Pastarasis atstovauja „Velostreet Fuji team-LKKA“ komandai. Bronzos medalis atiteko „An Post“ komandos nariui Gediminui Bagdonui, atvažiavusiam per 1 val. 23 min. ir 50 sek.

Lenktynininkai pirmą kartą šiame čempionate varžėsi Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) nuostatus atitinkančioje trasoje, reikalaujančioje ne tik rimto fizinio pasiruošimo bet ir geros dviračio valdymo technikos. Vyrų elito grupės sportininkai varžėsi įveikdami septynis 4,5 km ilgio ratus, kurių trasa driekėsi Kauno ąžuolyno parko šlaitais bei takais.

Moterų elito grupės sportininkės varžėsi penkių ratų distancijoje. Čempionės titulą iškovojusi K. Sosna, trasą įveikė per 1 val. 10 min. 17 sek. ir net 2 min. 26 sek. aplenkė tituluotą varžovę Tatjaną Kaliakiną, kuri atstovauja „SM Sietyno“ komandai. Bronzos medalį iškovojo vilnietė Kristina Banevičiūtė.

Šiame čempionate taip pat pirmą kartą Lietuvoje išskirta vyrų nuo 18 iki 23 metų (U23) grupė, kurioje užtikrintai nugalėtoju tapo Domas Manikas atstovaujantis „Velostreet Fuji team DSK Fortūna“ ekipai. Po įnirtingos kovos antrą vietą išplėšė Eimantas Gudiškis (DSK „Aira“), vos viena sekunde aplenkęs kaunietį Liną Padriezą, atstovaujantį „Velomanijos-Niskamos“ komandai.

Jaunių grupėje lygių sau neturėjo vilnietis Žygimantas Baikštys, kuris penkis ratus nuvažiavo per 59 min ir 56 sek. Jaunių merginų tarpe čempione tapo Meda Petrušauskaitė („DSK Fortūna“).

Veteranų grupėje Lietuvos kalnų dviračių čempiono vardą iškovojo Elijus Čivilis („Top Team“). Lenktynėse varžėsi ir mėgėjai, kurių grupės nugalėtoju tapo greičiausiai penkis ratus nuvažiavęs Ignas Aukštuolis („Top Dviratis“).

Lietuvos kalnų dviračių čempionatas atitiko LDSF ir UCI nuostatus. Varžybas organizavo dviračių sporto klubas „Velomanja-Niskama“ kartu su Lietuvos dviračių sporto federacija.