"Lietuvos ryto" ekipa Suprolygos A grupėje - devinta

(3)
Po trečiojo pralaimėjimo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Suprolygos vyrų krepšinio turnyro ketvirto turo A grupės rungtynėse Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai dešimties komandų turnyre iš aštuntosios vietos smuktelėjo į devintąją. Vilniečiai ketvirtadienį namuose 84:88 turėjo pripažinti nė karto turnyre nepralaimėjusių ir grupėje pirmaujančių Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkų pranašumą.
"Lietuvos ryto" krepšinio komanda
Antrąją pergalę Suprolygos A grupėje iš eilės iškovojo ir iš septintosios vietos į penktąją pakilo būsimi vilniečių varžovai - Atėnų "Panathinaikos" krepšininkai. Ketvirtadienį Graikijos klubas svečiuose 97:65 (28:19, 18:19, 27:15, 24:12) sutriuškino pergalių turnyre neiškovojusią Sienos MdP (Italija) komandą.

Po 15 taškų nugalėtojams pelnė serbai Željko Rebrača ir Dejanas Bodiroga bei amerikietis Darrylas Middletonas (Darilas Midltonas). Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Roberto Chiacigas (Robertas Čijačigas, 17 tšk.), slovėnas Borisas Gorenas (16) bei amerikietis Ronaldas Rowanas (Ronaldas Rouvanas, 15 taškų).

Pirmąją pergalę Suprolygoje iškovojo ir iš aštuntosios pozicijos "Lietuvos rytą" išstūmė Dainiaus Adomaičio Vroclavo "Zepter Slask" (Lenkija) ekipa, ketvirtadienį išvykoje po pratęsimo 88:83 (18:19, 19:22, 23:21, 14:12, 14:9) įveikusi Splito "Croatia Osiguranje" (Kroatija) krepšininkus.

D. Adomatis nugalėtojams per 25 žaidimo minutes pelnė 9 taškus, pataikęs 3 dvitaškius iš 4 bei 3 baudų metimus iš 4. Prametęs abu tritaškius, Lietuvos krepšininkas po krepšiais atkovojo 2 kamuolius.

18 taškų svečiams pelnė Adamas Wojcikas (Adamas Voicikas), po 11 - Robertas Kosciukas (Robertas Koščiukas)ir latvis Raimondas Migliniekas.

Kroatijos klube, kuris po šio pralaimėjimo iš ketvirtosios vietos smuktelėjo į šeštąją, sėkmingiausiai žaidė amerikietis Rossas Landas (Rosas Lendas, 21 tšk.) ir Nikola Vujčičius (16 taškų).

Į antrąją poziciją iš trečiosios Suprolygos A grupės turnyre pakilo Stambulo "Ulker" (Turkija) krepšininkai, ketvirtadienį namuose 78:65 (16:19, 23:11, 16:15, 23:20) įveikę Vilerbano ASVEL (Prancūzija) klubą.

Suprolygos A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):

10.Sienos MdP                  4   0   4    4

Ketverios rungtynės ketvirtadienį sužaistos ir Suprolygos B grupėje.

Trečiąją pergalę turnyre iškovojo ir iš trečiosios vietos į antrąją B grupėje pakilo Ostendės "Telindus" (Belgija) krepšininkai, ketvirtadienį svečiuose 95:92 (26:19, 22:17, 23:24, 24:32) įveikę Po Ortezo "Elan Bearnais" (Prancūzija) komandą.

Nugalėtojų komandoje sėkmingiausiai žaidė Virginijus Praškevičius, per 36 žaidimo minutes pelnęs 21 tašką, po krepšiais atkovojęs 7 kamuolius. Lietuvis šiame mače pataikė 9 dvitaškius iš 16 ir 3 baudų metimus iš 4.

19 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė amerikietis Ralphas Biggsas (Ralfas Bigsas), 16 - jo tautietis Michaelas Doyle'as (Maiklas Doilas).

Prancūzijos ekipoje sėkmingiausiai žaidė Rogeris Estelleras (Rodžeris Esteleras, 19 tšk.), Cory Carras (Koris Karas, 18 tšk.) bei Mickaelis Pietrusas (Mikaelis Pjetrusas, 18 taškų).

Likusių ketvirtadienio Suprolygos B grupės rungtynių rezultatai:

"Maccabi" - "Efes Pilsen" 69:59
"Partizan" - "Scavolini"  76:73
"Krka Telekom" - "Bayer"  92:73

Suprolygos B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):