Lietuvos paplūdimio tinklininkai vis drąsiau dalyvauja atvirame Latvijos čempionate, kuris pasižymi gausiu dalyvių skaičiumi ir didele konkurencija. Latvijoje paplūdimio tinklinis yra viena populiariausių sporto šakų, demonstruojanti stebinančius rezultatus – antrus metus iš eilės pasaulio reitingo lyderiais yra Janis Smedinis ir Aleksandras Samoilovas, o ką tik pasibaigusiose Europos žaidynėse nugalėtojais tapo Martinas Plavinis ir Haraldas Regža.

Trečiame „Ergo Open“ varžybų etape Rygoje dalyvavo net 3 vyrų ir 2 moterų komandos iš Lietuvos. A. Rumševičius ir L. Každailis pateko tiesiai į pagrindinį turnyrą, o Pauliui Matuliui su Artūru Vasiljevu ir Gilbertui Kerpei su Martynu Miliuku teko žaisti kvalifikaciniame turnyre, kurį jie sėkmingai įveikė.

A. Rumševičius ir L. Každailis C grupėje 2:0 (21:15, 21:14) įveikė Karlio Celminio ir Ačio Šefero porą, bet 0:2 (20:22, 16:21) nusileido Mariui Lancmaniui ir Atvarui Vildei. Aštuntfinalyje lietuviai nesunkiai 2:0 (21:12, 21:15) nugalėjo Aivį Abolinį ir Andrį Zadovskį, ketvirtfinalyje – 2:0 (21:16, 21:18) Hermaną Egleskalnį ir Artį Caicą. Pusfinalyje mūsiškiai po atkaklios kovos 1:2 (21:19, 17:21, 12:15) nusileido Maksimui Petrovui ir Aleksejui Povjakeliui iš Estijos, o mačas dėl 3 vietos neįvyko, nes Latvijos atstovai Ruslanas Sorokinas ir Aleksandras Solovejus atsisakė žaisti dėl sveikatos problemų.

Paulius Matulis ir Artūras Vasiljevas A grupėje užėmė 2 vietą ir pateko į aštuntfinalį, tačiau ten sutikti R. Sorokinas ir A. Solovėjus jų nepasigailėjo, laimėdami 2:0 (21:16, 21:7). Gilbertas Kerpė ir Martynas Miliukas H grupėje vieną mačą laimėjo, tačiau į tolesnį etapą nepateko.

Moterų varžybose Viltė Makauskaitė su Ieva Kazuraityte dvejas rungtynes laimėjo, vienerias - pralaimėjo, o patekusios į atkrintamas varžybas 1:2 (21:15, 14:21, 11:15) nusileido Sallijai Arhipovai su Liva Sola ir bendroje įskaitoje pasidalino 9-12 vietas.

Kiek geriau pasisekė Karolei Virbickaitei su Irina Zobnina, kurioms atkrintamose varžybose pavyko 2:0 (21:13, 21:14) įveikti Paulą Nečiporuką ir Lindą Jakobsonę ir patekti į ketvirtfinalį. Jame lietuvės 1:2 (21:17, 10:21, 7:15) pralaimėjo Sandai Ragozinai su Ilze Liepinlauska ir pasidalino 5-8 vietas.

Kitas „Ergo Open“ vyrų varžybų etapas vyks liepos 15-17 dienomis Saulkrastėje, o moterų – rugpjūčio 21-23 dienomis Virognoje.