Vieni stipriausių Lietuvos golfo žaidėjų neužleido lyderių pozicijų. Moterų įskaitoje sezoną užtikrinta pergale pradėjo Gilė Bitė Starkutė (146 smūgiai). Tarp vyrų stipriausias buvo Gediminas Markevičius (141 smūgis). Tiek vyrų, tiek moterų komandų varžybose nugalėjo Europos Centro golfo klubas.

Kaip pabrėžia LGF generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius, pirmas sezono įskaitinis turnyras, žaidėjams itin svarbus.

„Pirmos varžybos tarsi duoda toną visam sezonui. Prastai startavus, vėliau gali būti labai sunku bendroje įskaitoje pasivyti varžovus. Todėl nieko keisto, kad turnyro metu vyko bekompromisinė kova“, - teigia jis.

Itin pozityviai, pasak M. Markevičiaus, nuteikė moterų varžybos. Jos dar kartą parodė, kad Lietuvoje auga labai pajėgių žaidėjų karta. Pirmas keturias vietas užėmė jauniausios turnyro dalyvės. Nugalėtoja tapo praėjusio sezono bendrojoje įskaitoje trečia likusi G. B. Starkutė.

„Žiūrovai turėjo galimybę stebėti visišką jos dominavimą. Jau po pirmo raundo savo konkurentes ji lenkė septyniais smūgiais, o antrą dieną savo pranašumą ji tik didino“, - teigia LGF generalinis sekretorius.

Antrą ir trečią vietas pasidalino praėjusio sezono nugalėtoja Rasa Butrimaitė (161 smūgis) ir vicečempionė Saulė Jarašūnaitė (172).

Vyrų įskaitoje laimėjęs praėjusio sezono čempionas G. Markevičius užtikrintai pirmavo nuo pat varžybų pradžios. Po pirmos turnyro dienos konkurentus jis lenkė keturiais smūgiais, o antrą dieną savo pranašumą labai greitai padidino iki penkių.

G. Markevičius turėjo šansą pagerinti „Vilkės“ aikštyno rekordą, bet lemiamas jo smūgis skriejo pro šalį. Visgi jam pavyko pakartoti šiuo metu galiojantį rekordą, nes aikštyną antrą dieną jis įveikė 69 smūgiais.

Komandų įskaitoje triumfavo Europos Centro golfo klubas. Jo atstovai laimėjo tiek moterų, tiek vyrų įskaitoje. Nugalėtojai gavo teisę atstovauti savo klubams atitinkamai Slovakijoje rengiamose „European ladies' club trophy“ ir Prancūzijoje vyksiančiose „European men's club trophy“ varžybose.

Kitas reitingo turnyras įvyks jau gegužės 27-ą dieną „National Golf Resort“ aikštyne šalia Klaipėdos. Iš viso šiemet Lietuvoje bus surengti 9-yni reitingo turnyrai ir Lietuvos golfo turo finalas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)