Nors pirmo kėlinio pirmą pavojingą momentą sukūrė lietuviai, jau 3-ią min. į priekį įsiveržė japonai, kai įvartį trečiu bandymu pelnė Makuru Furuhashi (0:1). Pirmo kėlinio pabaigoje pasižymėti galėjo Artūras Katulis, bet jo smūgį atrėmė japonų vartininkas.

Antrasis kėlinys buvo itin rezultatyvus ir permainingas – abi komandos pasižymėjo po du kartus. Lietuvos rinktinė du sykus lygino rezultatą Emilijaus Krakausko ir Marko Kaleinikovo įvarčiais, o paskutinis žodis priklausė japonui Kentai Takagi, kuris 33 minutę tiesiog iškrapštė ritulį iš po vartininko Artūro Pavliukovo kojų – 2:3.

Visgi lemiamame kėlinyje lietuviai subyrėjo, ritulį iš savo vartų tinklo turėję traukti net tris kartus. Tikslius smūgius japonų, kurie po šios pergalės užsitikrino mažiausiai sidabro medalius, gretose atliko Yushi Nakayashiki, J. Takagi ir Go Tanaka – 2:6.

Varžovai rungtynėse lietuvius pagal metimus pranoko net 42:27. Geriausiu žaidėju mūsų komandoje buvo pripažintas Mindaugas Kieras. Po dvikovos rūbinėje buvo karšta ir, nepaisant rezultato, komanda buvo pagirta už pastangas, tačiau gavo velnių už drausmę aikštelėje.

„Sunku bus pamiršti tokias rungtynes. Mes niekada mano karjeroje nesame taip gerai žaidę prieš japonus ir dominavę du kėlinius. Ryt laukia Kroatija ir teks kovoti iš naujo“, – sakė komandos kapitonas M. Kieras.

„Vyrai dirbo sunkiai ir tikrai neblogai. Tačiau klaidos gynyboje prie savų vartų pavertė niekais visas pastangas. Mes pralaimėjome pirmajame kėlinyje, kai leidome varžovams kartoti metimus. Laukia kova su Kroatija, kuri lengva nebus. Tik nugalėtojas iškovos grupės medalius“, – po dvikovos sakė lietuvių vyriausiasis treneris Berndas Haakė.

Rezultatas:

Lietuva – Japonija – 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

54:51' [2 – 6] Go Tanaka

Lietuvos rinktinė su 6 taškais grupėje užima trečiąją vietą. Japonai su maksimaliais 12 taškų tapo lyderiais, bet juos dar gali pasivyti rungtynėmis mažiau žaidę šeimininkai britai. Turnyro nugalėtoja iškops į I diviziono A grupę.

Kitose penktadienio vakaro rungtynėse Estija 4:3 nugalėjo Kroatiją, o tai lietuviams yra gana parankus rezultatas. Būtent su Kroatija Lietuvos rinktinė šeštadienį žais paskutines rungtynes. Su bronzos medaliais mūsiškiai namo grįš iškovoję pergalę, trečiąją vietą mūsiškiams išsaugotų ir pralaimėjimas po pratęsimo.

Taip pat penktadienio vakarą Didžioji Britanija kausis su Nyderlandais.

Prieš tai Lietuvos rinktinė šiame pasaulio čempionate įveikė Estiją 3:2, sutriuškino olandus 8:0 ir pralaimėjo britams 2:5.

Diviziono laimėtojams atiteks kelialapis į 1A divizioną.

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)