Tai buvo jau antras Lietuvos rinktinės pralaimėjimas, sužlugdęs visas viltis apie olimpiadą. Ketvirtadienį lietuviai, tiesa, garbingoje kovoje nusileido Vengrijai 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).

Pirmą ir vienintelį įvartį turnyre Lietuvai kol kas pelnė Danielis Bogdziulis.

Lenkijos rinktinėje po du kartus pasižymėjo Krzysztofas Zapala ir Krystianas Dziubinskis, po vieną įvartį pasiekė Grzegorzas Pasiutas, Maciejus Urbanowiczius, Tomaszas Malasinskis ir Mateusz Bepierszczas.

Rezultatas:

Lenkija - Lietuva - 9:1 (2:0, 5:0, 2:1).

55:05 Danielis Bogdzliulis [9 - 1]

57:28 Krystian Dziubinski (Lenkija) - nerealizavo bulito (baudinio)

Rungtynių eiga:

Ramiai pradėję dvikovą lietuviai atidavė aikštės vidurį varžovams ir susitelkė prie savosios gynybos zonos. Lenkai nepajudino nė piršto, kai du kartus prasižengę lietuviai suteikė varžovams progą mušti įvartį turint kiekybinę persvarą, tačiau jos neišnaudojo.

Vėliau jau Lietuvos rinktinės puolėjai Edgaras Rybakovas ir Donatas Kumeliauskas sukūrė dvi šimtaprocentines progas prie Przemyslawo Odrobny vartų.

Neįmušę patys, netrukus mūsiškiai traukė ritulį iš vartų. Iš pradžių Grzegorzas Pasiutas (15:01), o vėliau Aronas Chmielewskis (17:26) užtikrino lenkams šiokią tokią ramybę.

Po pirmo kėlinio lenkai pirmavo ir pagal metimus - 23:10.

Dar viena šiurkšti klaida gynyboje kainavo greitą įvartį antro kėlinio pradžioje, o pasižymėjo Krzystofas Zapala (20:35). Lietuvos rinktinės žaidėjai nuleido rankas ir varžovai ėmė smagintis. Maciejus Urbanowiczius (23:12), Krystianas Dziubinskis (25:29, dauguma, 39:42, dauguma) ir Tomaszas Malasinskis (37:29) padidino skirtumą iki triuškinamo 7:0.

Trečio kėlinio pradžioje prie gausybės debiutantų rinktinėje prisidėjo vartininkas Artūras Pavliukovas, kuris pakeitė Mantą Armalį. A. Pavliukovui iškart teko traukti ritulį iš vartų, kai pasižymėjo K. Zapala (40:33).

Lenkai pelnė devintą įvartį kėlinio viduryje po Mateuszo Bespierszczo smūgio (52:20) ir artėjo prie dešimties įvarčių skirtumo, tačiau įvarčių „sausrą“ nutraukė D. Bogdziulis (55:05) gražiu smūgiu nuginklavęs varžovų vartininką.

Pagal metimus lenkai buvo stipresni - 56:39.

Beje, išvakarėse užvirusi diskusija dėl futbolo ir ledo ritulio rinktinių palyginimo penktadienį užgeso. Futbolo rinktinė su lenkais paskutinėse rungtynėse sužaidė kur kas garbingiau ir pralaimėjo po atkaklios kovos tik 1:2.

„Labai sunkios rungtynės. Pavargome kovoje su vengrais vakar (ketvirtadienį - DELFI), tad šiandien (penktadienį - DELFI) antroje rungtynių pusėje sustojome. Buvo labai sunku“, - po dvikovos sakė geriausias Lietuvos rinktinės žaidėjas D. Bogdziulis.

„Sunku žaisti su tokia mobilia komanda. Tačiau yra ir teigiamų dalykų. Debiutavo ir gerai žaidė antras vartininkas, sulaikė varžovo baudinį. Pagaliau pralaužėme įvarčių sausrą ir pamatėme, ko vertas mūsų jaunimas. Lieka kova su estais, kur mes privalome būti kita komanda nei šiandien“, - po rungtynių sakė trenerio asistento poste turnyre debiutuojantis Šarūnas Kuliešius.

Kitose šios atrankos grupės rungtynėse penktadienį Vengrija žaidė su Estija, nugalėjo varžovus 7:1 (2:0, 2:1, 3:0) ir taip pat iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų. Estai patyrė antrą nesėkmę iš eilės, bet yra įmušę 3 įvarčius.

Vengrija - Estija - 7:1 (2:0, 2:1, 3:0).

58:33 Andrew Sarauer [7 - 1]

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, įvarčių santykis, taškai):

1.Lenkija2200015:3+126
2.Vengrija2200011:1+106
3.Estija200023:13-100
4.Lietuva200021:13-120

Sekmadienį lietuviai 15.30 val. nieko nelemiančiose rungtynėse jėgas išmėgins su estais, o vakare dėl vienintelio kelialapio į kitą atrankos etapą žais vengrai ir lenkai.

Rato sistema vyksiančių varžybų nugalėtojas pateks į trečią, lemiamą atrankos etapą, kuriame kartu su Latvijos, Vokietijos ir Austrijos komandomis kovos dėl vieno kelialapio į olimpines žaidynes.