Kyviškėse esančiame Vilniaus Dariaus ir Girėno Aeroklube (VDGA) buvo atidarytas akrobatinių skrydžių sezonas - vyko kasmetinis Akrobatinių skrydžių saugos seminaras. Seminarą sudarė dvi dalys: teorinių žinių atnaujinimas ir praktiniai skrydžiai. Seminare dalyvavo gausus būrys Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus aeroklubų.
Atidarytas Lietuvos akrobatinių skrydžių sezonas
© Organizatorių nuotr.

Seminaro tikslas – užtikrinti saugumą akrobatinių skrydžių metu. Seminarą pradėjęs Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys akcentavo skrydžio teorijos svarbą, detaliai išdėstė suktukinėse figūrose veikiančių jėgų veikimo principus ir jų sąsajas su lėktuvo valdymu. Lietuvos rinktinės vadovas Eltonas Meleckis pateikė lėktuvo išvedimo iš pavojingų padėčių teorinę dalį, o Viktoras Kurbedis - ypatingus atvejus ore.

Visgi svarbiausia ir laukiamiausia dalis buvo instruktoriniai skrydžiai su tūkstančius valandų ore praleidusiais akrobatinių skrydžių meistrais – J. Kairiu, E. Meleckiu, Viktoru Kurbedžiu, Antanu Marčiukaičiu. Trys akrobatiniai lėktuvai YAK-52 visą dieną vienas po kito kilo į orą, atlikdami eilę pačių sudėtingiausių akrobatinio skrydžio manevrų. Ne vienas jaunasis pilotas po skrydžio iš lėktuvo kabinos lipo nustebęs ir sutrikęs - meistrų parodyta skrydžio kokybė uždavė ne vieną mįslę ir darsyk parodė, koks ilgas kelias į tikrąjį meistriškumą.

Saugos seminaras praėjo be incidentų, tad jau kitą savaitę lakūnai pradės pasiruošimą LR akrobatinio skraidymo čempionatui bei Europos„ Advanced“ kategorijos varžyboms.

Vilniaus Dariaus ir Girėno Aeroklubo (VDGA) strateginė veiklos kryptis – akrobatinių skrydžių sporto vystymas, pagrindinį dėmesį skiriant jaunosios lakūnų akrobatų kartos ruošimui. Veikla vykdoma mokomaisis akrobatiniais lėktuvais JAK-52, aukštesnės kategorijos JAK-55M, aukščiausios kategorijos SU-26M. Tai vienintelis aeroklubas Lietuvoje, turintis pilną spektrą akrobatinio skraidymo sporto treniruotėms reikalingų lėktuvų, kvalifikuotą aptarnaujantį personalą, trenerius bei tarptautinės kategorijos teisėjus.

Aeroklubo iniciatyva treniruojama ir varžyboms ruošiama talentinga jaunoji lakūnų akrobatų karta – Andrius Žemaitis, Tadas Maciulevičius, Valentinas Vaicekauskas ir Vytautas Vaičiulis. Treneriais visuomeniniais pagrindais dirba daugkartiniai Lietuvos ir tarptautinių akrobatinio skraidymo varžybų dalyviai ir prizininkai – J. Kairys, Donaldas Bleifertas, E. Meleckis, Onutė Motiejūnaitė, V. Kurbedis. Nuo 2007 m. Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo lakūnai atstovauja Lietuvą akrobatinių skrydžių Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Tikimasi, kad 2017 m. akrobatinių skrydžių „Advanced“ klasės Pasaulio čempionate Radome, Lenkijoje (populiariausia ir didžiausia akrobatinių skrydžių kategorija pasaulyje) jau dalyvaus ir A. Motiejūnaitės, D. Bleiferto ir E. Meleckio treniruojami jaunieji aeroklubo lakūnai. Tai bus pirmieji Nepriklausomoje Lietuvoje parengti lakūnai akrobatai, dalyvausiantys tokio rango tarptautinėse varžybose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (32)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (19)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1119)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (64)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...