Gerai nusiteikę D.Kasparaitis ir D.Zubrus tvirtino, kad šiandien "nelaužys" jaunųjų latvių. Šiandien pirmą kartą Lietuvoje mūsų šalies ledo ritulio rinktinės uniformą apsivilks abu Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL) rungtyniaujantys lietuviai - Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis. Rungtynių su Latvijos jaunimo komanda Elektrėnuose pradžia 18 val.
© "Lietuvos žinios"
JAV sportuojantys Lietuvos ledo ritulininkai į tėvynę atskrido iš Šveicarijos, ten kartu treniravosi pas žinomą Rusijos specialistą Aleksandrą Juzinovą. "Treniravomės kartu su A.Jašinu, V.Kozlovu ir kitais NHL rungtyniaujančiais ledo ritulininkais, - pasakojo D.Kasparaitis. - Tik vartininkai buvo šveicarai.

Vienas jų stovyklos pabaigoje visas buvo net mėlynas nuo mūsų smūgių". D.Kasparaitis ir D.Zubrus Lietuvoje praleis tik keletą dienų ir išvyks į JAV, ten pradės rengtis kitam NHL sezonui.

Nepersistengs

Šiandien abu ledo ritulininkai žadėjo žaisti taip kaip moka ir siekti pergalės, tačiau sakė nerizikuosią gauti traumą ar traumuoti kurį nors varžovų žaidėją. "Mums tai bus kaip treniruotė", - teigė D.Zubrus. "Kad ir kokios būtų varžybos, visada noriu laimėti. Vakar teniso korte įveikiau Dainių", - juokavo D.Kasparaitis. NHL žaidėjai vakar tvirtino dar nieko nežiną apie savo komandos partnerius, nes rinktinė pastaruoju metu yra gerokai atjaunėjusi, o vienintelė treniruotė buvo tik vakar vakare.

Laimėjo D.Kasparaitis, kalbėdamas apie asmeninius karjeros planus, teigė, kad priešingai, nei yra tvirtinama, jis prieš Pitsbergo "Penguins" bylą arbitražiniame teisme JAV laimėjo, o ne pralaimėjo. "Sutikau priimti mažesnį atlyginimą, todėl kitais metais tapsiu visiškai laisvu agentu ir galėsiu pereiti į bet kurį kitą klubą, - sakė vienas garsiausių NHL gynėjų. Eisiu ten, kur man pasiūlys daugiausia pinigų arba ilgesnį kontraktą. Manau, kad "Penguins" sezono pabaigoje mane iškeis patys".

Spaudos konferencijoje Darius taip pat prisiminė unikalų atvejį savo karjeroje, kai šiais metais per atkrintamųjų varžybų lemiamų rungtynių pratęsimą įmušė įvartį į geriausio pastarųjų metų pasaulio vartininko čeko Dominiko Hašeko vartus. Pasiekti daugiau pergalių, D.Kasparaičio nuomone, šiais metais "Penguins" sutrukdė pablogėjusi atmosfera klube.

"Į ledo ritulio aikštelę sugrįžus vienam komandos savininkų Mario Lemieaux, buvo šiokia tokia trintis tarp jo ir kitos žvaigždės Jaromiro Jagro. Be to, abu jie turėjo didelę įtaką ir mažiau viskam galėjo vadovauti čekas treneris", - pasakojo nedraugišku vaiduokliu NHL pravardžiuojamas lietuvis.

Pasiūlymai

D.Zubrus žurnalistams patvirtino, kad atstovauti savo šalių rinktinėms jam siūlo ne tik lietuviai, bet ir rusai, ukrainiečiai, baltarusiai bei latviai. "Šį pavasarį drauge su Lietuvos rinktine nepavyko žaisti, nes mane iškeitė iš silpnos Monrealio "Canadiens" komandos į Vašingtono "Capitals" ir turėjau žaisti JAV ilgiau. Galbūt pavyks Lietuvai padėti kitais metais", - sakė vienas perspektyviausių NHL žaidėjų. Puolėjas teigė, kad nelaikytų blogu dalyku ir žaidimo Rusijos rinktinėje.

"Ten žaidžia Darius, be to, Rusijos rinktinė yra viena stipriausių pasaulyje", - apie užsieniečių siūlymus kalbėjo D.Zubrus.

Kalbėdamas apie asmeninius planus, ledo ritulininkas teigė neplanuojąs vedybų su Kanados manekene, su kuria draugauja jau apie 2 metus. Taip pat D.Zubrus sakė jau pardavęs namą Monrealyje bei motociklą, kuriuo važinėti pasirodė per daug rizikinga.

Su Dainiumi JAV gyvena ir vyresnysis brolis Audrius, kuris Lietuvoje taip pat žaidė ledo ritulį. "Audrius dirba, mokosi universitete, kurio ledo ritulio komanda yra silpna, todėl ir pats yra nekokios formos", - sakė Dainius. JAV A.Zubrus studijuoja sporto vadybą, todėl spaudos konferencijoje buvo pajuokauta, kad netrukus vyresnysis brolis galės tapti Dainiaus agentu.

Tiki

Ir D.Zubrus, ir D.Kasparaitis tiki, kad po 10 metų Lietuvos ledo ritulio komanda galės kaip lygi su lygia kovoti su bet kuria pasaulio rinktine. "Kai ėjome pas valdžią prašyti paramos ledo rūmų statybai, visi manė, kad čia kažkoks ledo ritulys, kam jo reikia? O dabar jau baigiama ledo rūmų statyba Vilniuje. Vadinasi, yra žmonių, kurie suinteresuoti jo plėtra, - sakė D.Kasparaitis. - Lietuvos vyrai yra gerai sudėti, tinkami ledo rituliui. Reikia, kad pas mus atvažiuotų kitų šalių žaidėjai. Mačiau, kaip žaidė latviai, rusai, mokiausi iš jų. Reikia ir gerų trenerių. Juk išaugome, o atstovaujame Lietuvai, kodėl tokios galimybės nesuteikti kitiems vaikams?"

"Penguins" gynėjo galvoje yra daug planų, kaip atgaivinti ledo ritulį Lietuvoje. D.Kasparaitis tikisi, kad artimiausiu laiku Elektrėnuose bus įkurta ledo ritulio mokykla, bus galima vasarą iš visos Lietuvos surinkti vaikus į stovyklas ir mokyti juos šios sporto šakos paslapčių. "Atvažiuočiau porai savaičių su tais vaikais pabendrauti, paskui atvyktų Dainius, - dalijosi planais ledo ritulininkas. - Elektrėnuose reikia pastatyti gerą viešbutį. Reikia, kad mūsų vaikai galėtų žaisti su švedais, latviais. Tikiuosi, mano planai po metų jau bus pradėti įgyvendinti".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (62)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (7)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (9)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (21)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (256)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (8)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (91)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (77)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (51)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (19)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...