Londone ketinama kurti olimpinį muziejų

Londonas ketina kurti olimpinį muziejų
Londonas ketina kurti olimpinį muziejų
© AFP/Scanpix

Londone planuojama kurti olimpinį muziejų, kuriame bus įamžinti britų sportininkų ir pačio miesto, žaidynes rengsiančio jau trečią kartą, pasiekimai. Interaktyvios muziejaus ekspozicijos leis lankytojams palenktyniauti su Usainu Boltu ar Marku Cavendishu. Muziejus bus skirtas 2012-ų, 1908-ų ir 1948-ų metų Londono olimpiadoms, praneša guardian.co.uk.

Iki šių dienų išlikę labai nedaug 1908 ar 1948 metų Olimpiadą, vykusią senajame „Wembley“ stadione, menančių daiktų.

Ypač dramatiškai baigėsi 1908 metų maratono bėgimas, kai apsvaigęs italas Dorando Pietri, įveikęs 42 kilometrus, pirmasis įbėgo į stadioną, tačiau pasuko ne ta kryptimi ir penkis kartus nualpo. Per finišo liniją jį pernešė pagalbininkai, o sportininkas buvo diskvalifikuotas.

Pokariu vykusi 1948 metų olimpiada pagarsėjo kaip „griežtos ekonomijos žaidynės“.

Britų olimpinė asociacija (BOA) 10 mln. svarų, kurių reikia muziejui įkurti, tikisi surinkti iš privačių šaltinių, tarp kurių – olimpiniai rėmėjai, loterijos fondai. Skaičiuojama, kad išlaidos turėtų atsipirkti per trejus metus.

BAO generalinis direktorius Andy Huntas teigė, kad muziejus turėtų duris atverti 2014 metais, o jo bilietų kainos turėtų būti „kuklios“.

„Labiausiai norime, kad tai būtų vieta, kur dabar ir ateityje pagerbiami olimpiečiai ir parolimpiečiai“, – kalbėjo jis.

BOA pirmininkas Colinas Moynihanas teigė, kad muziejus fiksuos olimpinio judėjimo istoriją, tačiau didžiausią dėmesį skirs britų sportininkų pasiekimams ir trejoms Londono žaidynėms. Lozanoje jau veikiantis olimpinis muziejus paskolins eksponatų laikinajai parodai, kuri šių metų olimpiados metu bus eksponuojama Karališkuosiuose operos rūmuose.

www.lrt.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kitos sporto šakos

Pirma paplūdimio tinklininkių pergalė Europos jaunių čempionate

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 12:51
Miglė Mazurkevičiūtė ir Irina Zobnina
Organizatorių nuotr.
Rugpjūčio 22 d. pirmą pergalę šventė septyniolikmetės Miglė Mazurkevičiūtė ir Irina Zobnina, dalyvaujančios Europos jaunių iki 18 metų paplūdimio tinklinio čempionate Kristiansande (Norvegija). Šeštos pagal skirstymą lietuvės antrose F grupės rungtynėse per 37 min. 2:0 (22:20, 21:18) įveikė švedes Filippą Hansson ir Stiną Rix (22 reitingas).

„Velomaratonas“ – geros nuotaikos maratonas

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 12:27
Velomaratonas 2013 (A. Kavolėlės nuotr.)
Šį sekmadienį (rugpjūčio 24 d.) penktus metus iš eilės „Velomaratonas“ sukvies tūkstantines dviračių entuziastų minias ne tik iš Lietuvos, bet ir iš 12 pasaulio valstybių. Sostinės gatvėmis pedalus mins dviratininkai iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Čekijos, Vokietijos, Olandijos, Lenkijos, Švedijos, Portugalijos, Meksikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Ugniagesys gelbėtojas A. Ardzijauskas perbėgo Šiaurės Amerikos žemyną (7)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 09:26
Aidas Ardzijauskas mėgins perbėgti JAV per 45 dienas
DELFI montažas
Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-os komandos ugniagesio gelbėtojo Aido Ardzijausko svajonė išsipildė – jam pavyko perbėgti Šiaurės Amerikos žemyną nuo vienos Jungtinių Amerikos Valstijų pakrantės iki kitos. Šiąnakt Aidas Ardzijauskas finišavo Niujorke, aplenkęs laiką ir patį save. Prieš startą birželio 19 d. buvo numatyta, kad jis finišuos rugpjūčio 27 d. A. Ardzijauskas įveikė apie 5 tūkst. kilometrų.

Trečiame dviratininkų lenktynių Prancūzijoje etape I. Konovalovas atsiliko nuo lyderių (1)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 09:40
Prancūzijoje vykstančių daugiadienių „Tour du Limousin 2014“ dviratininkų lenktynių trečiame etape „MTN-Qhubeka“ komandos narys Ignatas Konovalovas finišo liniją kirto 56-as, o Evaldas Šiškevičius, atstovaujantis „Team La Pomme Marseille 13“ komandai, finišavo 100-asis.

D. Rapšys ir G. Titenis pateko į Europos plaukimo čempionato pusfinalius kitiems penkiems lietuviams į kitą etapą patekti nepavyko (3)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 10:59
Danas Rapšys
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vokietijos sostinėje Berlyne tęsiasi Europos plaukimo čempionatas. Penktadienio ryto parengiamuose plaukimuose dalyvavo net septyni Lietuvos atstovai. Danas Rapšys 200 metrų nugara rungtyje nuotolį įveikė per 2 minutes 00,95 sekundės ir dvyliktu rezultatu pateko į pusfinalį, kuriame kovos 16 sportininkų.