Antradienį Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) vykusiame Lietuvos sporto strateginių klausimų komisijos posėdyje konstatuoja, jog per pirmąjį šių metų pusmetį tarptautinėse varžybose pelnyta mažiau apdovanojimų nei planuota.
© Corbis
Pasak KKSD sporto strategijos skyriaus vedėjo Algimanto Kukštos sakė, jog iki šios dienos Europos ir pasaulio čempionatuose Lietuvos sportininkai iškovojo 165 medalius. 41 apdovanojimas pelnytas olimpinių sporto šakų čempionatuose (5 - Europos suaugusiųjų, 8 - Europos jaunimo, 26 - Europos jaunių, 2 - planetos jaunių).

"Jau dabar aišku, kad iki metų pabaigos 240 medalių, kaip buvo planuota, Lietuvos sportininkai šiemet neiškovos. Aiškinsimės, kokios priežastys sutrukdė tai padaryti",- sakė A.Kukšta,

Be kitų galimų priežasčių, jis įvardijo prastą sporto šakų federacijų organizacinį darbą: vykstant į čempionatus, neapgalvotai taupomos lėšos, sportininkai priversti gyventi prastesnėmis sąlygomis ir tai atsiliepia jų sveikatai.

KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Evaldas Skyrius informavo, kad į naujosios Vyriausybės 2006-2008 metų programos priemonių planą įtraukta keletas naujų kūno kultūros ir sporto priemonių. Per šių metų paskutinį ketvirtį turi būti įsteigtos nacionalinės premijos kūno kultūros ir sporto specialistams, 2007 metais numatyta parengti vaikų mokymo plaukti bendrojo lavinimo mokyklose programą, o 2008 metais - įsteigti Vilniuje nacionalinį sporto medicinos centrą.

Nuo spalio 1 dienos Kultūros ir sporto rėmimo fondas pradeda kūno kultūros ir sporto projektų priėmimą. Jeigu bus priimta Kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymo pataisa, Fondas pasipildys nauju finansiniu šaltiniu, t. y. nuo loterijų organizatorių nominalios išplatintų bilietų vertės būtų skiriami 3 proc. Tuomet kitais metais Fondas padidėtų 2 mln. Lt. 2007 metais iš Fondo numatyta viena nauja kūno kultūros ir sporto projektų finansavimo kryptis.

"Iš Fondo mokėsime rentas sportininkams ir treneriams, kaip yra numatyta naujojo Kūno kultūros ir sporto įstatymo projekto 39 straipsnyje",- sakė KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas.

Pagal naująjį įstatymą, kuris šiuo metu kaip tik svarstomas Seime, rentos būtų mokamos olimpinių žaidynių medalininkams, olimpinių sporto šakų Europos ir pasaulio čempionams, olimpinių sporto šakų Europos ir pasaulio čempionatų, olimpinių žaidynių rekordininkams. Be to, teisę į rentos gavimą turėtų ir sportininkai, olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai, tapę neįgaliais dėl sportinės veiklos praeityje.

Pasak Kūno kultūros strategijos skyriaus vedėjos Mildos Laurutėnaitės, sporto renginiuose aktyviai dalyvavo ir iškovojo nemažai medalių Lietuvos studentija, aktyvūs buvo sporto veteranai, o Lietuvoje vykusiuose 128 sporto visiems renginiuose dalyvavo beveik 60 tūkst. sporto mėgėjų.

Kaip pažymėjo KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas, lūkesčius su kaupu pateisino ir pirmą kartą surengtas Lietuvos mokinių olimpinis festivalis, kuris ateinančiais metais turėtų tapti tarptautiniu projektu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Signalas išvykusiems: Lietuvoje verslas neranda 20–30 tūkst. darbuotojų (69)

„Mes turime dažniau klausyti jaunimo. Dažnai galvojame, kad vyresni – protingesni ir daugiau...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (31)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (130)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (211)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (78)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Iš Norvegijos – perspėjimas apie parduodamas vogtas lašišas (14)

Europos Sąjungos Administracinės pagalbos ir bendradarbiavimo sistema išplatintas Norvegijos...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (17)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

Į Vilnių grįžęs „Dinner in the Sky“ vilios estiškais patiekalais ir gražiausiomis savaitės asmenukėmis (1)

Trečiadienį prasidėjo šeštoji gurmaniška „Dinner in the Sky“ viešnagė Vilniuje....

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (12)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti (1)

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...