Lietuvos moterų šiuolaikinės penkiakovės rinktinės lyderė fechtavime buvo trylikta (204 tšk.), plaukime - dešimta (278 tšk.), jojime - aštuoniolikta (265 tšk.), o nugalėjo kombinuotoje bėgimo ir šaudymo (554 tšk.) rungtyje.

Turnyro nugalėtoja tapo vokietė Lena Schoneborn (1329 tšk.), aplenkusi vengrę Šaroltą Kovacs (1325 tšk.) ir Rusijai atstovaujančią Donatą Rimšaitę (1318 tšk.).

Vyrų (24 dalyviai) asmenines varžybas laimėjo vengras Adamas Marošis (1447 tšk.), antrą vietą užėmė rusas Maksimas Kustovas (1440 tšk.), o trečia pozicija tenkinosi prancūzas Valentinas Pradesas (1430 tšk.).

Lietuvos penkiakovininkams - trečioji vieta Lenkijoje
26 Geg 2015

Lietuvos penkiakovininkams - trečia vieta Lenkijoje

Lenkijos šiuolaikinės penkiakovės centre Džvonkuve įvyko pirmas Europos jaunių (iki 18 metų) taurės turnyras. Šiose varžybose jėgas išbandė keturi Lietuvos atstovai - Gabija Daraškevičiūtė, Eglė Švedaitė, Gytis Gudlevičius ir Vladislovas Sosnovskis.

18-mečiai varžosi keturių sporto šakų varžybose - plaukimo, fechtavimosi, bėgimo ir šaudymo.

Merginų varžybose E. Švedaitė užėmė 6-ą vitą (958 taškai, 2-a vieta fechtuojantis, 3-ia - plaukiant ir 10-a kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje), o G. Daraškevičiūtė liko 12-a (875, 11-os vietos visose rungtyse).

Čempione tapo lenkė Natalia Dominiak (1065), aplenkusi vengres Eszter Vargą (1045) ir Lucą Bartą (1025).

Vaikinų varžybose G. Gudlevičius liko prie pat prizininkų pakylos - 4-oje vietoje (1159, atitinkamai 5, 3 ir 11 vietos), o V. Sosnovskis - 8-as (1136, 2, 4, 19). Čempionu tapo egiptietis Sherifas Rashadas (1200), aplenkęs lenkus Danielį Lawrynowiczių (1173) ir Mikolajų Olszewskį (1165).

Vis dėlto be medalių Lenkijoje lietuviai neliko. Paskutinę varžybų dieną surengtose mišrių estafečių varžybose G. Daraškevičiūtė ir V. Sosnovskis pakilo ant trečio prizininkų pakylos laiptelio. Po fechtavimosi (2 vieta) ir plaukimo (6) mūsiškiai buvo antri, bet kombinuotoje rungtyje užėmė 6-ą vietą ir bendroje įskaitoje nukrito į trečią. Iš viso G. Daraškevičiūtė ir V. Sosnovskis surinko 1148 taškus.

Nugalėtojais tapo lenkai N. Dominiak ir D. Lawrynowiczius (1178), antri liko vengrai E. Varga ir Barnabas Burcsikas (1155).

Kita Lietuvos sportininkų pora - E. Švedaitė ir G. Gudlevičius - šį kartą tenkinosi 9-a pozicija (1103, 8, 1, 8).