Lietuva rungsis dėl teisės organizuoti Europos oro balionų čempionatą

Viešoji įstaiga Oreivystės centras kreipėsi į Tarptautinės aviacijos federaciją (FAI) dėl teisės 2003 m. Lietuvoje organizuoti Europos karšto oro balionų čempionatą. Pasak projekto koordinatorės Jolantos Tūraitės-Koncevičienės oro balionai yra viena vaizdingiausių ir atraktyviausių sporto šakų, o Vilnius yra vienas iš nedaugelio pasaulio miestų, kurio centre yra geros sąlygos oro balionų varžybų organizavimui.

Oreivystės centras Lietuvoje nuo 1997 m. organizuoja tarptautines oro balionų varžybas "Eurocentras XXI ", šis projektas tęsis iki 2009 m. Palankūs Tarptautinės aviacijos federacijos ir užsienio oreivių atsiliepimai apie " Eurocentras XXI " varžybas paskatino organizatorius rungtis dėl galimybės surengti Europos čempionatą Lietuvoje.

Čempionatas truktų 10 dienų, jame dalyvauti apie 100 oro balionų komandų iš visos Europos.

"Tai puiki galimybė formuoti patrauklų sostinės ir šalies įvaizdį. Tikimės, kad Europos čempionatas taps puikia galimybe priminti pasauliui svarbias Lietuvai datas: 750 -ąsias Mindaugo karūnavimo metines bei 70 metų S. Dariaus ir S. Girėno legendinio skrydžio per Atlantą jubiliejų.", teigia p. Tūraitė-Koncevičienė.

2000 m. Europos karšto oro balionų čempionatas buvo surengtas Liuksemburge, 2001 m. Ispanijoje vyks pasaulio oro žaidynės, o 2002 m. Pasaulio oro balionų čempionatas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

„Energija“ nugalėjo „Tigrus“

Lietuvos ledo ritulio čempionate eilinę pergalę iškovojo šalies čempionė Elektrėnų „Energijos“ ekipa. Ji namuose 6:3 (2:0, 3:1, 1:2) įveikė paskutinę vietą turnyro lentelėje užimančią Kauno „Tigrų“ komandą.

Rusų šuolininkas su parašiutu nušoko nuo beveik 8 km aukščio kalno Himalajuose (1)

Pastaruosius trejus metus šuolininkas su parašiutu Valerijus Rozovas svajojo nušokti nuo Čo Oju kalno Himalajuose. Tai šeštas aukščiausias kalnas pasaulyje. Antradienį rusų sportininkui pavyko įvykdyti savo sumanymą. Jis pirmasis istorijoje nušoko su parašiutu nuo 7700 m aukščio kalno ir pagerino pasaulinį rekordą. Kol kas šis rekordas oficialiai neužfiksuotas.

R. Paškauskienė apsisprendė: šis Europos čempionatas – jau paskutinis (4)

Pagal iškovotus medalius 39-erių metų stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė patenka į Europos visų laikų tituluočiausių sportininkių penketuką. Lietuvos stalo tenisininkė per savo karjerą dalyvavo trejose olimpinėse žaidynėse, o Europos čempionatuose iškovojo 17 medalių.

LTOK pagerbė sportui nusipelniusius žmones (1)

Trečiadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė septyniems sportui nusipelniusiems žmonėms įteikė LTOK apdovanojimus. Net trys laureatai – rankinio atstovai.

Lietuvos rankininkų tikslas – žaisti 2020-ųjų Europos čempionate (2)

Jau spalio 28 dieną Lietuvos vyrų nacionalinė rankinio rinktinė renkasi prieš artėjančias itin svarbias atrankos į Europos čempionatą rungtynes. Lapkričio 2 dieną nacionalinė komanda jau skris į Prancūziją, kur kitą dieną susikaus su viena galingiausių pasaulio ekipų – Prancūzijos nacionaline rinktine.