Lietuvos rinktinei per pirmąsias tris 2004 metų Europos čempionato atrankos rungtynes neįvykdžius keltos užduoties iškovoti keturis taškus, prabilta apie galimą trenerio Benjamino Zelkevičiaus pasitraukimą. Net Lietuvos futbolo federacijos vadovai prasitarė turintys kandidatų, kurie galėtų užimti nacionalinės rinktinės trenerio postą, sąrašą. Jame, LŽ žiniomis, ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai.
Prieš dvi savaites Lietuvos futbolo rinktinei pralaimėjus 2004 metų Europos čempionato atrankos rungtynes Islandijos futbolininkams ir išėjus atostogų, virš šalies nacionalinės vienuolikės vyriausiojo trenerio Benjamino Zelkevičiaus galvos pradėjo kauptis juodi debesys. Kritikos treneriui pažėrė ne tik žiniasklaida, bet ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai.

Vertindami rinktinės pasirodymą atrankos turnyre tiek LFF prezidentas Liutauras Varanavičius, tiek LFF generalinis direktorius Julius Kvedaras mestelėjo mintį, kad vietoj iki 2004 metų kontraktą turinčio Zelkevičiaus prie rinktinės vairo gali stoti ir kitas specialistas.

LFF generalinis direktorius net prasitarė, kad "yra kandidatų, kurie galėtų užimti nacionalinės rinktinės trenerio postą, sąrašas".

Lė žiniomis, LFF vadovų stalčiuose išties guli ne vieno besisiūlančio padėti rinktinei futbolo specialisto duomenys.

Kandidatų sąrašas

Dar nuo 2000-ųjų gruodžio, kai LFF paskelbtą konkursą Lietuvos rinktinės trenerio postui užimti laimėjo Zelkevičius, išliko tuomet pasiryžusių padėti rinktinei trijų užsieniečių - italo Roberto Landi, azerbaidžaniečio Achmeto Aleskerovo ir gruzino Georgijaus Gegučadzės - koordinatės.

Atsiradus būtinybei būtų prisiminta ir dabartinio Lietuvos olimpinės rinktinės trenerio Algimanto Liubinsko ir Rūdiškių "Vėtros" stratego Vytauto Jančiausko bei neseniai trenerio licenciją gavusios Valdo Ivanausko noras treniruoti nacionalinę vienuolikę. Per dvejus metus prie šių norinčiųjų prisidėjo dar trys treneriai iš užsienio. Lietuvos rinktinei pasisiūlė padėti Norvegijoje dirbantis škotas Allanas McGhee Cameronas, buvęs Latvijos nacionalinės vienuolikės treneris anglas Gary Johnsonas ir Afrikoje ilgą laiką dirbęs vokietis Jochenas Figge.

Apie specialisto iš Škotijos laimėjimus dirbant treneriu mažai kam teko girdėti. Anglas Johnsonas taip pat nesužibėjo savo sugebėjimais vadovaudamas kaimynų nacionalinei ekipai. Latviams nesėkmingai žaidžiant 2002 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynes Johnsonas 2001 metų balandį buvo atleistas. 2001 metų birželį anglas pasirašė dvejų metų kontraktą su Anglijos ketvirtos lygos "Yeavil Town" klubu, kuriame dirba iki šiol.

Jau turi darbą

Vokietis Figge, pats žaidęs Vokietijos jaunių rinktinėje ir įvairiuose klubuose, 1980-2001 metais treniravo Gvinėjos, Zambijos, Botsvanos, Trinidado ir Tobago rinktines. Vėliau jis buvo likęs be darbo, tačiau 2002 rugpjūtį vokietis pasirašė dvejų metų kontraktą su Etiopijos futbolo federacija (EFF), kuri Figgei patikėjo nacionalinės rinktinės trenerio postą.

EFF vokiečiui ne tik sutiko kiekvieną mėnesį mokėti 9 tūkstančių JAV dolerių (31,5 tūkstančio litų) atlyginimą, bet ir nemokamai skyrė automobilį bei namą. Be to, kasmet Figge turės 31 dieną atostogų bei galimybę du kartus nemokamai su šeima grįžti į Vokietiją. Tokios sąlygos vokietį veikiausiai turėtų tenkinti. Jei taip išties yra, Figge galima drąsiai išbraukti iš LFF kandidatų sąrašo.

Realiausias kandidatas

Futbolo užkulisiuose kalbama, kad jei bus ryžtasi nuversti Zelkevičių, realiausiu pretendentu užimti jo vietą taptų Ivanauskas. Vienas garsiausių visų laikų Lietuvos futbolininkų, dar visai neseniai ant vinies pakabinęs batelius, spalio pradžioje Kelne baigė trenerių kursus ir gavo trenerio licenciją, kurios neturi nė vienas kitas Lietuvos futbolo specialistas.

Baigęs mokslus Ivanauskas jau spėjo pasistažuoti Amsterdamo "Ajax" klube. Kai kas mano, kad Valdui užimti Zelkevičiaus vietą gali sutrukdyti nebent drąsūs ir ne visai apgalvoti jo pareiškimai vokiečių spaudoje prieš Vokietijos ir Lietuvos rinktinių mačą. Jau tada Ivanauskaus sakė: "Aš būsiu Lietuvos rinktinės treneris".

Kol kas Zelkevičius iš posto verčiamas tik kalbomis. Ar gandai virs realybe, paaiškės po lapkričio pabaigoje vyksiančio LFF vykdomojo komiteto posėdžio, kuriame šalies rinktinės treneris išdėstys federacijos netenkinančių nacionalinės vienuolikės rezultatų priežastis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (21)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (34)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (10)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (474)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Tūkstančius svarų išleidusi mamytė išpildė savo svajonę – virto „gyva sekso lėlyte“ (17)

Viena dviejų vaikų motina išleido daugiau kaip 10 tūkst. svarų (10,9 tūkst. eurų), kad...