Pirmadienį po beveik 3800 kilometrų ir kovos su savimi finišą „Transcontinental“ lenktynėse pasiekė Marius Ratkevičius. „Trancontinental“ lenktynės – tai beveik dešimt dienų trunkančios, ištvermingiausių dviratininkų lenktynės. Tiek paprastai užtrunka numinti nuo Belgijos iki Turkijos miesto Stambulo.
© Facebook nuotr.

Šioms nežmoniškų fizinių galimybių bei psichologinio tvirtumo reikalaujančioms lenktynėms dviratininkai rengėsi visus metus. M. Ratkečius šioje aviantiūroje nusprendė sudalyvauti, kuomet iki finišo buvo likusios tik dvi savaitės.

Šiose lenktynėse turėjęs dalyvauti Elijus Čivilis dėl asmeninių priežasčių to daryti negalėjo ir savo vietą starto sąraše perleido Mariui. Procedūra pakeisti dviratininkus nebuvo lengva, organizatoriai tik tarpininkaujant kitam Lietuvos dviratininkui Rimantui Grigėnui sutiko atlikti pakeitimus starto sąraše.

Priimtas sprendimas dalyvauti ir tik paskutinėmis dienomis atliktas keitimas starto sąraše buvo tik kruopelytė darbo, kurį reikėjo atlikti prieš startą. Šioms lenktynėms dviratininkai ruošiasi visus metus. Bando įvairią techniką ir sprendimus, kurių prireiks lenktynių metu, braižo lenktynių maršrutą. Save pratina prie ilgų nuotolių, dalyvauja maratonuose ar 24-ių valandų varžybose.

Tuo metu M. Ratkevičius pirmąją sezono dalį ruošėsi Lietuvos čempionato asmeninėms lenktynėms laikui, dėl to šiam išbandymui buvo visiškai nepasiruošęs.

Paskutinės naktys prieš startą taip pat nebuvo tokios, kokių norėtųsi prieš šias lenktynes. E. Čivilis ir M. Ratkevičius likus tik keturioms dienoms iki starto dalimis pradėjo dėlioti lenktynių maršrutą. Iki pirmos valandos nakties užsitęsdavo darbas prie žemėlapio, dar valandą ar dvi Marius testuodavo dviračio techninius sprendimus – dviračio lempas, elektros prietaisų pakrovimo sistemas ir t. t. O ryte jam reikėdavo nepavėluoti į darbą.

Staro dieną sportinė Mariaus forma buvo tokia bloga, kokia tik galėjo būti. Vėlai vakare prieš startą pasiekęs Briuselį Marius turėjo susiruošti dviratį ir pasiekti starto vietą. Tą jam pavyko padaryti tik ketvirtą valandą ryto. Žinoma, administracijos jis nerado, tad pirmieji išbandymai jį užklupo dar neprasidėjus lenktynėms.

Startas vyko į legendinę „Tour of Flanders“ lenktynių įkalnę Muir. Vėliau dviratininkų laukė 12-os laipsnių temperatūra ir bei beveik visą parą lijęs lietus. Marius pirmuosius kilometrus dvidešimt valandų važiavo beveik nesustodamas, o pirmąją naktį praleido ant suoliuko.

Jau tuomet paaiškėjo, kad per skubėjimą E. Čivilio ir M. Ratkevičiaus pasirinktas maršrutas nebuvo tikslus. Visi važiavo savo trajektorijomis, bet Mariaus maršrutas buvo kitoks nei daugelio dviratininkų.

Ir nors lenktynių dalyviai šiose lenktynėse negali sulaukti jokios pagalbos iš šalies, Mariaus daugiau nei dvi savaites nepaliko jo draugų rūpestis. Realiu laiku atnaujinami maršrutai, patarimai, palaikymas, o sunkiausiais momentais – net ir medicininės diagnozės.

Nepratęs prie ilgų atstumų dviratininko organizmas greitai pradėjo rodyti nepasiruošimo ženklus. Sunkiausias lenktynių momentus buvo pusiaukelėje, kuomet buvo patirta kirkšnies trauma – dviratininko koja taip ištino, kad nebetilpo į batelį.

Tuomet Mariaus kolega Adrejus Dolgovas patarė, kad ši problema kyla dėl skaudančios kirkšnies ir šioje situacijoje padėtų jos suteipavimas. Dviratininkas susirado artimiausią medicinos kabinetą, kur jam buvo suteikta pagalba, ir jis tęsė savo žygį per Europą.

Deja, geras tempas ir atlėgęs skausmas ilgai netruko. Skausmui atsinaujinus buvo imta svarstyti apie pasitraukimą. Bet patariamas draugų Marius nusprendė kiek pailsėti. Liublianoje jis, pažvelgęs į savo purviną dviratį, ir pagalvojęs, kad dabar teks jį nusiplauti ir susipakuoti kelionei namo, nusprendė, kad geriau jis toliau darys tai, ką darė iki šiol.

Sukandęs dantis Marius tęsė savo kelionę Stambulo link. Žinoma, ilgos atkarpos ant dviračio mažėjo, poilsio valandos ilgėjo. Ir tai vėliau net leido aplenkti ne vieną varžovą, kurių paskutinių dienų tempas buvo lėtas dėl pernelyg ilgų valandų ant dviračio.

Persiritus per visus kalnus ir pasiekus visus tarpinius finišus Marius jau galvojo apie finišo liniją, kuri dar buvo už 1200 km. Užmiršęs visus skausmus ir iki tol patirtus sunkumus jis nusprendė beveik nestodamas įveikti likusius kilometrus ir skristi namo. Bet draugų raginamas jis vis dėlto pasirinko taktiką skubėk lėtai ir pirmadienį vakare sėkmingai pasiekė lenktynių finišą.

Vienintelis lenktynėse dalyvavęs lietuvis oficialiame protokole įrašytas 58-u numeriu. Paskutiniais duomenimis apie 60 dviratininkų iš lenktynių pasitraukė, o nugalėtoju tapo Joshas Ibbettas. Jis finišą pasiekė per 9 dienas 23 val ir 54 min.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (8)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (29)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (4)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Iš atostogų – ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su nemaloniomis odos ligomis

Iš atostogų kartais parsivežami ne tik geri įspūdžiai, bet ir odos ligos . Gydytoja...

Orai: vasara pasiduoda (26)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

Grikių pudingas – tobuliems veganiškiems pusryčiams

Grikių ir chia sėklų pusryčiai , paruošiami iš vakaro, yra tikrai neįtikėtinas atradimas....

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (34)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė – valdo...

„Celtics“ ir „Cavaliers“ įvykdė grandiozinius mainus: K. Irvingas keliasi į Bostoną (4)

Vėlyvą naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygą supurtė didžiausi šios...

Šeši kūno riebalų tipai: ką reikia apie juos žinoti?

Nepaisant to, ką bando įteigti jus žavinčios dietos ir dėmesį prikaustančios antraštės, ne...