Dar vieno pasaulio rekordo autore tapo 18-metė amerikietė Katie Ledecky, triumfavusi plaukdama 1500 m laisvu stiliumi. Ji finale nuotolį įveikė per 15 minučių 25,48 sekundės ir net 2,23 sekundės pagerino pačiai mažiau nei 24 valandas priklausiusį rekordą. Net 14,66 sekundės nuo nugalėtojos atsiliko sidabrą iškovojusi bei čempionės titulą ginusi naujazelandietė Lauren Boyle, o bronza atiteko vengrei Boglarkai Kapas, kuri amerikietei pralaimėjo net 21,61 sekundės.

Pirmasis antradienio vakarą auksu džiaugėsi 19-metis britas Jamesas Guy, 200 m laisvu stiliumi nuplaukęs per 1 minutę 45,14 sekundės ir 0,06 sekundės aplenkęs antroje vietoje likusį kiną Yangą Suną. Bronza atiteko 2009-ų metų pasaulio čempionui bei šios rungties planetos rekordininkui vokiečiui Paului Biedermanui (1:45,38), o 2011-aisiais pasaulio čempionate triumfavęs amerikietis Ryanas Lochte (1:45,83) liko ketvirtas.

Dvigubu australių, kurios sekmadienį su komanda laimėjo kombinuotos estafetės rungtį, triumfu baigėsi moterų 100 m nuotolio nugara finalas – auksas atiteko prieš dvejus metus Ispanijoje vicečempione tapusiai Emily Janei Seebohm (58,26 sek.), o sidabru tenkinosi Madison Wilson (58,75 sek.). Trečia liko danė Mie Oe Nielsen (58,86 sek.), o čempionės titulą ginusi Londono olimpiados nugalėtoja amerikietė Missy Franklin (59,40 sek.) finišavo tik penkta.

Dar vieną aukso medalį Australijai iškovojo Mitchelas Larkinas (52,40 sek.) laimėjęs vyrų 100 m rungties nugara finalą. Antras liko prancūzas Camille'is Lacourt'as (52,48 sek.), o bronza atiteko olimpiniam čempionui amerikiečiui Mattui Grebersui (52,66 sek.).

Ir antradienio vakaras baigėsi po 16 mėnesių diskvalifikacijos grįžusios rusės Julijos Jefimovos pergale plaukiant 100 m nuotolį krūtine. Ji sugaišo 1 minutę 5,66 sekundės ir net 0,7 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią bei čempionės titulą ginusią šios rungties olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę, kuri pirmavo įpusėjus distancijai, bei 0,76 sekundės – trečiąją poziciją užėmusią jamaikietę Alią Atkinson.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)