Kumitė (realios kovos) varžybose Europos čempionais tapo Radvilė Talačkaitė (svorio kategorija per 60 kg), Marius Lukšys (iki 80) ir Paulius Žimantas (per 80).

Sidabro medalius iškovojo Sergejus Zemlianskis (iki 60), Andrius Dubickas (iki 65), Žygimantas Šniaukas (iki 75) ir Edvinas Vaisietas (per 80), bronzos – Darija Lauraitytė (iki 55), Goda Klapatauskaitė (iki 60), Marija Kubiliūtė (per 60), Domas Rimkevičius (iki 70) ir Ričardas Drugeika (iki 80).

Primename, kad katos (kovinių pozų demonstravimo) rungtyje trečiąsias vietas užėmė Ainė Juknevičiūtė ir Edvinas Kolmogorovas.

14 medalių susišlavę lietuviai įtikinamai nugalėjo šalių įskaitoje. Antrą vietą užėmė vengrai, kurių sąskaitoje – 2 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimas.

Tiesa, pakartoti pernai Tbilisyje (Gruzija) užfiksuoto geriausio istorijoje rezultato – penkių tauriausio metalo medalių – Lietuvos jauniams nepavyko.

Šeštadienį ryte vykusiose suaugusiųjų kata varžybose geriausiai iš lietuvių sekėsi Dianai Mačiūtei, pelniusiai bronzą.

Sekmadienį Roskildėje laukia desertas – suaugusiųjų kumitė rungtis. Dėl medalių ir paskutinių bilietų į planetos čempionatą kovos 16 Lietuvos sportininkų – po du kiekvienoje svorio kategorijoje.

Liepą Astanoje (Kazachstanas) vyksiančiose pasaulio pirmenybėse dar laisvos 14 europiečiams rezervuotų vietų, kurios bus išdalintos atsižvelgiant į turnyro Roskildėje rezultatus.

Iš lietuvių teisę startuoti Kazachstane jau turi užsitikrinę Justina Šišaitė, Gabija Gudeliauskaitė, Inga Mikštaitė, Nora Vaznelytė, Andrius Miseckas, Valdemaras Gudauskas, Edgardas Sečinskis ir Eventas Gužauskas.