ pasirodė Paulius Šiškevičius. Jis užėmė devintą vietą.

Pergalę iškovojo pirmo etapo nugalėtojas Azerbaidžano atstovas Kirilas Pozdniakovas („Synergy Baku“). Jis 191,5 km nuvažiavo per 5 val. 28 min. 15 sek. (vid. greitis – 35,004 km/val.). P. Šiškevičius nuo nugalėtojo atsiliko 11 min. 14 sek.

Mykolas Račiūnas (+28,51 sek.) finišavo 48-as, Venantas Lašinis (+28,51) buvo 57-as, o Gediminas Kaupas (+28,55) liko 59-as.

Lyderiu tapo marokietis Anassas Aitas El Abdia („UAE Emirates“), pirmadienį finišavęs penktas. G. Kaupas (+30,44) bendroje įskaitoje iš 8-os pozicijos nukrito į 21-ą. P. Šiškevičius (+35,12) užima 29-ą, V. Lašinis (+50,10) 47-ą, o M. Račiūnas (+52.49) 53-ią vietas.

Iš 113-os startavusių dviratininkų klasifikuoti 99-i.

Komandų įskaitoje „Staki-Technorama“ iš 6-os vietos nukrito į 12-ą. Klasifikuota 19-a ekipų.

Dešimties etapų lenktynės baigsis sekmadienį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)