Lietuvos lengvosios atletikos federacijai kilo mintis šalies rinktinei atstovaujančius lengvaatlečius įpareigoti nesikalbėti su masinių informavimo priemonių atstovais. Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) ateityje ketina pasirašinėti sutartis su lengvaatlečiais, patenkančiais į rinktinę.
LLAF Vykdomojo komiteto narys Virginijus Daukšys jau yra parengęs sutarties projektą, kuriame nurodomos bendros nuostatos, apibrėžiami federacijos ir sportininko įsipareigojimai, lengvaatlečio dalyvavimas varžybose užsienyje, drausminės priemonės už sutarties nesilaikymą.

Kaip teigė sutarties projekto rengėjas V.Daukšys, taip "siekiama apibrėžti sportininko ir federacijos santykius bei tarpusavio įsipareigojimus".

Saugiklis

Ši sutartis LLAF dar nėra patvirtinta ir nė vienas lengvaatlečių nėra jos pasirašęs. Visgi skaitant rengiamą dokumentą užkliūva vienas lengvaatlečiams norimas primesti įsipareigojimas: "Neduoti interviu masinėms informavimo priemonėms bei susilaikyti nuo komentarų trečiosioms šalims, nukreiptų prieš federacijos vadovybę, trenerius ar federacijos veiklą apskritai" (citata iš sutarties projekto - aut.).

Už šio ir dar 12 įsipareigojimų pažeidimus lengvaatlečiams federacija, remdamasi dvišale sutartimi, numačiusi nuobaudas - įspėjimą, laikiną pašalinimą arba visišką pašalinimą.

Kai kurių sporto karalienės atstovų manymu, taip LLAF siekia apsisaugoti nuo galimos kritikos.

Paneigė

Lė pradėjus domėtis sutarties projektu, jo autorius V.Daukšys kategoriškai paneigė, jog federacija siekia kažką "įstatyti į rėmus".

"Jokiu būdu į šią sutartį negalima žiūrėti, kaip į kažkurios pusės norą kažką suvaržyti. Federacija visada bus sportininko pusėje, nes jei nebus sportininkų, nereiks ir federacijos", - dėstė V.Daukšys.

Anot sutarties projekto autoriaus, punktas dėl sportininko bendravimo su žiniasklaida buvo įrašytas puoselėjant mintį apie federacijos įvaizdžio formavimą. "Lengvąją atletiką pakankamai drabstė purvais - kas norėjo ir kaip norėjo. Nesinorėtų, jog ateityje kas nors, vadovaudamasis ambicijomis, pradėtų kalbėti bet ką", - aiškino LLAF Vykdomojo komiteto narys.

Be to, sutarties projekto autorius tikino, jog tai dar svarstytinas dokumentas ir galutiniame sutarties variante gali nelikti dalies punktų. Pasak V.Daukšio, projekte iš 13 išvardytų sportininkų įsipareigojimų yra tik 3 "neliečiami" punktai: be federacijos sutikimo tiesiogiai ar per savo atstovą nesudaryti reklaminių sutarčių, nepriimti paramos, nesudaryti sutarčių su kitomis sporto organizacijomis. "Šiuos punktus pagal IAAF įstatus turi turėti kiekviena federacija. Juos įtraukėme į sutartį", - sakė V.Daukšys.

Kalbėtų

Vakar keli LŽ kalbinti rinktinės nariai teigė girdėję apie sutartį, bet projekto dar nėra matę. Daugelis pašnekovų tvirtino nepasirašinėsią sutarties, jei ji jiems bus nenaudinga ir varžys jų teises. Visgi lengvaatlečiai nemano, jog federacija nėra nesukalbama, todėl ir stengtųsi derėtis dėl nepriimtinų įsipareigojimų.

Anot V.Daukšio, kol kas neaišku, kada bus patvirtintas sutarties projektas, todėl tiek lengvaatlečiai, tiek kiti su federacija susiję asmenys gali teikti pasiūlymus rengiant galutinį variantą. LLAF Vykdomojo komiteto narys V.Daukšys tikina, jog federacija visada bus sportininkų pusėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (140)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (4)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (126)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Traumų epidemija rinktinės neapleidžia: L. Lekavičius pasisuko čiurną (1)

Kai antro kėlinio pabaigoje Dainius Adomaitis į įžaidėjo poziciją metė Marių Grigonį,...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (271)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (106)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (23)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (14)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (4)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (25)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...