V.Lekevičius savaip atsisveikino su išeinančiu futbolininku. Ketverius metus Klaipėdos "Atlanto" klube prakaitą liejęs 29 metų gynėjas Gediminas Kontautas, nusprendęs palikti uostamiesčio komandą, "išleistuvių" proga buvo sumuštas. Anot futbolininko, tai padarė buvęs "Atlanto" vyriausiasis treneris Vacys Lekevičius.
Sportininkas vakar LŽ pasakojo, jog pirmadienį nuvyko pas klubo prezidentą Aidą Rudį pasiimti atsiskaitymo pažymos ir grąžinti sportinės aprangos. G.Kontauto kontraktas su "Atlantu" baigėsi rugsėjo mėnesį. Klubo vadovai futbolininkui siūlė sutartį pratęsti dar vieneriems metams, tačiau jis atsisakė. A.Rudys delsė ir daugiau kaip du mėnesius nedavė buvusiam "Atlanto" nariui atsiskaitymo pažymos. Į pastarąjį susitikimą su prezidentu G.Kontautas buvo pakviestas tik tada, kai raštu dėl išėjimo kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir "Atlantą".

Atsisveikinimas

Į klubą paliekančio futbolininko bei A.Rudžio pirmadienio susitikimą atvyko ir buvęs komandos treneris V.Lekevičius. Šis, anot G.Kontauto, paprašė klubo prezidento išeiti už durų, o tada be jokių įžanginių kalbų griebė buvusiam auklėtiniui už kaklo ir pastūmė jį prie sienos. Futbolininkas teigė mėginęs gintis, šaukėsi pagalbos, tačiau už durų likęs laukti A.Rudys į kabinetą neįžengė ir susikibusių vyrų neišskyrė.

G.Kontautui buvo sumušta galva, pradrėkstas skruostas, suplėšyta striukė, megztinis. Futbolininkas prisiminė nuo smūgių mėginęs išsisukti bėgdamas aplink stalą, tačiau V.Lekevičius jį pasiekė vienu šuoliu užšokęs ant to paties stalo. Nukentėjėlis prisipažino nesitikėjęs, kad buvęs treneris, su kuriuo dirbo ketverius metus, puls be priežasties muštis. Futbolininkas tvirtino, nors niekada nebuvęs V.Lekevičiaus numylėtinis, nėra konfliktavęs su juo. Vienu metu net "Atlanto" kapitonas buvęs G.Kontautas prisiminė, kad juos siejo tik darbo reikalai.

"Nesitikėjau, jog į mano paskutinį susitikimą su A.Rudžiu atvyks ir V.Lekevičius", - dėstė futbolininkas. Anot G.Kontauto, "paleidžiamąjį raštą" jam turėjęs išduoti ne buvęs treneris, o prezidentas.

Patarimas

Futbolininkas po grumtynių negalėjo atsitokėti dėl tokio buvusio trenerio elgesio. Išėjęs iš klubo patalpų G.Kontautas nuvyko į policiją, tačiau pareigūnai jam pasiūlė kreiptis į teismo medicinos ekspertus, paskui - į prokuratūrą.

Vakar sportininko patirtus sužalojimus įvertino medikai. Jų išvados bus pateiktos policijai. G.Kontautas prisipažino buvęs labai įžeistas trenerio poelgio, todėl tvirtino ieškosiąs teisybės. "Aš eisiu iki galo, - sakė nukentėjusysis LŽ. - Jei reikės, teisybę įrodysiu per teismą". Skriaudą patyręs futbolininkas teigė nusiraminsiąs tada, kai V.Lekevičius jo viešai atsiprašysiąs.

LŽ vakar bandė susisiekti su pačiu V.Lekevičiumi, tačiau į telefono skambučius jis neatsiliepė. Uostamiesčio spaudai buvęs "Atlanto" vyr. treneris neigė mušęs G.Kontautą. Klubo prezidentas A.Rudys vakar, argumentuodamas dideliu užimtumu, atsisakė kalbėtis G.Kontauto klausimais ir pasiūlė tai padaryti su pačiu futbolininku.

"Darbeliai"

V.Lekevičius ne pirmą kartą nesuvaldo savo rankų. Net būdamas greitojo reagavimo rinktinės "Aras" Klaipėdos skyriaus vadas (iki 1995 m. pabaigos), jis pagarsėjo kaip mėgėjas pasikarščiuoti, neretai priimdavo neapgalvotus sprendimus. Tuomet kalbėta, jog V.Lekevičius išsikviesdavęs sporto klubo "Aras" darbuotojus ir juos mušdavęs. Kai vadovavo Klaipėdos "Aro" skyriui, jis buvo įtartas pareigybiniais nusikaltimais ir už tai 1996-ųjų pradžioje suimtas. Tų pačių metų pabaigoje teismas skyrė V.Lekevičiui trejus metus nelaisvės. Įkalinimo įstaigoje jis praleido apie porą metų.

Nelaisvės laikotarpis visiškai nepakeitė V.Lekevičiaus, savo "žygdarbius" jis vis pakartodavo per futbolo rungtynes. 1999 metais, per vieną mačų "Atlanto" žaidėjams paskutinėmis minutėmis pelnius įvartį, V.Lekevičius iš džiaugsmo pradėjo spardyti stendus. Kalbama, jog tais pačiais metais nuo buvusio "Atlanto" vartininko ir vyr. trenerio gelbėjosi teisėjas Marius Jasbutis, bet tariamai nukentėjęs arbitras tada viską neigė.

Garsiausiai nuskambėjo V.Lekevičiaus poelgis 2000 m. balandžio 30 d., kai Vilniuje vyko "Atlanto" ir vietos "Žalgirio" rungtynės.

Tąkart klaipėdiečių vyr. treneris parbloškė jo futbolininkams nuošalę užfiksavusį teisėją Gintautą Ratkevičių ant aikštės vejos ir prispaudė keliu. Užpultas arbitras kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus, tačiau vėliau V.Lekevičius, abiem pusėms susitarus, atsipirko tik Lietuvos futbolo federacijos drausmės komisijos skirta bausme - metų diskvalifikacija draudžiant dalyvauti veikloje, susijusioje su futbolu, kaip žaidėjui ir kaip treneriui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (25)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (19)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (70)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (117)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (235)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (88)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...