Pirmadienį socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys susitiko su sportininkų organizacijų atstovais dėl jiems aktualių pasikeitimų socialinio draudimo sistemoje. Anot visų susitikimo dalyvių, įvyko konstruktyvus ir geranoriškas pokalbis, kurio metu diskutuota, pasikeista informacija ir pasidalinta nuomonėmis. „Tikiuosi, mus išgirdo“, - vylėsi olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.
© DELFI
„Sporto organizacijų atstovai – Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Algirdas Raslanas, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas ir generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, krepšininkas Rolandas Matulis, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidentas Gintautas Babravičius ir olimpiečiai D. Gudzinevičiūtė ir Edvinas Krungolcas - su ministru R. J. Dagiu aiškinosi apie pasikeitusias socialinio draudimo įmokas sportininkams ir klubams“, - DELFI informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Lina Burbaitė.

„Ministras R. J. Dagys su Lietuvos sporto atstovais sutarė įkurti tarpžinybinę grupę, pasižiūrėti specifines aplinkybes, susijusias su sportu, ir rasti optimalius variantus”, - susitikimo turinį išdėstė SADM specialistė L. Burbaitė.

„Mes pabrėžėme sportininko veiklos trumpalaikiškumą ir su tuo susijusius dalykus. Teiksime pasiūlymus ministerijai, kuri juos svarstys, - DELFI susitikimą komentavo KKSD generalinis direktorius A. Raslanas. - Sutarėme detaliau aptarti profesinio draudimo po sportinės karjeros klausimą. Beje, ši ministerija yra pirmoji, kuri konsultuojasi su sportininkais ir bando ieškoti išeities. Pats Vyriausybės principas aiškus: mokesčius turi mokėti visi ir išimčių negali būti.“

„Sunku ką nors pakeisti, kai įstatymas jau beveik ant prezidento stalo. Pradėtos diskusijos yra geras fonas tolesniam bendradarbiavimui, - DELFI sakė LKF vienas vadovų M. Balčiūnas. - Ministras R. J. Dagys paprašė pateikti siūlymus raštu, todėl optimizmo lieka. Lietuvos krepšinio klubai dirba gerai, jiems reikia tik suteikti galimybę išgyventi ir jie tuo sumaniai pasinaudos.“

Krepšinio federacijos atstovai su SADM vadovu kalbėjo apie žaidėjų draudimo, lošimų ir alkoholio reklamos bei labdaros ir paramos įstatymų trūkumus.

„Reikia Lietuvos sportui suteikti pereinamąjį laikotarpį prisitaikyti prie naujovių. Matysime, kaip viskas klostysis, tačiau susitikimas su ministru R. J. Dagiu vyko pozityvioje atmosferoje“, - prisiminė M. Balčiūnas.

„Paverkėme“ ant peties

„Tai buvo mandagus kalėdinis-naujametinis susitikimas, kurio metu „pabėdavojome“ ir „paverkėme“ vienas kitam ant peties, - vaizdingai renginį įvertino LFF viceprezidentas G. Babravičius. – Nemanau, kad iš to bus apčiuopiamos naudos. Logikos, kad mokesčių dalgis visus kerta vienodai, gal ir yra, bet neatsižvelgta į sporto specifiką, sportininko veiklos trumpaamžiškumą.“

Pasak LFF atstovo, futbolo klubams sunku išgyventi, nes jie su žaidėjais ir treneriais yra sudarę ilgalaikes sutartis, o verslas, ant kurio pečių krenta didesnių mokesčių našta, sunkiai vykdo arba atsisako finansinių įsipareigojimų.

„Sprendimai buvo priimti labai greitai, jų įsigaliojimo laikas labai trumpas ir sportui prie naujovių adaptuotis bus labai sunku. Pavyzdžiui, LFF kyla problemų dėl nacionalinės vyrų rinktinės trenerio Jose Couceiro, nes mokesčiai nuo jo kontrakto – padvigubėjo. Valstybė viena ranka šalies futbolui skiria 1 mln. litų, o kita ranka beveik visą tą sumą atsiima mokesčių pavidalu. Tačiau tokie susitikimai geriau, negu nieko“, - įsitikinęs G. Babravičius.

„Mes nebuvome tokie naivūs, kad po susitikimo su ministru R. J. Dagiu iš karto galėsime nemokėti mokesčių. Į susitikimą visi „atsinešėme“ skirtingas problemas. Krepšinis ir futbolas turi savo rūpesčių, o mes, „biudžetininkai“ ar individualių sporto šakų atstovai, – savąsias“, - DELFI kalbėjo šaulė D. Gudzinevičiūtė.

Olimpinė čempionė ministrui R. J. Dagiui priminė, kad daugumai Lietuvos atletų sportas nėra aukso kasyklos, o ginant šalies garbę varžybose jėgų ir sveikatos paaukota daug.

„Pokalbis buvo konstruktyvus, bet kaip viskas bus įgyvendinta, sunku spręsti. Tikiuosi mūsų, sportininkų, žodžius politikai išgirdo. Jiems nereikia tikėti skaitalais apie milijoninius visų sportininkų honorarus“,- savo nuomonę DELFI pareiškė olimpietė D. Gudzinevičiūtė.

Sportininkų susitikimo su SADM vadovu esmę tiksliausiai apibrėžė Pekino olimpiados didvyris, žaidynių sidabro medalį iškovojęs E. Krungolcas. „Mes sutinkame susiveržti diržus, bet tik ne ant kaklo“, – sakė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (17)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (110)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (3)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (1)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (109)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (107)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (30)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...