Vaikystėje Panevėžyje stebėtos ultratriatlono varžybos ją sužavėjo ir pastūmėjo rinktis triatlono treniruotes. Po keliolikos metų ji pati tapo didžiulės ištvermės, valios pastangų reikalaujančių varžybų dalyve.

Ultratriatlono sportininkai šeštadienį nuo 9 val. ryto Senvagėje plaukė 7,6 km, po vidurdienio sėdo ant dviračių ir mynė 360 kilometrų, galiausiai po įveiktų 120 ratų Elektros, Respublikos, A. Jakšto, Smėlynės gatvėmis avėsi bėgimo batelius ir bėgo 84,4 km.

Šią distanciją A. Ranceva įveikė per 26 val. 59 min. 48 sek. ir tapo pasaulio ultratriatlono taurės 7-ojo etapo nugalėtoja.

Bendroje įskaitoje Alina užėmė 6 vietą iš 12-os finišavusių sportininkų. Ji tapo pirmąja lietuve, kuri įveikė tokio nuotolio ultratriatloną.

Sėkmingai visą distanciją baigė ir dar du lietuviai. Kaunietis Linas Samaška užėmė 7-ą vietą (28 val. 33,8 min.).

10-as liko panevėžietis Armandas Rokas (30 val. 51,54 min.). Įveikęs pusę bėgimo distancijos, A. Rokas užėmė paskutinę, 12-ąją, vietą, tačiau likus keliems bėgimo ratams pavijo du sportininkus, o čekę Sarką Kolbovą aplenkė priešpaskutiniame kilometre.

Pirmąją vietą bendroje įskaitoje užtikrintai iškovojo estas 32-ejų metų Raitas Rataseppas (22 val. 34:46 min.). Antras liko latvis 52-ejų metų Aivaras Uzolis (25 val. 22:16 min.). Šalies kaimynės sportininkas pasiekė geriausią plaukimo rezultatą, tačiau vėliau jį pavijo įspūdingą tempą demonstravęs estas. Nors dar kurį laiką A. Uzolis bandė konkuruoti su Estijos triatlonininku, tačiau R. Rataseppas stabiliai ir tolygiai didino savo persvarą. Nenuostabu: jis pasiekė geriausią dviračių rungties ir bėgimo rezultatą.

Trečiąją vietą pasidalino du šveicarai: 42-ejų Marco Bartelis ir 51-erių Beatas Knechtle. Abu sportininkai kone visą distanciją dalinosi 4-5 vietomis. Prasidėjus bėgimo rungčiai danas Kvistas Martinas turėjo pakankamą persvarą prieš šveicarus bei artėjo prie latvio A. Uzolio, tačiau netrukus jo pasirodymą nutraukė kelio skausmai, neleidę baigti visos distancijos.

Kurį laiką 3-ias bėgo M. Bartelis, tačiau įpusėjus bėgimo rungčiai jį pavijo tautietis B. Knechtle. Toliau abu sportininkai likusius kilometrus įveikė drauge ir žiūrovai neišvydo intrigos dėl 3-iosios vietos. Šveicarai distanciją įveikė per 26 val. 14:22 min.

Pasaulio ultratriatlono 7-ajame etape startavo 15-a atletų. Dėl traumų, nuovargio iš distancijos pasitraukė 3 atletai.

Paskutinis dviračių rungtį sekmadienį tik 8-ą ryte baigė 64-erių katalonas iš Barselonos Pere Flaque, tačiau įveikęs kelis bėgimo ratus suprato, kad jam šįkart nepavyks pasiekti tikslo: neseniai veteranas dalyvavo trigubo ultratriatlono varžybose ir raumenys nespėjo atsigauti naujam iššūkiui.

Trečioji dalyvavusi moteris iš Didžiosios Britanijos Suraya Oliver, važiuodama dviračiu, netikėtai griuvo: bandė iš marškinėlių kišenės paimti energinį batonėlį, vairas pakrypo ir netrukus sportininkė skaudžiai krito ant asfalto. Po šio incidento sportininkė dėl skausmų nebegalėjo tęsti varžybų.

Griūties neišvengė ir varžybų nugalėtojas estas R. Rataseppas: važiuojant A. Jakšto gatve trasą skyrusią juostą nutraukė stiprus vėjas, ji užsikabino už sportininko kaklo ir triatlonininkas griuvo ant asfalto. Laimė, atletas nepatyrė traumų, sveikas liko ir dviratis.

Pasaulio ultratriatlono taurės 8-asis etapas vyks spalio 8-11 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose, nugalėtojas paaiškės Meksikoje vyksiančiame paskutiniame pasaulio taurės etape.

Šeštadienį triatlono trasą papildė Lietuvos ilgo nuotolio triatlono čempionato dalyviai, jie turėjo plaukti 1,9 km, dviračiu minti 90 km ir 20,4 km bėgti. Čia užtikrintai nugalėjo vilnietis Martynas Tinfavičius – 4 val. 16.17 min. Antrąją vietą užėmė latvis Anatolijus Novikovas – 4.23:48 val., trečias – Laurynas Mykolaitis (4.41:24 val.).

Pasaulio triatlono taurės 7-ojo etapo rezultatai (vieta, pasaulio reitingas iki etapo Panevėžyje, vardas, pavardė, rezultatas):

1. (10) Rait Ratasepp 22 val. 34 min. 46 sek.