Lietuvos moterų rankinio rinktinė sužinos savo varžoves Europos čempionato atrankoje

Jau penktadienį Lietuvos moterų rankinio rinktinė sužinos savo varžoves 2018-ų metų Europos čempionato antrame etape. Lietuvos rinktinė, kaip ir dar 26-ios stipriausios Senojo žemyno komandos, kovą dėl patekimo į čempionato finalo etapą pradeda nuo paskutinio atrankos barjero.
Lietuvos moterų rankinio rinktinė
© Organizatorių nuotr.

Be būsimų pirmenybių šeimininkių prancūzių į Europos čempionatą pateks dar 15-a komandų iš visos Europos. Paskutiniame atrankos etape 28-ios rinktinės varžysis 7-iuose pogrupiuose po 4-ias ekipas, iš kurių po dvi pateks į Europos čempionatą Paryžiuje.

Vietą grumtis Senojo žemyno pirmenybėse taip pat gaus geriausia trečia visų grupių rinktinė.

Prieš burtų traukimo ceremoniją rinktinės buvo suskirstytos į keturis pajėgumo krepšelius. Praėjusioje pasaulio čempionato atrankoje Slovakijoje Lietuvos rinktinė aplenkė graikes ir grupėje užėmė trečią vietą, tačiau prieš šiuos Europos čempionato burtus pateko tik į ketvirtą pagal pajėgumą krepšelį.

Birželio pirmą savaitę Lietuvos moterų rinktinė rinksis į pasiruošimo stovyklą, kurią baigs draugišku turnyru Turkijoje.

Burtų krepšeliai:

1. Norvegija, Olandija, Rumunija, Danija, Švedija, Ispanija, Juodkalnija;
2. Rusija, Vokietija, Lenkija, Vengrija, Serbija, Čekija, Kroatija;
3. Slovakija, Slovėnija, Ukraina, Austrija, Baltarusija, Turkija, Makedonija;
4. Italija, Islandija, Lietuva, Portugalija, Šveicarija, kval. A grupės nugalėtoja, kval. B grupės nugalėtoja.

Europos čempionato finalo etapas įvyks 2018 metų lapkričio 30 – gruodžio 16 dienomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kitos sporto šakos

Į R. Meilutytės rekordą amerikietė taikėsi visus metus specialiai DELFI iš Budapešto  (7)

Lilly King pateisino savo pavardę, kuri, išvertus iš anglų kalbos, jai pranašavo karūną. 20-metė amerikietė dabar – ne tik olimpinė 100 m plaukimo krūtine čempionė, bet ir pasaulio čempionė bei planetos rekordininkė. Anksčiau tokį trigubą titulą turėjo Rūta Meilutytė, iš kurios paskutinius „antpečius“ L. King perėmė antradienio vakarą.

Dėl nuvylusio rezultato J. Jefimova kaltino „šaltąjį karą“ su amerikiete: L. King bijo į mane pažiūrėti (163)

Pasaulio čempionate 100 m plaukimo krūtine finale trečia likusi 25 metų Julija Jefimova dėl nuviliančio rezultato buvo linkusi kaltinti žiniasklaidos ir plaukikių gerokai išpūstą jos dvikovą su amerikiete Lilly King. „Sport Ekspress“ leidiniui rusė tvirtino, kad šviežiai iškepta pasaulio rekordininkė bijo į ją net pažiūrėti.

Finale R. Meilutytė liko ir be medalio, ir be pasaulio čempionato rekordo (399)

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate realų šansą Lietuvai iškovoti pirmąjį medalį turėjusi 20-metė Rūta Meilutytė liko prizininkų pakylos papėdėje. 2012-ųjų Londono olimpinė čempionė antradienį 100 m plaukimo finale nuotolį įveikė per 1 min. 5,65 sek. ir užėmė 4-ą vietą. Aukso medalį laimėjo iš lietuvės planetos rekordą paveržusi amerikietė Lilly King.

G. Titeniui savo užmojo įgyvendinti nepavyko – į pasaulio čempionato finalą neprasibrovė (1)

Vienas geriausių Lietuvos plaukikų Giedrius Titenis į FINA pasaulio čempionato 50 m plaukimo krūtine finalą nepateko. Budapešte (Vengrija) vykstančių planetos pirmenybių šios rungties pusfinalyje antradienį 28-erių metų anykštėnas nuotolį įveikė per 27,24 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 14-ą vietą. Favoritas britas Adamas Peaty dar kartą šią dieną pagerino planetos rekordą.

Klaidą padaręs G. Titenis nenustojo šypsotis: išspaudėme nemažai specialiai DELFI iš Budapešto  (4)

Giedrius Titenis apleidžia pozicijas: prieš dvejus metus pasaulio čempionate Kazanėje 50 m plaukimo krūtine distancijoje jis užėmė penktą vietą, o Budapešte turės tenkintis 14-a. 28-erių anykštėnui nepavyko išpildyti ryte duoto pažado – pusfinalyje jis plaukė lygiai tokiu pačiu greičiu kaip atrankos varžybose (27,24 sek.) ir į finalą nepateko.